Fórum
Kategorie: Návody

Montáž redukce na tlumič pro W58

Montáž redukce na tlumič pro W58Možnost montáže tlumiče na zbraň, je dnes považována za samozřejmost. Co víc, dnes je tento požadavek vznesen i na mnoho druhů manuálních zbraní, zvláště pistolí. Ovšem i majitelé dlouhých manuálů mají zájem své miláčky osadit všemi možnými doplňky, ať už pro zlepšení funkčnosti, nebo vzhledu.

Za případné závady či poškození zbraně během úprav firma Bohemia Air Soft nenese žádné následky. Za poškození nebo si způsobení závady na zbrani ať rozborkou, sborkou nebo neodbornou úpravou na základě údržby zbraně si zákazník nese sám. Tyto návody jsou pouze informační a pokud si na tuto rozborku netroufáte přenechejte ji raději odbornému servisu.

Není tedy divu, že i manuální W58 má možnost montáže tlumiče. Díky nové redukci na tlumič pro W58, je možné na W58 namontovat libovolný tlumič se standardním 14mm levotočivým závitem. Instalace samotné redukce je vcelku snadná, ale přesto vám přinášíme návod, jak redukci správně namontovat, abyste si zbytečně nepoškodili vaši zbraň. Jako vždy, doporučuji si nejdříve návod přečíst a teprve po tom se pustit do díla.

Jako první doporučuji sundat celou přední hlaveň. Není to nutnost, ale vzhledem k tomu, že pak bude nutné trochu vrtat, tak to bude pro praktickou manipulaci vhodnější. Hlaveň uvolníme tak, že vytlačíme čep držící hlaveň (větší čep pod kroužkem na popruh) a celou hlaveň pak snadno vysuneme.

red_01.jpg

Nyní se s ní dá pracovat již mnohem lépe.

red_02.jpg

Nejprve vytáhneme původní krytku výšlehu plamene. Je potřeba hodně síly, ale není nutné se bát zabrat. Pozor, s krytkou nelze kroutit, smí se jen vytáhnout.

red_03.jpg red_04.jpg red_05.jpg

Tady je možnost se rozhodnout o postupu upevnění naší redukce.

red_06.jpg

Můžeme do otvoru redukci zalepit, tedy použijeme trochu sekundového lepidla a redukci jen zasuneme dovnitř a necháme zaschnout.

Nebo lze využít mechanického upevnění přes pojistný šroub. Tuto variantu si rozvedeme dále.

Do prázdného otvoru vložte redukci.

red_07.jpg

Pak vezměte vrták o průměru 2,5mm a vyvrtejte malou díru ve spodní části mušky, tam kde je takové malé zahloubení. Hloubka vrtání musí být taková, abyste se dotkli i samotné kovové redukce a označili si tak střed díry na redukci.

red_07b.jpg

Pak redukci vyjměte opět ven

red_08.jpg

Trochu více pak zahlubte označený střed na redukci (ideální vrták o průměru 3mm se spíše tupějším úhlem špičky). Hlavně redukci neprovrtejte. Stačí skutečně jen lehce pod povrch. Na tuto plochu se bude opírat červík.

red_09.jpg

Redukci zasuňte zpět do otvoru a našroubujte červíka. Jemně ho dotáhněte. Pozor na stržení závitu! Pokud je hloubka zahloubení v redukci dostatečná, není nutné ani červíka nijak zvlášť silně dotahovat.

No a to je vše. Hlaveň už jen upevněte zpět na zbraň a můžete se věnovat výběru tlumiče dle vašich představ.

Text a foto Petr a Alfred
© AirSoftShop.cz


Vydáno: 8.10.2012 12:40 | 
Přečteno: 13720x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků