Fórum
Kategorie: Plynovky

ASG CZ 75 P-07 Duty S. CO2 Blow back

ASG CZ 75 P-07 Duty S. CO2 Blow backNástupce známé pistole CZ 75D Compact

Jistě znáte mnoho značek pistolí zahraničních firem. Ale ani České firmy nezaostávají. Nástupce legendární CZ 75 také spatřil světlo svět a CZ 75 P-07 Duty se stala vlajkovou lodí České zbrojovky. Po náročných testech byla dokonce schválena pro použití v ozbrojených složkách USA. A abychom nezůstaly o tuto zajímavou pistoli ochuzeni, rozhodla se firma ASG začít s výrobou licencované airsoftové verze této pistole.

P-07 Duty je blow back pistole s pohonem na CO2. Na pohled, ale i pocitově je velmi bytelná. Má plastové tělo se zdrsněnou povrchovou úpravou, která působí velmi přirozeně a realisticky. Pažbička je ergonomická. Na těle je také vyraženo originální výrobní číslo. Pistole je osazena kovovým závěrem s originálním ražením České zbrojovky, které nalezneme také na pažbičce a zásobníku. Úderník je pohyblivý, na levé straně zbraně je umístěn záchyt závěru a také pojistka spouště. Všechny funkční díly jsou z kovu. Muška i hledí jsou zvýrazněné. Vizuálně tedy jde o velmi zdařilou pistoli, která si v ničem nezadá s originálem. A teď se podíváme na její výkony.

Pistole má na délku 19 cm a váží 725g což je relativně dost na tak malé rozměry. V ruce je však velmi vyvážená a tento pocit se nezmění ani vyjmutí 70g zásobníku. Tento kovový zásobník totiž nemá reálné rozměry, má tvar úzkého hranolu s masivní plastovou patkou. Je to jednořadý zásobník na 15 kuliček. Pohon obstarávají 12g CO2 bombičky, které se umísťují do těla zbraně, po odejmutí zadní krytky.  Jedná se o velmi pohodlný systém vkládání bombiček a jejich utahování pomocí vestavěného klíče v pistoli. Zatím nejpraktičtější systém, který jsem viděl, ovšem za cenu zmenšeného a nereálného zásobníku. P-07 má také 100 mm hlaveň se závitem pro tlumič a seřizovatelný hop-up na vrchu hlavně, který je přístupný vždy, když je závěr v zadní poloze. Tedy i regulace hop-up je velmi pohodlná a praktická. Při testovací střelbě se výkony pohybovaly v rozmezí 90-95 m/s na první zásobník, za použití 0,20g kuliček ICS. Při každém dalším zásobníku klesal výkon zbraně o 5 m/s. Při čtvrtém zásobníku, se výkon pohyboval v rozmezí 75-80 m/s. Po ukončení měření rychlosti zbraň ještě vystřílela zhruba 30 ran, než bombička došla. Tedy 60 ran na výkony hodné plynovky a dalších 30 ran navíc. Zpětný ráz této zbraně je velmi silný, přesto však nijak neztěžuje míření. Výrobce uvádí maximální dopadovou energii 1,5J a výkonu tomu i odpovídají. V ruce tak budete mít CO2 plynovou pistoli, použitelnou do budov, pohodlného míření a s výkonem obvyklým pro plynové pistole. Navíc je pod hlavní osazena R.I.S. lištou a tím tak rozšiřuje možnosti jejího použití, například pro osazení svítilnou.

Obal a krabička působí velmi dobrým dojmem a poukazuje na dobrou kvalitu výrobce. V balení nalezneme imbusový klíč pro seřizování hop-up, vzorek kuliček a návod v anglickém, francouzském, německém a španělském jazyce.

Ač pistole působí dokonalým vizuálním dojmem a vcelku slušným výkonem, naleznou se na ní dvě nepříjemná překvapení. Spoušť má velmi dlouhý chod a zbraň vystřelí až opravdu úplně na konci chodu. Ale stejným problémem trpí i například Beretta 92. Ovšem nabíjení kuliček neprobíhá za pomoci pohybu závěru, ale právě díky onomu chodu spouště. Takže po několikátém zmáčknutí spouště, bez toho aby jste vystřelily, začnou z hlavně vypadávat kuličky, což považuji za hlavní nedostatky. Závěr tak natahuje pouze úderník. Drobností je pak už jen občasná ztráta mušky při vyjímání pistole z pouzdra. Naneštěstí se tato muška dá dokoupit a výrobce si této vady očividně vědom je, neboť nová muška jde do zbraně o dost více ztuha a po výměně už neupadne.  Nakonec nabíjení kuliček do zásobníku také není praktické, oproti velmi snadnému nabíjení bombičky. Mimochodem, nečekejte reálnou rozborku.


Jak tuto rozporuplnou pistoli tedy zhodnotit? ASG CZ 75 P-07 Duty díky průměrnému výkonu najde uplatnění v budovách, kde jiné CO2 pistole vykazují příliš silný výkon. Dobrá ovladatelnost a seřiditelnost, naopak špatný systém nabíjení ji řadí mezi průměrné plynovky. K dostání je i verze bez blow backu. Hlavní předností je dokonalá vizuální stránka obou verzí.

© AirSoftShop.cz
Foto a text - Petr a Alfred


Vydáno: 15.12.2011 14:52 | 
Přečteno: 28611x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

, -
neví někdo kde se dá sehnat ta přední muška? díkyy
odpověděl(a)
Dobrý den, máme je skladem jako nahradí díl na http://www.airsoftshop.cz/ na stránkách e-shopu v nabídce je ale momentálně nenaleznete. Cena je 30,- kč.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků