Fórum
Kategorie: Plynovky

Cybergun Colt 1911 Rail Gun CO2

Cybergun Colt 1911 Rail Gun CO2Miloš z BASu se podíval podrobněji na jednu z pistolí řady Cybergun Rail Gun.

Když mi před nějakým časem přistála na stole hromádka krabiček od CyberGunu s nápisem Rail Gun, jako fanoušek sci-fi jsem se nad tím názvem zasmál. Humor mě ale rychle přešel. Krabičky totiž obsahovaly celou modelovou řadu replik Coltu 1911. A ne jen tak ledajakou. Celokovové repliky s originálním ražením vyrytým opravdu do hloubky. To mě jako milovníka přesných replik opravdu nadchlo a s chutí jsem pustil do práce (tedy přidávání na e-shop).

Hned mě zaujalo, že zbraň je mi povědomá. CyberGun totiž dříve uvedl na trh pamětní edici Coltu 1911 připomínající vylodění v Normandii a další edici připomínající 110 let od zavedení do služby americké armády. Obě tyto zbraně byly vyrobeny Taiwanskou firmou KWC a přestože to byly spíše sběratelské kousky, střílelo se z nich skvěle. Cybergun tedy uvedl na trh celou sérii založenou na moderních komerčních modelech Coltu 1911. Celkem tak přijelo naráz šest modelů: černý, s částečně leštěným závěrem, s celým leštěným závěrem, Stainlees model, Series 70 a písková M45.

Celokovové provedení těla a rámu dává zbrani příjemnou hmotnost. Povrchové provedení je velice povedené u všech verzí a nenašel jsem na nich nic co by vyloženě bilo do očí. Jediné co naznačuje že se jedná repliku je šroub pro dotahování bombičky na spodní straně zásobníku. Bombička se vkládá do zásobníku a protože je širší než samotný zásobník je šachta zásobníku lehce vykousnuta. Kromě Series 70 mají všechny verze RIS lištu pro montáž svítilny a oboustrannou pojistku.

Po nějakém čase jsem se rozhodl si jednu z těchto krasavic pořídit. Do užšího výběru postoupily: celočerná varianta, památeční edice 110 let a písková M45. Abych trochu vysvětlil ten výběr: černá se prostě hodí ke všemu, památeční edice je klasická druhoválečná pistole s úžasným fosfátovaným povrchem a M45 je pistole zavedená do výzbroje průzkumných jednotek USMC v roce 2012, tedy 101 let po přijetí původní pistole (která jiná zbraň se může pochlubit takovou dobou služby?). Asi půl roku jsem chodil kolem vitríny s Colty jako mlsný kocour a pořád zvažoval kterou si koupit. Až jsem se nakonec rozhodl.
Černá to vyhrála. Přeci jen mám více kompletů výstroje a k těm moderním se hodí jako každá jiná moderní pistole a nikdo, kdo tomu rozumí nebude nic namítat. Ke zbrani jsem si pořídil zásobník navíc a po příchodu domů jsem se dal do zkoušení.

Krabička vedle zbraně a zásobníku obsahuje obligátní klíč na bombičky a netradičně i adaptér na tlumič. Design krabičky je typický pro celu sérii ale pozdější zásilka už je zabalena v jednotných modrých krabičkách ozdobených pouze logem Colt.

Rozborka zbraně odhaluje hop-up který se nastavuje kolečkem s pinem, který vám hned ukáže kolik je hop-up utažený. To je neobvyklé řešení ale rozhodně jsem ho uvítal. Zbraň byla z výroby docela suchá tak jsem ji trochu mázl Silkalem.

Bombičky do obou zásobníků sedly bezvadně a bez výraznějších ztrát. Naládoval jsem oba zásobníky 17 kulemi a ze špajzu vytáhl kartonovou krabici od bůhví čeho. Natáhnout, zamířit, vypálit. První rána jde přesně do krabice a blowback je ostřejší než jsem zvyklý z Glocku ale rozhodně příjemný. Povolují stisk abych si ověřil funkčnost dlaňové pojistky. Nic. Stačí ji zmáčknout jen lehce a zbraň vystřelí. Při třetí ráně kule nevyletí. Kontroluji závěr a zjišťuji že kule jsou hluboko v zásobníku a nejedou nahoru. Po vytažení zásobníku hned vidím proč. Přední strana zásobníku je otevřená pro kontrolu počtu kulí. Ve spodní části je navíc rozšířená aby se tudy daly nabíjet kule. Bohužel se v této části vzpříčil vodič kulí a proto kule zůstávají v zásobníku. Stačí ho jen zamáčknout a zbytek kulí už zbraň vystřílí bez problému. Vkládám druhý zásobník a celá situace se opakuje jako přes kopírák.

Při opakovaném plnění zásobníků vkládám jen 15 kulí tak aby byl vodič již za inkriminovaným úsekem. Problém vyřešen. Oba zásobníky vystřílím bez potíží a zbraň si nechá líbit i rychlejší mačkání spouště. Opětovně nabíjím oba zásobníky a vystřílím je bez potíží. Teprve na konci čtvrtého zásobníku cítím že bombička ochabuje ale hrdinně dostřílí zbytek kulí a po nabití ještě další dvě než konečně zdechne. Celkem jsem na jednu bombičku vystřílel 4 zásobníky tedy nějakých 64 kulí. To je slušný výsledek na blowbackovou pistoli.

Zbývá praktický test v boji. Jenže jsem zbraň kupoval v únoru kdy se moc nehraje a do toho se přihlásila sranda jménem koronavirus, která mi zrušila všechny akce. Nedalo se nic dělat a když se oteplilo tak jsem rozhodl vyzkoušet zbraň aspoň u našich na zahradě. Po nějakém tom štelování hop-upu jsem se nakonec dopracoval ke slušné přesnosti: na 10 metrů jsem trefoval plastovou láhev a na 20 metrů jsem se trefil do bratra když to nečekal.

Hodnocení zbraně: Líbivé zpracování a vzhled jsou první věci které vás zaujmou na zbrani. Když ji vezmete do ruky ihned máte pocit, že držíte poctivou zbraň a ne nějakou plastovou srágoru. Výkon a přesnost jsou slušné a nikoho neurazí. A to vše za pěkných 3406 Kč na Bohemia Air Soft.
Pokud vás štvou všudypřítomné Glocky a Hi-cappy, nebo hledáte pěknou zbraň na reenacting, zkuste zbraň z této série.

Napsal: Miloš
Foto: Ondra


Vydáno: 30.10.2020 12:51 | 
Přečteno: 4497x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:



Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

, -
Je tohle stejná pistole jako ze staršího článku http://airsoft.cz/plynovky/cybergun-colt-1911-rail-gun-co2-blow-back ? Dík šotouš
odpověděl(a)
Ano, je to stejná zbraň. Za ty tři roky se přece jen trochu posunulo.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků