Fórum
Kategorie: Plynovky

Cybergun Colt 1911 Rail Gun CO2 Blow back

Cybergun Colt 1911 Rail Gun CO2 Blow backAneb Colt 1911 vstupuje do současnosti.

Když se podíváte na výzbroj policejních složek v USA, zjistíte, že většina používaných pistolí je značky Glock nebo Smith & Wesson. Leckdo si možná pomyslí, proč nepoužívají osvědčené a domácí 1911. Čistě proto, že kromě malé kapacity zásobníku, není 1911 vybavena moderními prvky. Nedáte na ní svítilnu či laserový modul, stejně tak není dělaná pro leváky. A samozřejmě má pár dalších drobných nedostatků. Jenže Colt není nějaká malá firma, která by se stáhla do ústraní, nebo se spokojila se současným stavem. Netrvalo dlouho a Colt představil svoji sérii 1911 Rail gun. Sérii, která má Colt dovézt k budoucnosti.

Ale abychom nepřechválili, nejedná se o nijak revoluční pistoli. Je to prostě jen 1911 vyladěná tak, aby vyhovovala širší paletě použití v profesionálních kruzích. Přesto je to krásná pistole, která se dočkala i své airsoftové podoby, na kterou se dnes podíváme.

Pistoli Colt 1911 Rail Gun CO2 patří mezi novější řadu blowback pistolí od Cybergunu, který vlastní licenci Colt. Jak je z názvu patrné, je to přímá kopie ostrého vzoru a jeho variant. Není také překvapivé, že tuto 1911 vyrobila Taiwanská firma KWC, která se společností Cybergun dlouhodobě spolupracuje především na poli CO2 plynovek.

Colt 1911 Rail Gun si zachovalo většinu atributů klasické 1911. Je to štíhlá a elegantní pistole, která dobře sedne do ruky. Na nic si nehraje a nehýří moderními tvary, protože až asketicky vyjadřuje, že účelem pistole je střílet a fungovat. Nic víc. Na co ergonomické střenky, tvarovaná spoušť, nebo odlehčený závěr, když jde jen o to, abyste zmáčkli spoušť dříve než protivník? Na délku má 22 cm a váží téměř 1 kg. Kdo by to do té štíhlé siluety řekl že? Je to ale celokov a tak člověk tuto váhu očekává. Co mě ovšem potěšilo nejvíce, je čisté zpracování, bez otřepů a nedodělků. Tak jak se to u lepších pistolí sluší. Vizuální dojem má pistole na jedničku.

Bohužel, vizuální dojem u jiných modelů této řady není tak dobrý, kvůli příliš rozdílným odstínům mezi jednotlivými díly (závěr a rám). Je to škoda, protože v chromu či šedé verzi by tahle pistole byla krásná.

Pistole Colt 1911 Rail Gun CO2 je sestavená ze tří hlavních dílů, tedy rámu a závěru s hlavní. Všechny tyto díly jsou kovové.

Vezmeme to odspoda. Tělo zbraně je v matně šedé barvě, která sice není v tom šedomodrém odstínu jako originál, ale o to více působí moderněji. Nejvýraznější částí jsou plastové střenky, imitující tmavé dřevo. Jejich vroubkování dělá úchop pevnějším, stejně jako drážkování na hřbetu pažbičky pod dlaňovou pojistkou. Když už mluvíme o dlaňové pojistce, tak ta je funkční, stejně jako pojistka závěru a záchyt závěru. Všechny tyto části jsou kovové. Nepřekvapí tak, že kovová je i odlehčená spoušť s krátkým chodem. Co ovšem překvapilo, je oboustranná pojistka závěru. To je velká novinka, která potěší nejednoho střelce. Další velkou novinkou, je spodní R.I.S. lišta pod hlavní, určená pro montáž příslušenství. To je věc, která především profesionálům chyběla. Na pravé straně nechybí typické aitrsoftové ražení s německým homologačním „F“, sériovým číslem, označením ráže 6 mm a typickým „Made in Taiwan“.

Dá se říci, že montážní lišta a oboustranná pojistka není revolucí, protože modely Hi-capa už tu dávno jsou, ale u klasického modelu 1911 toto chbělo.

Kovový závěr pistole je značně tradiční, dá se říci až konzervativní, a kromě žebrování pro lepší úchop vlastně ničím nezaujme. Tedy pokud se budeme bavit o tvaru a provedení závěru. Nicméně musím ocenit velmi pěkně udělané ražení po obou stranách závěru, které je precizní. Funkční výhozí okénko je už u blow back pistolí samozřejmostí. Jestli ale něco bylo velmi vylepšeno, jsou to pevná mířidla. Ta jsou zvýrazněná, ale u této repliky bohužel neseřiditelná. Přesto se s nimi míří výrazně lépe, než s mířidly u staré 1911. Míření se tak srovnalo s konkurenčními modely od Glocku nebo S&W.

Vnější hlaveň je samozřejmě kovová, volně uchycená a s imitací reálného průměru na konci hlavně. Ačkoliv je uvnitř ní závit, nepodařilo se mi najít odpovídající redukci. Takže to zatím beru tak, že na pistoli nelze dát tlumič.

Zásobník je věcí obyčejnou, nijak se nelišící od jiných 1911 od KWC. Kovové tělo, výřez pro vložení bombičky a mohutný imbusový šroub. K tomu kapacita 17 ran. Takže i na poměry airsoftu víceméně dostačující.

A jak je to s praktickým využitím a vnitřkem pistole? Předně rozborka je realistická, takže vytáhnete čep a máte pistoli prakticky rozebranou. Vnitřek ale není tak dolišný od jiných modelů pistolí, jak by se mohlo myslet. Díly, které mají být standardně kovové, jsou kovové a těch několik málo zbylých je z plastu. Skutečně žádný rozdíl oproti jiným pistolím. Vnitřní bronzová hlaveň o délce 100 mm je upevněna v kovové hop-up komoře. Přítlak hop-up lze regulovat a tím upravit parametry zbraně pro různou gramáž a značku munice. Výkon je pak 103 m/s s 0,20 g kuličkami, co máme těsně přes jeden joule. Na pistoli moc dobrý výkon.

K manipulaci snad jen dodám, že pohyb závěru je při natahování plynulý, snad jen odjištění záchytu závěru mi nevyhovuje, protože často zavadím o pojistku závěru a tedy si zajistím omylem zbraň. Stalo se mi to několikrát a to si nemyslím, že jsem až takové dřevo.

Takže co tu nakonec máme? Zajímavou variantu 1911, určenou pro současné podmínky, které vyžadují modulárnost a praktičnost. Tato pistole si nemusí hrát na bůhví co. Je to 1911, je to legenda, která se přichází na bitevní pole jen s potřebnými změnami. I proto se tato pistole znovu vrací k některým americkým armádním útvarům, případně se o ni začínají zajímat policisté. V airsoftu vám nenabídne o tolik více co jiné pistole. Ano, asi budete mít o něco menší kapacitu než kamarádova Beretta, ale rachlý chod a citelný zpětný ráz vám zcela jistě dodá lepší pocit ze střelby, než třeba z Glocka. Ten kovový zvuk je prostě něco, co patří i k airsoftu. Navíc se nabízí v licencované verzi za velmi zajímavou cenu, stejně jako další pistole ze stejné řady Rail gun.

CYBG Colt 1911 Rail Gun CO2 lze na Bohemia Air Soft zakoupit za 3065 Kč ve standardní záruce, nebo pak s dekorační slevou 200 Kč.

A pokud chcete zajímavější vzhled, neváhejte prozkoumat i další modely od Cybergun ze stejné řady Rail Gun.


Vydáno: 19.7.2017 9:55 | 
Přečteno: 10525x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

, Zajištění znraně
1911 má poměrně specifický úchop právě kvůli tomu, aby nedošlo k náhodnému zajištění zbraně :-) Zjednodušeně se dá říci, že palec silné ruky (většinou pravé) je při úchopu nad pojistkou a tak ji tlačí dolů.
, Colt
Zdar, závit na tlumič je M12x1- pravotočivej- každej soustružník vyrobí - mne to stalo 3 piva:D
icon odpověděl(a)
Bohužel, měrku na změření jsem neměl po ruce, ale je-li tomu tak, tím lépe :-)

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků