Fórum
Kategorie: Plynovky

G&G Piranha TR Silver

G&G Piranha TR SilverOriginální pistole z Taiwanské produkce!

Trendy se mění a už dávno neplatí, že hráči airsoftu chtějí za každou cenu nějaký hyperrealistický model zbraně. V dnešní době hraje prim praktičnost, efektivita a výkon. Mnoho velkých značek tak upustilo od snah vyrábět čistě licencované repliky a vrhlo se na vývoj vlastních originálních konstrukcí, které jsou určené přímo pro hráče a airsoftový boj. A skutečně mnoho těchto zbraní se uchytilo a jsou mezi hráči oblíbené. Nejinak je tomu i v případě pistole G&G Piranha, která byla na trh uvedena v roce 2019. Zajímavý model, který svým vzhledem osciluje někde mezi pistolí S&W M&P9 a upravenou Hi-Capa, získal postupně i několik modifikací, přičemž jednu z posledních a nejoblíbenějších si tu dneska ukážeme. Nebojte se ale, že by šlo o nějaký hybrid mezi existujícími pistolemi. To by bylo značně urážející. Piranha je plná zajímavých technických řešení a inovací, jež dělají z této pistole stylovou a funkční zbraň. Jako vždy ale začněme od obalu.
Samozřejmě, nešlo odolat a pistoli jsme osadili kolimátorem od ASG Micro kolimátorem a taktickou svítilnou.

G&G Piranha TR Silver je dodávána v pěkném černém plastovém kufříku se stříbrným logem G&G. Uvnitř najdeme pistoli s jedním zásobníkem, velmi pěkně a precizně provedenou rychloplničku s nástavcem pro plynové pistole, čtyřjazyčný obrázkový návod a nakonec pěkný přívěšek ve formě imitace 9 mm RIP patrony.
Návod od
G&G je jako vždy absolutně špičkový a o pistoli vám poví vše. Stylová 9 mm patrona, je ve skutečnosti klíč pro seřízení hop-up mechanismu. K tomu se ještě dostaneme.

Parametry této blowback plynové pistole s pohonem na green gas ničím nevybočují od běžných pistolí, na které můžete v airsoftu narazit. Má délku 21 cm, váhu 720 gramů a je vhodná pro praváka i leváka. Pěkný a elegantní design podtrhuje zajímavá barevná kombinace s matně stříbrným pruhem na závěru. Celková ergonomie také není vůbec špatná a pistole se dobře drží a skvěle se s ní míří. V zásadě se Piranha skládá ze čtyř základních částí. Rám zbraně, pohyblivý závěr, pevná část závěru s vnější hlavní a zásobník. Všechny části jsou precizně vyrobené a skvěle do sebe pasují.

První na paškál si vezmu polymerový rám. Ten má krásně oblé tvary evokující moderní pistole a nepokouší se nijak experimentovat s nějakým příliš netypickým prvkem. Pažbička má zdrsněný povrch pro lepší úchop a nechybí na ní ani nápis Piranha a sériové číslo na levé straně. Pojistka zásobníku je na levé straně, naopak pojistka záchytu závěru a pojistka pro rozborku jsou oboustranné. Spoušť je dvojdílná s integrovanou mechanickou pojistkou. V přední části rámu nechybí RIS lišta pro montáž příslušenství.

Závěr se sestává z pevné a pohyblivé části. Pohyblivá část závěru je vyrobena z jednoho kusu kovu a má černou barvu se stříbrným vyleštěním po stranách. Levá strana je ozdobená logem G&G Armament a znakem piraně. Uvnitř pohyblivého závěru se nachází plynový píst, tak jak je tomu zvykem u jiných zbraní. Celý vnitřní mechanismus nefunguje až tak odlišně od jiných plynovek, přesto to není přímo standard Marui. Nechybí samozřejmě zvýrazněné hledí.

Druhá část závěru není až tak závěr, jako spíše pouzdro pro uložení vnější hlavně. Tento díl má množství odlehčení, oblejší hrany a na horní části i montážní RIS lištu pro zaměřovací doplňky. Tato část závěru se při střelbě nijak nepohybuje, takže pokud si na ní namontujete kolimátor, máte jistotu, že bude perfektně fungovat a nebude se vám nijak rozhazovat huška při míření. Přesto disponuje závěr i muškou, která je seřiditelná a lze tak používat pevná mířidla. Nepohybuje se ani stříbrná vnější hlaveň vložená uvnitř tohoto dílu závěru. Součástí hlavně je i závit pro montáž redukce na tlumič.
Systém závěru zbraně je v podstatě velmi podobný systému z Desert Eagle. Pevná pozice kolimátoru má vysoký potencál pro dobrou přesnost při střelbě, zvláště v kombinaci s p
evnou hlavní, jak se dozvíte dále.

Speciálním dílem je také samotná vnější hlaveň s vloženou vnitřní hlavní. Zde se totiž objevila velmi zajímavá inovace. U mnoha airsoftových pistolí se totiž hlaveň různě posouvá vpřed a vzad, nebo se dokonce vyosí, jak je tomu třeba u pistolí Glock. Zde nic takového není. Vnější ani Vnitřní hlaveň se při střelbě nehýbe, což dovoluje velmi dobrou přesnost, podobně jako je tomu u jednodušších blowback pistolí. Vnitřní hlaveň se skládá z klasické bronzové hlavně a vnějšího pouzdra, které objímá hlaveň. Právě toto pouzdro slouží pro regulaci hop-up mechanismu. Šroubování tohoto vnějšího pouzdra zvětšuje či snižuje přítlak hop-up mechanismus. Abyste ale nemuseli rozebírat celou pistoli, je ke zbrani přiložen "klíč" ve tvaru 9 mm RIP patrony. Regulace je pak prováděna vložením klíče ze předu do hlavně, lehkým zatlačením na hlaveň a otočením klíče. Jeden z nejpraktičtějších systémů regulace zbraně. Chytrý a praktický.
Byl jsem překvapen, jak pěkně to funguje. Tento systém se objevil už u pistolí GTP9 a nyní se jen potvrdilo, že je to dobrý systém. Svým způsobem je regulace citlivější než u jiných systémů. Co je pro mě osobně ale nejdůležitější, není možnost, že by se vám hop-up povolil.

Poslední částí je zásobník. Věru i zde je pár zajímavostí. Zásobník je celokovový sice s plastovou patkou, ale velmi překvapivě s kovovu vývodkou. To je věc, která byla vídána v éře starších pistolí od Maruzenu či KSC. U moderních modelů je to velmi neobvyklé řešení, protože to je vykoupeno tím, že hrozí podření kuličky, nemá-li taková vývodka dobrý design. Výhodou je naopak pevná a konzistentní pozice kuličky vůči trysce a samozřejmě vyšší odolnost. Jinak ale schéma zásobníku nevybočuje z běžných zvyklostí. Tedy plnící ventil na spodku a expanzní ventil na zadní straně. Celková kapacita je 25 ran, což je více než dostačující.

Rozborka je velmi snadná a provádí se za pomocí páčky pro rozborku na levé straně pistole. Jednotlivé díly tak lze posléze dále rozebírat a snadno vyčistit či promazat.

Celkový vizuální a technický dojem je dobrý a ještě víc se umocní při střelbě. Zpětný ráz je tak akorát. Je silný, ale přesto nerozhazuje vaši mušku tolik, protože se hýbe právě jen půlka závěru, jako u Desert Eagle. Výkon je 100 m/s s 0,20 g kuličkami. Na záložní pistoli ideál. Osobně jsem ocenil stabil výkon, který příliš nekolísal, jak je tomu třeba u CO2 pistolí.

Jak vždy, G&G Armament nezklamalo a nabízí opět velmi kvalitní produkt s dobrými parametry. Celkově krásná a originální pistole, která ale nekopíruje jiné výrobce a jde si vlastní cestou i po technické stránce. Jako jedna z mála pistolí dovoluje snadnou montáž kolimátoru, aniž by bylo nutné shánět nějaké lišty či jiné doplňky. Je ovšem otázkou, jak se na takovou pistoli bude shánět pouzdro. Osobně vidím tuto pistoli jako skvělou volbu pro CQB nebo na nějaké soutěže. I díky menší váze závěru je pistole dobře ovladatelná a střílí se s ní krásně. díky klíči k hop-up také nemusíte řešit neustálé rozborky kvůli seřízení hop-up, což ocení snad každý.

G&G Piranha TR Silver můžete zakoupit na Bohemia Air Soft, stejně jako její další varianty ZDE.


Vydáno: 12.10.2021 12:34 | 
Přečteno: 2858x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků