Fórum
Kategorie: Plynovky

KWC KW88

KWC KW88Sportovní verze klasické pistole, která zaujme svým moderním vzhledem.

Nevím jak vy, ale já mám moc rád zajímavé zbraně. Něco mimo běžnou sériovou produkci. I proto jsem byl velmi mile překvapen, když jsem v nové dodávce blowback plynových pistolí od taiwanské KWC uviděl moderní verzi jedné populární pistole. Je pravdou, že tento model vídáme spíše u sportovních střelců. Ale čím déle jsem na něj koukal, tím více z něj sálala futurističnost. Náhle jsem si uvědomil, že kdybych hledal pistoli do nějakého sci-fi v blízké budoucnosti, nebo chtěl u sebe nosit moderně vypadající pistoli, asi by to byla právě tato. Takže pročpak se na ní nepodívat blíže?

KW88 vám dorazí v hezké krabičce, na které je obrázek pistole a uvedeny všechny důležité údaje, které by vás mohli zajímat. Uvnitř je polystyrenový výlisek a v něm bezpečně uložená samotná zbraň s jedním zásobníkem, dále povinný návod v angličtině se vzorkem kuliček. Co velmi potěší je imbus klíč pro utahování bombičky, ale co potěší několikrát více, je rezervní zátka pro zašroubování bombičky.
Už se tedy nemusíte bát, že když zátku náhodou ztratíte, máte po zábavě.

KWC KW88 je celokovovou blow back replikou poháněnou CO2 bombičkami. Pistole má některé společné znaky s pistolí CZ75, ale tvarově se přeci jen výrazně liší. Na první potěžkání je pistole překvapivě těžká a rozměrná. 1,2 kg je už na airsoftovou pistoli sakra dost. A to i přestože má vcelku štíhlý závěr a na délku má jen 21,5 cm. Rozhodně se tak nejedná o žádnou nenápadnou zbraň. Je však pravdou, že vyšší váha pistole také znamená, že při střelbě vám nebude blow back tolik rozhazovat mušku. Zvláště při střelbě z jedné ruky to oceníce. Jestli se mi ovšem něco na pistoli líbilo, jsou to moderní tvary. Střenky jsou plné ostrých úhlů a hran, stejně jako ovládací prvky. Co mi trochu činilo starosti byla váha, která je pro „bojovou“ manipulaci příliš vysoká. Zde jsou sportovní kořeny této pistole velmi patrné. Ale koukněme blíže na jednotlivé části.

Tělo zbraně, tedy rám, je vyrobeno z jednoho kusu kovu. Povrch je šedé kovové barvy, hladký a spíš lesklý. Trochu nezvyklé zpracování, ale o to více zajímavě to působí. Jak jsem již zmínil, nejvíce zaujmou hranaté střenky. Ač na první pohled tak nevypadají, jsou velmi pohodlné a dobře se drží. Mají částečně zdrsněný povrch, ale jejich ergonomie to snad ani nemá zapotřebí. Do ruky padnou skvěle a troufnu si říci že možná lépe než některé „ergonomické“ gumové střenky. Pod střenkami je pěkně tvarovaný magwell, který zvětšuje ústí zásobníkové šachty a tím usnadňuje a zrychluje nabíjení.

Ovládací prvky jsou velmi sportovní, což znamená, že jsou výrazné a v dosahu vašich prstů. Pojistka zásobníku je pouze na levé straně, velmi vystouplá nad profil pistole, což může být u některých typů pouzder problematické. Volbě pouzdra je tedy nutné věnovat zvláštní pozornost, pokud nechcete ztratit zásobník. Pojistka samotné zbraně je už oboustranná a pistole se velmi pohodlně zajišťuje i odjišťuje. Stejně pohodlně se odjišťuje závěr. Pojistka záchytu závěru je totiž tak akorát v dosahu palce. Nicméně je pouze na levé straně zbraně. Spoušť je standardního vzhledu, mírně prohnutý, naopak lučík je velmi hranatý. Moc se mi nelíbí, ale k pistoli sedí více, než kdyby byl nějak zaoblený. V přední části mi trochu chybí montážní lišta na svítilnu, ale po stranách rámu jsou čtyři otvory, které slouží k přišroubování montáže pro zaměřovací doplňky. Opět je zde znát sportovnější původ. Velmi decentně je na pistoli provedeno ražení, které poukazuje na výrobce, ráži zbraně 6 mm a nechybí ani sériové číslo.

Závěr KW88 je z jednoho kusu a ze stejného materiálu jak rám zbraně. Na dnešní poměry je neuvěřitelně nízký, ale díky tomu není zpětný ráz tak silný. V kombinaci s vyšší váhou zbraně to je pro přesnost ideální. Závěr má po stranách v přední i zadní části drážky pro lepší úchop. Mířidla jsou sice nezvýrazněná, ale mířit se přes ně dá. Na dnešní dobu už by si zasloužila nějaké zvýraznění a asi by to i podpořilo její moderní vzhled, ale co se dá dělat. Alespoň je hledí plně seřiditelné.

Závěr ještě schovává kovou vnější hlaveň. A zde tedy musím říci, že modelově jsem byl překvapen, když jsem uviděl ten ohromný otvor imitující reálný vnitřní průměr hlavně. Hlaveň je zkrátka obří. Nevím zda se jedná o záměr, reprodukci nebo chybu, ale pistole by v originálě musela střílet nějakou hodně velkou ráži. Ale zase to vypadá efektně, protože vnitřní hlaveň je utopena zhruba 1,5 cm za ústím vnější hlavně. Máte pocit, že tohle je kanón. Bohužel, tomuhle kanonu chybí montáž na tlumič. Je to drobnost, ale myslím, že na závit by určitě místo bylo, kdyby výrobce chtěl.

Zásobník má víceméně standardní vzhled a provedení, včetně prostoru pro CO2 bombičku a šroubu pro její utěsnění. Vyroben je z kovu s plastovou vývodkou a kapacitu má 22 ran.

Blowback pistole KW88 je standardní plynovka, do které stačí vložit 12g CO2 bombičku a můžete střílet. Co se vnitřních dílů týče, nečekejte veliká překvapení. Mechanismy plynovek jsou si velmi podobné a stejně tomu je i zde. Část dílů je kovových, část plastových. Nic co by neměli jiné plynovky. Nechybí ani regulace hop-up mechanismu, která je velmi jemná. Uvnitř je bronzová hlaveň o délce 80 mm. Výsledný výkon 115 m/s s 0,20g kuličkami není zlý. A pocit ze střelby? Skvělý. Zpětný ráz je díky CO2 pohonu silný, ale díky váze zbraně se vám tolik pistole nevychyluje při míření.

Musím říci, že tato CO2 blowback pistole mě nadchla. Technicky se nejedná o nic speciálního, ale vizuálně mě velmi zaujala. Skvěle by ladila k moderní výstroji, nebo v rámci nějaké kontraktorské jednotky. Funkčně svoji práci odvede, snad jen ta váha je trochu větší, než by člověk chtěl. Ale to už je často cena za originalitu. Pravdou ale je, že cena vyjádřená v penězích je za tuto originalitu více než přiměřená!

KWC KW88 můžete zakoupit na Bohemia Air Soft za 2997 Kč ve standardní záruce, nebo pak s dekorační slevou 200 Kč.


Vydáno: 28.2.2018 14:30 | 
Přečteno: 9012x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

, zásobník
Což o to, zbraň je to zpracováním krásná, v ruce to je opravdové těžítko. 9 ALE sehnat do ní zásobníky.. Žádný český eshop je nemá, donedávna je měl polský Gunfire ale ten je teď už taky nemá, zbývají obchody někde pobaltí, nebo Itálie.. Nebo jste někde našli bližší obchod co je má skladem? 8
icon odpověděl(a)
Zásobníky má Bohemia Air Soft na skladě, byť se občas vyprodají. https://airsoftshop.cz/product_info.php/products_id/9565?osCsid=j7tad6ucle24fmme3fi236c763

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků