Fórum
Kategorie: Plynovky

Cybergun Colt 1911 Rail Gun NB

Cybergun Colt 1911 Rail Gun NBDorazila nová dodávka od Cybergunu a s ní i pár novinek. Nu což, je potřeba se nějakou z ní podívat blíže.

Představovat pistole řady Colt M1911, je jako vysvětlovat někomu, že byla druhá světová válka. Ani o jednom z toho nemusíte vědět nic, protože víte, že to prostě bylo. Colt M1911 tu prostě vždycky byl. Stejně jako jeho airsoftová verze, která patří mezi evergreeny tohoto koníčku. Vždyť první model této řady byl od japonského Maruzenu už z roku 1984. A od té doby vznikly desítky dalších modelů od mnoha jiných výrobců. Obliba neuvadá ani přesto, že skutečná pistole M1911 oslavil před pár lety 100 let své existence. Pořád je oblíbena mezi mnoha lidmi po celém světě. Ale zpět k airsoftové verzi.

V současnosti na trhu dominují především celokovové pistole s blowback mechanismem. Tedy realistickým pohybem závěru při střelbě. Bohužel, aktuálně se ceny těchto modelů šplhají prudce nahoru, bez ohledu na výrobce. Mnoho hráčů tak občas hledá levnější varianty. Těmi jsou jednodušší pistole, obvykle celoplastové, které blowback mechanismem nedisponují. Výrobci ale přicházejí na to, že snažit se tyto pistole udělat cíleně „levně a jednoduše“, není vždy ideální řešení. Na stůl se mi ovšem dostala jedna z těch pistolí, která by měla reprezentovat tu „kvalitnější“ část pistolí bez blowback mechanismu. Takže dnes si představíme novinku od značky Cybergun, vyrobenou taiwanským KWC, pistoli Colt 1911 Rail Gun Non Blowback.

Začneme klasicky obsahem balení. Máme tu pistoli s jedním zásobníkem, vzorek kuliček, redukce na tlumič, klíč na dotahování CO2 bombičky, obrázkový návod ve čtyřech jazycích a to je vše. Tohle vše je zabaleno v pěkné kartonové krabičce s celobarevným potiskem.

Colt 1911 Rail Gun se na první pohled tváří jako jakákoliv jiná pistole. Tak trochu klame tělem, protože na první pohled působí trochu jako blowback pistole. Když ji pak vezmete do rukou, máte pocit, že musí jít o celokov, protože váží 850 gramů. To je na pistoli bez blowbacku hodně a o to více zklame nepohyblivý závěr. Nicméně rozměrově se jedná o standardní M1911. Koukneme na ni blíže.

Rám zbraně, tedy tělo, je vyrobeno z matně šedomodrého plastu. Je to velmi dobře opracovaný plast, bez nevzhledných otřepů, ale přesto se pár stop po výrobě najde. Ovšem nic závažného. Spodní část rámu pod hlavní zbraně zdobí 21 mm R.I.S. lišta. Na pravé straně těla najdeme vyražené sériové číslo a německou homologační značku „F“, na levé straně zase veškeré ovládací prvky. Záchyt závěru není funkční a je imitován, naopak pojistka zbraně a pojistka zásobníku fungují normálně. Pouze pojistka závěru je kovová. Spoušť je taktéž vyrobena z plastu.

Ani u jednoho z těchto ovládacích prvků to ovšem nehraje roli.

Střenky jsou vyrobeny z tmavého plastu nahnědlé barvy. Tvarově jsou sice pěkné, ale barevně nevýrazné a působí hodně plastově. Přesto se M1911 drží velmi dobře. Trochu mě ovšem zklamala absence funkční dlaňové pojistky, která je taktéž jen plastovou imitací.

Závěr M1911 je vyrobený z jednoho kusu kovu. Trochu mě překvapilo množství stop po nástroji na boku závěru, ale mohu se mýlit a jde možná o technologický záměr. Velmi hrubě působí drážky pro pohodlný úchop při natahování. Nevím opět zda jde o záměr, nebo nějakou nedokonalost, protože na první pohled to zase tak dobře vidět není, a jen hnidopiši jako já, si takových věcí všímají. Co mě ale mrzelo byl fakt, že závěr je skutečně z jednoho kusu včetně mušky a hledí. Není možné tedy ani jeden zaměřovací element seřídit. Alespoň jsou mířidla zvýrazněná. Naopak se mi moc líbí ražení na závěru, které vypadá moc pěkně a je na obou stranách závěru. Krásně ostré ražení přímo do materiálu působí věrohodně a tak nějak sedí k celkovému vzhledu zbraně.

Kéž by takhle pěkně provedené ražení bylo i u jiných, populárnějších výrobců.

Poslední částí je zásobník. Vyroben celý z kovu, bez otravné plastové vývodky, je proveden velmi bytelně. Uprostřed je samozřejmě prostor pro vložení 12g CO2 bombičky. Ta se dotahuje za pomoci vcelku mohutného šroubu za pomocí imbus klíče. Tady musím vyzdvihnout jednak snadnou obsluhu zásobníku, jednak fakt, že zásobník má reálný rozměr a pouze bombička lehce přesahuje štíhlou siluetu těla zásobníku. Do zásobníku se vejde 15 kuliček, uložených v jedné řadě, takže problémy se sekáním kuliček určitě nebudou.

V zásadě je to starý typ zásobníku, jaký můžeme najít v mnoha jiných současných plynovkách bez blowbacku.

Přesuneme se od vzhledu k funkčnosti. Zde si nemohu na nic stěžovat. Minimum funkčních ovládacích prvků zajišťuje snadnou obsluhu pistole a zároveň její celkovou jednoduchost. Když už se jedná o pistoli bez blowbacku, musel jsem vyzkoušet počet ran, které pistole na jednu bombičku vystřelí. U čísla 70 jsem přestal počítat. Odhadem dalších cca 30 výstřelů určitě vyšlo. S 0,20 g kuličkami střílel recenzovaný kus nejlépe. V tomto ohledu mě mile překvapil velmi dobrý soustřel. Chod spouště je trochu delší než je zvykem, ale nic na co byste si nezvykli. Výkon byl 104 m/s s 0,20 g kuličkami a dostřel srovnatelný s většinou běžných plynových pistolí.

Zde si dovolím upozornit, že zbraň nemá regulovatelný hop-up, nebo jsem na něj já minimálně nenarazil a není popsán v návodu. Pevně nastavený hop-up vyžaduje mnohem uváženější výběr vhodné munice. Mě střílela pistole dobře s 0,20 g kuličkami G&G.

Takže, co tu nakonec máme? Hezky vyrobená pistole bez žádných složitostí. Minimum prvků, které by se mohli rozbít a poškodit a redukce na tlumič jako bonus. Taiwanský výrobce, originální ražení a vzhled pistole M1911 s montážní lištou. Hlavně ale dobrý výkon a pohon na CO2 bombičky. Co více si přát? Snad kapku nižší cenu, která je ale stále poloviční v porovnání s blowback modely a hlavně, je to nejlepší verze Colt M1911 bez blowbacku, jakou si v současnosti můžete pořídit.

CYBG Colt 1911 Rail Gun NB lze zakoupit na Bohemia Air Soft za 1999 Kč ve standardní záruce, nebo o 200 Kč levněji v rámci dekorační slevy.

A jestli chcete něco zdobnějšího, nabízí Cybergun tuto pistoli i v leštěné variantě ZDE.


Vydáno: 11.5.2017 17:09 | 
Přečteno: 9557x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků