Fórum
Kategorie: Plynovky

G&G GPM1911 CP MS MkI

G&G GPM1911 CP MS MkIG&G Hi-Capa s pár specialitami uvnitř

Stejně jako jiní výrobci elektrických zbraní, se i G&G před lety vrhlo na výrobu blowback plynových pistolí. V jeho nabídce je hodně typů pistolí. Od replik klasických pistolí typu M9, M1911, přes populární Hi-Capa a modifikované M1911 až po vlastní design řady GTP9 Piranha. Já si vybral verzi Hi-Capa, protože to je myslím to, co dnes hráči chtějí. Standardní design s velkou kapacitou munice.

G&G GPM1911 CP MS MkI je dodávána v plastovém kufříku společně se seřizovacím klíčem ve tvaru patrony, rychloplničkou a přehledným manuálem k obsluze. Je to blowback plynová pistole s pohonem na green gas, ale výrobce nabízí i samostatně dokoupitelné CO2 zásobníky. Na délku má 22 cm a váží 0,9 kg. Na běžnou pistoli jsou to standardní parametry. Základní konstrukce je shodná s pistolí Hi-Capa, tedy M1911 se zvětšeným zásobníkem a pažbičkou. Design GPM1911 nicméně není konzervativní a snaží se působit moderně. Pistole se skládá z rámu, pohyblivého závěru, hlavně a zásobníku a vnitřní mechanismus je opatřen technickými inovacemi značky G&G Armament.

Rám je dvoudílný. Jednou částí je polymerová pažbička s lučíkem, které jsou z jednoho kusu. K pažbičce je upevněn rám ve formě vrchní kovové části, opatřený lištou pro montáž RIS doplňků. Rám slouží jako vodící lišta pro závěr a uložení úderníkového mechanismu. Použité materiály u obou dílů jsou už na pohled kvalitní, zpracování je čisté a bez otřepů či odřenin a taktéž dobře ladí odstíny černé barvy, kde se kov vizuálně neodlišuje od plastu.

Zatímco pažbička má velmi zajímavě provedené protiskluzové drážky, přední část má naopak jednoduché hladké tvary. Na přední části nechybí ražení G&G asériové číslo. Co se ovládacích prvků týče, máme tu v podstatě jen standardní prvky z M1911. Spoušť, záchyt závěru, dlaňovou pojistku, kohout, velmi výrazně vystouplou pojistku zásobníku a oboustrannou pojistku závěru. Vše kovové a funkční. Zaujalo mě však, že pojistka závěru může být zajištěna i v případě, že závěr/kohout nebyl natažen. To je velmi netypické, protože u běžným M1911 to obvykle není možné. Pokud bych zde měl něco skutečně vytknout, je to absence klasické RIS lišty v přední části. Tak jak je to nyní provedeno to vypadá hezky, ale není to praktičtější dle mého názoru.
Podvěs je sice vhodný pro RIS doplňky, ale jsou zde jen dvě drážky, tedy jen dvě polohy umístění vaší svítilny/laseru. Klasická RIS lišta by pistoli slušela více, zvláště s ohledem na široký sortiment doplňků pro pistole.

Pohyblivý závěr je kovový, hezky zpracovaný, taktéž opatřený ražením G&G Armament. Celý je samozřejmě v černé barvě. V přední části jsou elegantní odlehčení ve formě otvorů v závěru, tak jak to mají dnes lidé rádi. Tříbodová mířidla jsou seřiditelná se zvýrazněnými zaměřovacími body. Hledí je stavitelné výškově i stranově, muška pak pouze stranově. Zde musím říci, že minimálně mě se přes ně míří parádně. Je moc škoda, že G&G neudělalo tato mířidla luminiscenční, protože to mi přijde jako velmi užitečná věc.

Závěr kryje vnější kovovou hlaveň, která není opatřena závitem a tedy není nijak možné GPM1911 opatřit tlumičem.

Zásobník je vcelku rozměrný, přeci jen to je Hi-Capa. Kapacitu má 30 ran, což je i na poměry pistolí hodně. Zásobník je samozřejmě kovový s plastovou patkou a plastovou vývodkou. Hranaté, tvarované zelené těsnění na vrchu zásobníku je typické pro G&G a musím říci, že vypadá skutečně zajímavě, ovšem těsní perfektně. Expanzní ventil vypadá jinak než jsme zvyklí, ale funkce je stejná. Zajímavý je také plnící ventil. Ten podle výrobce nabízí třikrát vyšší rychlost při plnění a třikrát větší životnost a výjimečně kvalitní těsnění. Všechno dohromady to ale znamená, že v této pistoli lze použít zásobníky pouze od G&G. Koukneme na vnitřek.

Vnitřek GPM1911 je značně netypický. Na první pohled tu je běžné uspořádání jako u jiných zbraní. Plynový píst v zadní části závěru, kovový vodicí trn vratné pružiny závěru a kovový hop-up mechanismus s vnitřní hlavní uložený ve vnější kovové hlavni. Co vám bude na hop-up mechanismu chybět, je regulační kolečko. Tento model má totiž regulaci za pomoci rotace vnitřní hlavně, kterou můžete sřizovat pomocí klíče ve tvaru náboje. Je zde tedy řešení, které známe třeba z GTP9. G&G slibuje u tohoto mechanismu vyšší dostřel a preciznější seřízení se 120 polohami přítlaku.
Kdybyste ovšem neměli patronu na seřízení, měl by jít použít i běžný imbus klíč. Osobně mám tohle řešení rád, protože není nutné rozebírat pistoli.

Ovšem to není vše.Samotný plynový mechanismus je taktéž vylepšený. Uvnitř pístnice totiž rotační přepouštěcí klapka z keramického materiálu. Ta snižuje ochlazující efekt plynu jednak díky materiálu, který je odolný proti změnám teplot, jednak díky vysoké rychlosti pohybu této klapky. Zvyšuje se tak spolehlivost celého mechanismu a odolnost proti nižším teplotám a samozřejmě podmražení vzniklého expanzí plynu.

G&G rozhodně nenechává nic náhodě a snaží se inovovat jak to jen lze a tato pistole je toho důkazem. Navíc díky předchozím modelům pistolí od G&G už jsou tyto systémy osvědčené a funkční a není na místě obava o nějakou nepromyšlenou novinku. Snad jediným záporem je potřeba specifické hop-up gumičky. Výsledný výkon je 95 m/s s 0,2g kuličkami při použití 108 mm hlavně, což je v podstatě standardní a dostačující výkon.

Co více dodat? Jestli máte rádi inovativní pistole, ale chcete přeci jen klasický desgin, rozhodně není důvod se GPM1911 bránit. Je to pěkně provedená, kvalitní pistole. Kromě dobrého zpracování se G&G pokouší co nejvíce odladit i vnitřní díly tak, aby funkčnost byla co nejlepší. Těžko lze něco vytknout designu Hi-Capa pistolí, ale pochválit musím jak vnitřní mechanismus tak vysokou kapacitu zásobníku. Taktéž mířidla jsou vynikající. Co vás ale nepotěší je poněkud vyšší cena, která je přeci jen na dnešní poměry trošku vyšší, než je obvyklé, ale u značkových zbraní očekávaná.

G&G GPM1911 CP MS MkI můžete zakoupit na Bohemia Air Soft, stejně jako její další verze od G&G Armament.


Vydáno: 6.12.2022 17:15 | 
Přečteno: 1626x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků