Fórum
Kategorie: Plynovky

KWA G18C

KWA G18CJednoho hnusného dne, sem se - nevím proč, rozhodl si pořídit Glocka.

CO2 varianta je velice ouzkej artikl, AEP sem zamítnul, ve hře zůstala varianta plyn. Po téměř tříměsíčním prolízaní inzerce, Aukra a po vyvěšení vlastních inzerátů jsem se rozhodl koupit funglovku. Po váhání jakou verzi padla volba na G18C, kvůli její vymoženosti vypráskat full autem zásobník dřív, než bys řekl nejpopokatepetlovatější. S ohledem na cenu padla volba na značku KWA u Bohemia Air Soft.

1.jpg

Ke zbrani.

Z krabice na mě vypadlo pár papírů. Faktura, záruční list (na nic, bylo kupováno s dekorační slevou), originální návod KSC G17 a dodatek pro G18C. A teď pozor, kouzlo týdne - český návod, bez jediného obrázku, který se podařilo přeložit ze 30 stran originálu na jednu stránku formátu A5. Takže český návod taky zahodíme.....

2.jpg
 
V krabici jest zbraň s ůžasnou masolepkou MADE IN TAIWAN, zásobník, několikero kousků kuliva, násypka do zásobníku, nástroj na nastavení hopu a malý imbus velikosti cca. 0.5 jehož určení je pro mě prozatím velkou neznámou Krabice má z vnitřní strany 3 terče, pokud si chcete rozstřílet krabici hurá do toho. Nasypu kuličky do zásobníku a hledám ventil na naplnění plynem Forane 134a kterýžto jest doporučen výrobcem i prodejcem a zakoupil jsem jej ke zbrani. Ha zrada, můj intelekt na toto nestačí. Takže poprvé přišel na řadu originální návod.
 
3.jpg
 
Asi se někomu rozbila tiskárna, nebo si někdo nascanoval čaj. Číst si teda nebudu, koukám na obrázky. Odsuňte patku zásobníku, ventil je pod ní. No jasně.... Další zrada... Ono to nejde... Ani silou, ani větší silou. Tak tedy znovu návod. Aha ono to má pojistku.....
 
4.jpg
 
Jen si nejsem jist, že se mi podaří pojistku odjistit se zásoníkem plným kuliva. Takže kuličky zpět do sáčku, odjistit, odsunout, narvat plyn, zasunout, otočit nasadit násypku (kteroužto jsem nejdřívě zkoumal co to k sakru je) doplnit zásobník, odjistit závěr a pal.
 
5.jpg
 

Jé, ono to střílí.... Bum, bum, hmmm  teď to přepneme.... Tatatatatatata, co je? Aha, prázdnej zásobník. Gun tedy funguje.... Pak jsem si vzpomněl, že Abs by chtěl nějakou recenzi. Vše zpátky do krabice, foťák do ruky a jedeme, rozbalujeme, fotíme, rozebíráme a fotíme a fotíme... A když už byl kvér rozebranej, hned sem vzal do ruky teflonovej sprej, co šlo jsem řádně promazal, udělal zkušební střelbu skrz chrono na semi i full auto a tradá k noťasu. Váha zbraně z prvního dojmu akurátní, ani lehká ani těžká. BB kope, jak moc nemám možnost posoudit, je to moje první GBB zbraň.

Závěr zbraně a v podstatě celá horní část je z nějakého lehkého kovu, typuju nějaký dural, či slitinu hliníku. Spodní část z plastu, vypadá festovně, uvidíme co vydrží až se párkrát seznání s podlahou. Zásobník masivní kovový s plastovou patkou kryjící plnící ventil, dvouřadý, vejde se 23 kulí. Násypka - na naplnění doma se hodí, na akci dám ale asi přeci jen přednost plničce.

Zpracování zbraně se mi líbí, jen mířidla zvárazněná bílou barvou by mohla být přeci jen třeba fosforeskující, tritiová bych si při ceně zbraně ani nedovolil zmiňovat. Rozborka zbraně byla na první 2 pokusy oříšek, jde asi jen o cvik. Na spodní části zraně je alu štítek se sériovým číslem.

 

6.jpg

 

Závěr má lehkou vůli, natahovat jde lehce, jak jsem při focení zjistil, bude nutno pravidelně mazat, po prvním vystřílenem zásobníku se již objevilo první "ošoupání".

7.jpg

Na chronu zbraň ukázala průměrně 90 metrů za sec. - použil jsem kulivo dodané výrobcem, na chronu nastavena gramáž 0.20g. Při střelbě dávkou klesla rychlost na 60 - 65m/sec, ale kadence se ukázala krásných 937 výstřelů za min.

8.jpg

Co se týče přesnosti, toto odzkouším při prvním ostrém použití zbraně, přeci jen panelákový byt na seřizovaní HOPu není dvakrát vhodné místo.

Text a foto by Lord Ericsson


Vydáno: 27.10.2010 12:50 | 
Přečteno: 14270x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků