Fórum
Kategorie: Plynovky

KJ Works M9 (HWP)

KJ Works M9 (HWP)Jestli hledáte plnohodnotnou blowback pistoli pod 2000 korun, už nehledejte.

Repliky pistole M9 patří od počátků airsoftu mezi jedny z nejoblíbenějších. První airsoftová replika této klasické italské pistole v amerických službách se objevila už v roce 1986. Byla to krásná manuální pistole od Maruzenu, tehdy vyrobená pro americkou značku Daisy, která s ní slavila velké úspěchy na americkém trhu. A samotný Maruzen v Japonsku samozřejmě také. První plynová verze byla představena hned následují rok neméně známou japonskou značkou Marushin. Od té doby se objevovala jedna verze za druhou od různých japonských výrobců a později i od těch taiwanských. Stačí ale zmínit hlavní dva; Western Arms, jehož M92f jako první střílela s pohyblivým závěrem a Tokio Marui, která umožnila masové rozšíření tohoto airsoftového modelu díky příznivé ceně. A právě příznivá cena je to, na co dnešní model navazuje. Není totiž zvykem, aby blowback plynové pistole klasické konstrukce (tedy Marui nebo WA) byly tak levné, jako tento model od K.J. Works, který vám dnes ukáži.
Já vím, říkáte si, že co je levné je špatné a v airsoftu to tak většinou je, ale tentokrát doporučuji si dočíst recenzi až do konce, protože to, co tu dnes mám je standardní blowback plynovka se vším všudy a kromě toho, že jste ochuzeni o pár kovových dílů, nepoznáte rozdíl.

K.J. Works dodává své zbraně v hezkých polystyrenových krabičkách s kartonovým víkem. Víko je barevně potisknuté s obrázkem pistole a nezbytným označením a logem výrobce. Uvnitř pak máme pistoli s jedním zásobníkem, vzorek kuliček, trubičkovou plničku a imbus pro regulaci hop-up mechanismu. Samozřejmě anglický obrázkový návod nechybí.

Když jsem pistoli bral do rukou, očekával jsem spíše něco lehkého, plastově působícího. Ale opak byl pravdou. Pistole je sakra těžká! Vždyť váží téměř kilo, přesněji 0,9 kg. To na první pohled zcela kontrastuje s tím, jak se většina hráčů na zbraně s plastovým tělem dívá. Abych uvedl všechny parametry, tak na délku má M9 22 cm. Tedy běžná délka bojové pistole. Ale zpět k váze. Ačkoliv jsem věděl, že vnější provedení pistole má být z ABS plastu, tak mě zpracování i váha občas nechávali na pochybách zda to přeci jen není na této pistoli kovový alespoň závěr nebo vnější hlaveň. Tak pěkně zpracovanou pistoli, která i krásně imitovala šedomodrý kovový povrch jsem už dlouho neviděl. A přitom při důkladné prohlídce jsem našel nenápadné stopy po lití, které rozhodně vylučovali, že by šlo o kov. O to více tedy chválím celkový dojem pistole, která v ničem nezaostává za vzhledem celokovových bratříčků.
Vážně mě uchvátil vzhled. Ta pistole je prostě pěkná a vážně jsem přemýšlel o koupi, čistě do sbírky. To provedení působí jako velké retro připomínající kvalitu prvních plastových pistolí.

Stejně jako u jiných běžných blowback pistolí, i zde je rám pistole z jednoho kusu. Jak jsem již řekl, šedomodrá barva působí kovově a velmi věrohodně. Tvarově je to stále klasická M9. Takže ladné tvary, mohutnější pažbička s černými plastovými střenkami a celkově pohodlná ergonomie. Za zmínku stojí logo KJ na střenkách. Ale to všechno určitě znáte i z jiných modelů. Ovládací prvky jsou určeny pro praváky, takže prakticky vše je na levé straně zbraně. Je však nutné upozornit, že každá páčka, spoušť či pojistka jsou vyrobeny z kovu.
Trochu mě mrzí absence montáže pro svítilnu či laser, ale pravdou je, že to se nikdy k pistolím typu M9 nehodilo.

Závěr je taktéž z jednoho kusu, stejného materiálu i odstínu jako rám. Sám o sobě je vcelku lehký. V zadní části jsou drážky pro lepší úchop. Horní část závěru je odlehčená a z vrchu nijak vnější hlaveň nekryje, takže na ni krásně vidíme. Hledí a muška jsou standardního typu a nelze je seřídit. Na mušce je zvýraznění pro lepší míření. V zadní části je po obou stranách ještě pojistka zbraně a úplně vzadu pohyblivý kohout.

Vnější hlaveň má imitaci reálného průměru. Opět dodržuje materiál i barvu těla a závěru. Hlaveň nedisponuje závitem na tlumič. Pominu-li že na boku hlavně vidíte lehký otřep od výroby, nelze snad říci nic dalšího.

Zásobník je kovový a je to standardní zásobník pro pistole M9 od KJW. Dvojřadý zásobník na 25 ran tvoří důležitou část hmotnosti celé pistole.

Vnitřek pistole je běžný s klasikým standardem blowback pistolí s pohonem na green gas. Vnitřní rám těla i závěru jsou kovové, s mnoha kovovými díly. Samozřejmě je vnitřek zcela totožný s vnitřkem jiných pistolí od KJW. Není tedy problém pistoli servisovat, nebo používat vnitřní díly jiných značek, tedy pokud se jedná o standard Marui. Výkon pistole je při 107 mm bronzové hlavni krásných 100 m/s s 0,20g kuličkami. Takže ani výkonem tato M9 nezaostává za jinými modely.

Co tedy říci závěrem? Narazil jsem na skutečně krásně provedenou pistoli, která mi až evokovala počátky airsoftu, kdy si výrobci se svými plastovými produkty skutečně do detailů vyhráli a i při běžné manipulaci takové zbraně nepůsobili plastově. Vše funguje jak má a celé to je podpořeno špičkovou cenou. Jestli bych si měl jako neznalý začátečník vybírat první plynovku, šel bych zcela jistě do této pistole. Vždyť na klasickou M9 seženete díly i příslušenství a dostanete ji prakticky do jakéhokoliv pouzdra, nemluvě o množství pouzder, které se vyrábí přímo pro tento model.

KJ Works M9 (HWP) lze v obchodě Bohemia Air Soft zakoupit za 1778Kč ve standardní záruce, nebo pak se slevou 100 Kč v rámci dekorační záruky.


Vydáno: 21.3.2018 14:21 | 
Přečteno: 9256x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků