Fórum
Kategorie: Plynovky

CYBG Desert Eagle .50AE L6 Silver

CYBG Desert Eagle .50AE L6 SilverJedna z největších pistolí na trhu je zpět s několika vylepšeními.

Desert Eagle patří mezi stálici, co se týče nabídky firmy Cybergun. Právě Cybergun nám přinesl kdysi nejen plynovou verze této pistole, ale též manuální a elektrickou. Zatímco dříve ještě distribuoval tuto pistoli s ražením izraelské společnosti I.M.I., nejnovější model je už licencován pod hlavičkou Magnum Research, což je americká společnost, která původní Desert Eagle navrhla, vymyslela a ve spolupráci s I.M.I. ho vyrobila. Dodnes jej vyrábí pod jeho původním názvem, v aktuální verzi Mark XIX, obohacené o moderní prvky, které můžete vidět i na nové replice od Cybergunu, kterou vyrobila taiwanská značka WE. Říkat něco více k pistoli, která střílí ty největší pistolové ráže na světě a nikdy nebyla zavedena jako standardní zbraň žádné ozbrojené složky snad ani nemá význam. Tuhle pistoli zná každý, protože ji proslavil nespočet filmů a videoher. Ve své podstatě je Desert Eagle popkulturní ikonou, které se vyrovnají jen westernové revolvery. Do Bohemia Air Soft se tato novinka dostala až koncem minulého roku, takže vánoční svátky zabránily podrobnějšímu rozboru. Máme ale už konec ledna, takže je správný čas na další recenzi.

Cybergun Desert Eagle .50AE L6 Silver je blowback plynová pistole s pohonem na Green gas. Je dodáván ve žluté (možná oranžovo-hnědé – víte jak to s těmi barvami mi chlapi máme) krabičce. Na ní najdeme jen logo Cybergun a taktéž nápis Desert eagle s logem Magnum Research. Na boční straně pak samolepku s pár nezbytnými podrobnostmi o samotné pistoli, včetně jejího malého obrázku. Uvnitř je pistole zabalená v igelitu a uložena v kartonovém výlisku. Pro bezpečný transport dostačující.

Hned po vyjmutí z krabice musíte uznat, že takhle velkou a těžkou pistoli jste v ruce určitě nedrželi. Není divu, protože pistole váží čistých 1,35 kg a na délku má 27,5 cm. To je na pistoli sakra hodně. Nepřekvapí ani masivní tělo s pažbičkou a závěrem. Přesto, každý z nás chtěl někdy tuhle obludu držet v rukou. Je to legenda. Pro recenzi jsem si záměrně vybral chromovanou verzi, protože na té je obvykle lépe vidět každá nedokonalost. Nezdá se to, ale udělat pěkné chromované/stříbrné provedení, je skutečně těžké a jen málo značek to skutečně umí. Zajímavostí ale je, že lze hezky chromovat jak kovové i plastové zbraně. Zároveň se mi osobně tyhle blyštící se zbraně prostě líbí více, zvláště jde li o tyhle speciální kousky. Překvapivě jednoduchý tvar doplnila americká firma o dvojici standardních montážních lišt na horní a spodní části. Na horní části byla vždy lišta pro montážní kroužky, ale spodní lišta, to je skutečná novinka. Celkově se mi design líbí, ale trochu mě zklamalo chromování. Není tak poctivě uděláno, jak bych čekal. Na některých místech jsou vidět lehké nedokonalosti. Místo krásného, leštěného povrchu jsou místy vidět malé šupinky, či stopy po broušení. Bohudík, je to jen v místech, jako je vroubkování pro lepší úchop, zatímco velké plochy jsou provedené moc dobře. Vím ale, že WE umí takový chrom/stříbro naimitovat mnohem lépe.

Jednotlivé prvky pistole jsou víceméně každému známé, přesto jim věnuji podrobnější pohled. Pistole je ze tří obvyklých hlavních částí. Pomineme-li masivní zásobník, je to rám zbraně, hlaveň závěr. Zatímco u běžných pistolí jsme zvyklí, že hlaveň je celá schovaná pod pohyblivým závěrem, zde tomu tak není. Hlaveň kouká ven, podobně jako třeba u pistolí Beretta. Vnější hlaveň navíc zdobí nejen montážní RIS lišta, ale také krásná úsťová brzda a muška. Naopak pohyblivý závěr je částečně hlavní zakryt. Na jeho konci je pojistka zbraně, fungující stejně jako u zmíněné Beretty a hledí. Všeobecně je ale funkce shodná s běžnou pistolí.
Co mě trochu mrzí, je fakt, že spoušť, mířidla i pojistka jsou v černé barvě, zatímco zbytek zbraně je vyveden v pěkném matně stříbrném laku. Proč tomu tak je, netuším ale nelíbí se mi to. Nicméně po bou stranách zbraně je krásně vyvedeno ražení přímo do materiálu, nikoliv jen nějaké laciné laserování (s výjimkou sériového čísla, které je ale také laserováno hezky do hloubky).


Co mě vždy ohromí, je natažení závěru, kdy si uvědomím, jak ohromně velké náboje z pistole ve skutečnosti vypadávají. Pro zajímavost, má Desert Eagle s Berettou ještě společný prvek ve formě systému rozborky zbraně.

Rám pistole je vcelku jednoduše proveden. Na mohutné pažbičce nenajdete žádné speciální tvarování, či výstupky, ale pouze jednoduché zdrsnění na plastových střenkách. Je to proto, že u Desert Eagla se předpokládá, že z něj budete střílet oběma rukama a tedy musí být úchop pohodlný pro leváka i praváka, s ohledem na rozměry jeho rukou. I to je důvod, proč třeba spoušť má velmi krátký chod. Celkově jsou ergonomické prvky zbraně střídmé, přesto pohodlné.

Zásobník pro tuhle obludu je samozřejmě rozměrný a něco váží. Záměrně říkám obludu, protože Desert Eagle je v reálu na 7 ran ráže .50 AE, případně 8, pokud to je „jen“ ráže .44 Magnum. Bohudík, v airsoftu má Desert Eagle více než slušnou kapacitu, srovnatelnou se všemi jeho protějšky. 27 ran není vůbec málo a na většinu situací si vystačíte s jedním zásobníkem.

Jestli mě něco zajímalo, bylo to technické provedení. Hop-up regulace je dostupná po natažení závěru a reguluje se inbus klíčem. Není to styl co mám rád, ale funguje to. Víc mě zajímal výkon. Tyhle velké pistole potřebují jednak dobře promazat, aby vše běhalo jak má, za druhé spotřebují dost plynu k tomu, aby vůbec pohnuli těžkým a rozměrným závěrem. Když jsem naplnil zásobník poprvé, vystřelila pistole jen deset ran. Ok, nic zvláštního, občas zbraně nejsou dobře namazané nebo zkrátka jen blbě naplním plyn. Jednoduchá rozborka ukázala, že vše je od výroby namazáno moc dobře, takže jsem musel jen špatně naplnit plyn. Znovu jsem nabyl zásobník kuličkami 0,20g a plynem (ASG Ultrair).

Druhý pokus už dopadl lépe. Na jedno naplnění plynem dokázala pistole vystřílet 54 ran, tedy dva celé zásobníky (samozřejmě s přebíjecí pauzou pro doplnění kuliček). U prvních 27 ran byl průměrný výkon 105 m/s (max. 110 m/s, min. 102,5). U druhého zásobníku padl k průměru 102 (max. 105 m/s, min. 96 m/s). To je velmi potěšující výkon, který jsem na tuto velikou pistoli neočekával. Především spotřeba plynu mě příjemně překvapila a také nízký rozptyl výkonu první a poslední kuličky prvního zásobníku. Ohromil mě silný zpětný ráz, zvláště u prvního zásobníku. Prostě, parádní zážitek ze střelby.
Co mě ovšem nepotěšilo je plnění zásobníků kuličkami. Ručně po jedné kuličce naplnit zásobník nelze (takhle plním munici do plynovek běžně) a ani použití klasické rychloplničky nefungovalo (hodně jsem se bál, abych nezničil vývodku zásobníku). Nakonec jsem potupně použil archaickou trubičkovou plničku, přiloženou v balení a vše překvapivě šlo jak po másle.

Když bych měl Cybergun Desert Eagle .50AE L6 Silver hodnotit celkově, musel bych asi říci, že tato pistole má v airsoftu podobné postavení jako mezi reálnými pistolemi. Je to velká pistole, střelba z ní je zábavná a má styl. Je moc pěkná, zvláště v chromované variantě, ale i černá verze je pěkná. WE odvedlo dobrou práci a vizuálně i technicky ji udělalo moc pěkně. Za touhle kráskou se každý otočí. Bohužel, pravdou je, že jakákoliv jiná pistole odvede stejnou práci, přičemž bude vážit půlku a nebude na ní potřebovat speciální pouzdro. Jistě, výkon je kapku vyšší, než je u Green gas pistolí obvyklé, ale pro potřeby záložní zbraně není výkon až tak důležitý. Velké plus má ale pistole v kapacitě plynu v zásobníku a stabilitě výkonu. Stejně jako pistole Beretta bude ale Desert Eagle trpět na špínu a prach, která se do mechanismus pistole snadno dostane skrz závěr. Bude tedy nutné po každé náročnější akci pistoli rozebrat a vyčistit, pokud víte, že jste ji protáhli všude možně. Jestli ale budete jen střílet na zahradě na plechovky, užijete si spoustu zábavy, aniž byste museli nějak častěji tuto pistoli čistit. Je to zkrátka machrpistole. Svoji práci odvede stejně dobře, jako jiné pistole, jen to bude mít styl.

Cybergun Desert Eagle .50AE L6 Silver lze zakoupit na Bohemia Air Soft za 5916 Kč ve standardní záruce, nebo s dekorační slevou 200 kč. A pokud vám přijde příliš drahý, tak je možnost mít i standardní černou verzi Desert Eagle v ceně 4661 Kč.

FOTO: Ondra


Vydáno: 3.2.2020 13:15 | 
Přečteno: 6262x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků