Fórum
Kategorie: Plynovky

Cybergun Colt 1911 Rail Gun Series

Cybergun Colt 1911 Rail Gun SeriesNebyl by to Cybergun, aby v poslední části roku nepřišel zase s něčím extra. I v letošním roce 2015 opět využil silného jména licenční značky Colt a vydal speciální edici Colt 1911 Rail Gun. Takže by nebylo špatné podívat se na tyto modely trochu blíže.

Nejdříve trochu všeobecně. Celou sérii Rail Gun vyrábí Taiwanská KWC, exkluzivně pro Cybergun. Z katalogu KWC si je tedy neobjednáte. Při bližším zkoumání se jedná o upravené modely KWC 1911 s montážní lištou na rámu zbraně pod hlavní. KWC patří mezi dobré výrobce a jejich plynovky snesou po funkční stránce srovnání i s velmi kvalitní japonskou konkurencí. Vizuálně už ale zapadají do běžného průměru. KWC bohužel nedělá desítky modifikací jednoho modelu, jako je tomu třeba u WE. Soustředí se skutečně spíše na funkčnost. A právě to bude možná důvod, proč se tentokrát objevuje první živější vizuální provedení jejich pistolí. Tyto vnější úpravy jsou vcelku zajímavé a podrobněji se na ně podíváme za chvilku. Teď ještě k tomu všeobecnému.

Co mají tedy tyto pistole společného? Především to je reálný vzhled, funkce a rozborka. Série Rail Gun je samozřejmě celokovová, s blow back mechanismem, regulací hop-up a pohonem na CO2, na který se KWC specializuje.

Na poli CO2 blowback plynovek má skutečně KWC navrch (asi nejlepší jejich pistolí je dle mého velmi exkluzivní série Tanfoglio). V tomto ohledu dává KWC konkurenci velmi zabrat.

Kovy jsou u KWC kvalitní a něco vydrží. Samotné díly zbraně jsou hezky zpracované a nejsou na nich ani otřepy, ani stopy po opracování (vyjma jediného drobného otřebu na horní části lučíku). Zásluhu na tom má i povrchová úprava, které věnuje KWC velkou péči. Velmi pěkné je originální ražení na zbrani, které obsahuje nejen nápis Colt, ale také jeho logo a všechny popisky. Střenky jsou ve všech verzích plastové, ale různě zbarvené.

Hledí a muška jsou zvýrazněné. Protože se jedná o modernější verzi 1911, má pod hlavní montážní R.I.S. lištu. Není tedy problém upevnit třeba svítilnu.

Funkčně mají pistole série Rail Gun veškeré prvky shodné s ostrou zbraní. Pohyb závěru při střelbě, záchyt závěru při prázdném zásobníku, dlaňová pojistka, závěrová pojistka i reálná rozborka. Vše tak jak má být. Díky pohonu na CO2 je zpětný ráz při střelbě silný. Hop-up se seřizuje standardně po sejmutí závěru zbraně. Velmi dobře je proveden CO2 zásobník. Zásobník používají pistole standardní CO2 pro KWC 1911 a vkládají se do něj 12g CO bombičky. Zásobník je na 17 ran. Dotažení bombičky je pak realizováno za pomocí imbus klíče, jež je součástí balení. Narozdíl od některých jiných značek, KWC 1911 má zásobník reálných rozměrů. Výkon je série Rail Gun je 105 m/s s 0,20g kuličkami.

Podíváme se nyní na jednotlivé modifikace.

Úplně nejzákladnější je klasická verze CYBG Colt 1911 Rail Gun CO2 v matné tmavě modrošedé barvě rámu a závěru zbraně. Střenky jsou plastové v černé barvě. Zde není moc co vymýšlet. Je to takový ten stylový kousek, který vypadá téměř jako klasická 1911.

O něco zajímavější verze je též CYBG Colt 1911 Rail Gun Dual tone CO2 v matné tmavě modrošedé barvě rámu i závěru zbraně, ale u této verze je závěr broušený, takže ražení na něm lépe vynikne. Plastové střenky jsou v tmavě olivové barvě, s žíháním přecházejícím až do velmi tmavé, téměř černé barvy.

Mým favoritem je ale poslední verze CYBG Colt 1911 Rail Gun Stainless CO2 , která je celá v šedé barvě s pískovaným povrchem. Celé zbrani to dodává luxusní vzhled, který umocňuje broušený závěr. Aby byl tento světlý vzhled podržen, má pistole střenky z plastu v imitaci dřeva. Tato verze je podle mě asi nejhezčí.

Všechny tyto exkluzivní pistole s ražením Colt lze pořídit na Bohemia Air Soft za 4.568 Kč ve standardní záruce, nebo pak se slevou 200 Kč v rámci dekorační záruky.


Vydáno: 22.12.2015 16:49 | 
Přečteno: 11980x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků