Fórum
Kategorie: Návody

Návod k čištění STTi W92

Návod k čištění STTi W92Rozborka, sborka a údržba plynové blowback pistole a přístup k HOP-UPu.

Za případné závady či poškození zbraně během rozborky a sborky firma Bohemia Air Soft nenese žádné následky. Za poškození nebo si způsobení závady na zbrani ať rozborkou a sborkou na základě údržby zbraně si zákazník nese sám. Tyto návody jsou pouze informační a pokud si na tuto rozborku netroufáte přenechejte ji raději odbornému servisu.

Často se setkáváme s tím, že mnoho lidí si chce pořídit blowback plynovou pistoli, umí ji sice obsluhovat, ale už nezvládají běžnou údržbu a s ní tedy spojenou rozborku a sborku, kterou taková to pistole vyžaduje. Na rozdíl od klasických plynovek, se u těchto zbraní pohybuje závěr a celkově v nich je několik mechanických dílů, jež je nutné hlídat, čistit a mazat. Při nedodržení takovéto údržby se vám snadno stane, že se zbraň například zasekne, bude mít nižší výkon, či se poškodí nějaký díl (např. těsnění). Proto vám přinášíme návod, jak rozebrat, vyčistit, promazat a složit plynovou blowback pistoli. Mnoho lidí neví ani jak zbraň rozebrat, takže pro ukázku jsme zvolily typově nejběžnější pistole. Colt, Berreta, Glock a Sig Sauer P226. Pro tuto činnost budeme potřebovat hadřík nebo čistý ubrousek a silikonove oleje používejte pouze k tomu určené.

POZOR ! Několik upozornění. Než začnete zbraň rozebírat, vyjměte zásobník s nádržkou s plynem nebo CO2 bombičku. Před samotnou rozborkou vyjměte zásobník ze zbraně a do zbraně ho prázdný vložte až po opětovném složení zbraně. Na mazání zbraně vždy používejte pouze silikonový olej a žádný jiný. Oleje typu WD aj. mohou poškodit plastové díly zbraně a těsnění.

STTi W92L Stainless

Pistole typu W92 se rozbírají o něco jednodušeji. Vyjmeme zásobník. Vezmeme zbraň do rukou a na pravé zbraně zmáčkneme čep, tak jak je znázorněno na obrázku.

Na druhém boku pistole pak rozebírací páčkou páčkou pootočíme dolů. Bez zmáčknutí čepu nelze takto páčkou pohnout.

Jakmile toto uděláte, nemusíte už páčku držet.

Závěr už lze snadno vysunou vpřed. Pozor aby vám u některých modelů těchto pistolí nevypadl trn závěru s vratnou pružinou. Zbytečně ho pak budete muset dávat zpět.

Na sundaném závěru můžeme vidět trn s vratnou pružinou závěru (pak-li že vám nevypadl), plynový píst a hlaveň. Pokud vidíme nějaké nečistoty, otřeme je hadříkem. Není nutné zbraň nějak dále rozebírat. Vezměte do ruky závěr a silikonový sprej. Lehce stříkněte plochy, jež jsou označeny na obrázku. Tak namažete vodící drážky závěru, píst a vratnou pružinu. Není nutné stříkat silnou vrstvu, více oleje zbrani nijak nepomůže, naopak přebytečný olej na sebe bude vázat prach a špínu. V případě, že vám trn s vratnou pružinou vypadl, stačí když ho nasunete zpět a zaklesnete do původní polohy.

Nyní závěr nasadíme zpět.

Stačí ho pouze zepředu nasunout kousek ho posuneme dál jako by jsme chtěli natahovat závěr a páčku pro rozebírání vrátit do původní polohy.

Pro ověření správnosti postupu natáhněte závěr. Měl by se vrátit opět do původní polohy. Vložte do zbraně zásobník a znovu zbraň natáhněte. Pokud vše proběhlo správně, měl by závěr zůstat v zadní poloze. Uvolněte závěr a poté hadříkem celou zbraň očistěte od přebytečného oleje, nečistot a mastnoty. V případě "stříbrných" chromovaných modelů zbraní (tedy stainless verzí) doporučujeme zbraň hadříkem vyleštit, aby nebyli patrné stopy po manipulaci a zbraň tak měla požadovaný lesk.
 

© AirSoftShop.cz
Převzato z AirSoftShop.cz


Vydáno: 9.12.2011 12:57 | 
Přečteno: 14663x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků