Fórum
Kategorie: Návody

Návod k čištění STTi M1911

Návod k čištění STTi M1911Rozborka, sborka a údržba plynové blowback pistole a přístup k HOP-UPu.

Za případné závady či poškození zbraně během rozborky a sborky firma Bohemia Air Soft nenese žádné následky. Za poškození nebo si způsobení závady na zbrani ať rozborkou a sborkou na základě údržby zbraně si zákazník nese sám. Tyto návody jsou pouze informační a pokud si na tuto rozborku netroufáte přenechejte ji raději odbornému servisu.

Často se setkáváme s tím, že mnoho lidí si chce pořídit blowback plynovou pistoli, umí ji sice obsluhovat, ale už nezvládají běžnou údržbu a s ní tedy spojenou rozborku a sborku, kterou taková to pistole vyžaduje. Na rozdíl od klasických plynovek, se u těchto zbraní pohybuje závěr a celkově v nich je několik mechanických dílů, jež je nutné hlídat, čistit a mazat. Při nedodržení takovéto údržby se vám snadno stane, že se zbraň například zasekne, bude mít nižší výkon, či se poškodí nějaký díl (např. těsnění). Proto vám přinášíme návod, jak rozebrat, vyčistit, promazat a složit plynovou blowback pistoli. Mnoho lidí neví ani jak zbraň rozebrat, takže pro ukázku jsme zvolily typově nejběžnější pistole. Colt, Berreta, Glock a Sig Sauer P226. Pro tuto činnost budeme potřebovat hadřík nebo čistý ubrousek a silikonove oleje používejte pouze k tomu určené.

POZOR ! Několik upozornění. Než začnete zbraň rozebírat, vyjměte zásobník s nádržkou s plynem nebo CO2 bombičku. Před samotnou rozborkou vyjměte zásobník ze zbraně a do zbraně ho prázdný vložte až po opětovném složení zbraně. Na mazání zbraně vždy používejte pouze silikonový olej a žádný jiný. Oleje typu WD aj. mohou poškodit plastové díly zbraně a těsnění.

STTi M1911 celokov NEW C

 

Stáhnete závěr do pozice aby výřezem na závěru šel vidět zobáček záchytu závěru, tedy do polohy jako je tomu na obrázku.

Všimněte si, že závěr má dvě vybrání, jedno pro záchyt závěru (to větší), druhé pro demontáž (to menší). Musíme mít tedy závěr v demontážní poloze. V této poloze zatlačíme z druhé strany na čep pojistky záchytu závěru a ten poté vytáhneme ven.

Mělo by to jít víceméně lehce. Po sundání záchytu by měl jít závěr normálně vysunout směrem vpřed a sejmout z těla zbraně.

Pokud vidíme nějaké nečistoty, otřeme je hadříkem. Není nutné zbraň nějak dále rozebírat. Vezměte do ruky závěr a silikonový sprej. Lehce stříkněte plochy, jenž jsou pohybem nejvíce namáhany a třeny kov o kov. Namažete vodící drážky závěru, píst a vratnou pružinu. Není nutné stříkat silnou vrstvu, více oleje zbrani nijak nepomůže, naopak přebytečný olej na sebe bude vázat prach a špínu.

Na sundaném závěru můžeme jasně vidět hop-up komoru včetně seřizování hop-up.

Nyní závěr nasadíme zpět. Postup který jsme použili pro rozborku, nyní vezmeme pozpátku. Závěr zepředu opět nasuneme na zbraň do demontážní polohy a vložíme čep záchytu závěru zpět.

a vložíme čep záchytu závěru zpět.

Pro ověření správnosti postupu natáhněte závěr. Měl by se vrátit opět do původní polohy. Vložte do zbraně zásobník a znovu zbraň natáhněte. Pokud vše proběhlo správně, měl by závěr zůstat v zadní poloze. Uvolněte závěr a poté hadříkem celou zbraň očistěte od přebytečného oleje, nečistot a mastnoty. Nyní je zbraň opět připravena k akci.

© AirSoftShop.cz
Převzato z AirSoftShop.cz


Vydáno: 9.12.2011 16:14 | 
Přečteno: 16534x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků