Fórum
Kategorie: Plynovky

ASG Dan Wesson 8" CO2

ASG Dan Wesson 8" CO2Podrobná recenze unikátního celokovového revolveru od firmy ASG

V roce 1968 založil Daniel B. Wesson společnost Dan Wesson. Vnuk slavného dědečka dal vzniknout úchvatnému revolveru, který dodnes vlastní unikátní patent pro výměnné hlavně do revolverů.

 

Díky tomu mohl nabídnout zajímavý model revolveru, který si každý mohl snadno upravit dle svých potřeb. Vše co jsem o tomto revolveru zjistil, se dovíte při čtení článku dále.

Revolver Dan Wesson je celokovová replika revolveru s pohonem na CO2. Revolver má celokovové provedení těla v matné šedé barvě, s velmi dobrou povrchovou úpravou. Kovové jsou stejně tak i ostatní detaily zbraně. Pažbička má kovový rám zakrytý černými plastovými střenkami s ergonomickým tvarem. Díky spolupráci firmy Dan Wesson a České zbrojovky tak dostáváme do rukou licencovanou zbraň s ražením, značkami firmy DW a také originálního výrobního čísla. Zbraň je vybavena pojistkou, která slouží jako uvolnění bubínku a zároveň jako pojistka spouště. Úderník revolveru je pohyblivý a umožňuje střílet z revolveru jak jednočinně natažením úderníku, tak dvojčinně pouze mačkáním kohoutku. Originalita tohoto revolveru také spočívá v tom, že zbraň vystřelí právě díky úderu úderníku, který udeří přímo na ventil a otevře ho. Lze si také libovolně nastavit hledí mířidel ve dvou osách. A jak si stojí tento revolver v airsoftových parametrech?

8“ revolver má úchvatných 35 cm na délku a váží 965g bez příslušenství. Jako zásobník pro tento revolver slouží opakovatelně použitelné kovové patrony s gumovou špičkou. Kuličky se vkládají do těchto špiček a všech šest patron se pak vkládá do otočného bubínku. Revolver má tedy kapacitu šesti ran, po kterých je nutné patrony vyjmout a znovu naplnit. Zbraň je poháněna CO2 12g bombičkami, které se vkládají do pažbičky revolveru a jsou ukryty v rámu pod výsuvnými střenkami. Velmi pohodlný je systém vkládání těchto bombiček, protože není nutný žádný klíč k dotažení bombičky. A co její výdrž?

Bombička vydrží na 108 výstřelů, tedy 18 bubínků. Maximální výkon při prvních 12ti výstřelech, činil neuvěřitelných 145 m/s a celkově prvních 48 výstřelů neklesne pod 130 m/s. Měření výdrže bombičky jsem zastavil, jakmile úsťová rychlost klesla na 85 m/s při použití kuliček 0,20g ICS. Výrobce uvádí dopadovou energii až 3J a mě osobně se osvědčili kuličky 0,28g ICS, ale mnoho lidí střílí i kuličky těžší gramáže. Ačkoliv není revolver vybaven žádným systémem hop-up, který by stejně nevydržel při takovýchto výkonech, zachovává si při 200mm hlavni stále slušnou přesnost. Máme tu tedy velmi výkonnou plynovku na střední vzdálenosti.

Výrobce nám v sadě k revolveru dodává kovovou R.I.S. lištu pro horní upnutí, rychlonabíječku na patrony, díky které přebijete stejně rychle jako u pistole, šest patron, malý imbusový klíč, vzorek 0,20g kuliček a návod v anglickém, německém, španělském a italském jazyce.

A teď něco proti. Jako u každého revolveru se budete potýkat s malou kapacitou zásobníku. Šest ran není mnoho. Také přebíjení samotných patron není zrovna nejrychlejší, přestože budete mít rychlonabíječ. Na krátké vzdálenosti je revolver příliš silný, takže se hodí spíše jako záložní zbraň na střední vzdálenosti. A nakonec těžká hlaveň občas způsobí, že se lehce uvolní a po čase hýbe, což ale nemá vliv na střelbu.

 

Vše co bylo ke zbrani použíté

ASG Dan Wesson 8“ CO2 je krásná zbraň, reprezentující krátké extra výkonné airsoftové zbraně určené pro zkušenější hráče (kteří dokážou využít maximálně každý výstřel), pro revolverové nadšence či hráče, kteří chtějí mít stylovou zbraň. A aby toho nebylo málo, ASG nám nabízí i 6“ verzi a pak velmi elegantní 4“ stříbrné provedení tohoto revolveru.

© AirSoftShop.cz
Foto a text - Petr a Alfred


Vydáno: 10.12.2011 12:37 | 
Přečteno: 24418x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků