Fórum
Kategorie: Plynovky

STTi-KJ KP01 E2 kov

STTi-KJ KP01 E2 kovMyslím, že tuhle řadu pistolí jsme tu snad ještě neměli. Ne že by byla špatná. Ale je to jedna z těch pistolí, která popularitou nehýří, přestože stačilo málo a mohla být mnohem slavnější. Tedy přesněji řečeno, reálná předloha mohla být slavnější.

Pistoli Sig Sauer P226 si mnoho policejních a ozbrojených složek oblíbilo jako perfektní a spolehlivou zbraň špičkové švýcarsko/německé kvality. Přesto ji mnoho lidí nezná. Věděli jste například, že SIG P226 a Beretta M92 byly jediné dvě pistole, které v roce 1984 prošly skrz výběrová řízení pro novou služební pistoli americké armády? No, a SIG prohrál jen díky ceně. Ovšem ne za pistoli, tam vycházel SIG lépe, ale za „komplet“, tedy včetně zásobníků a náhradních dílů. Je velkou neznámou, jak by byl SIG P226 populární, kdyby se stal na několik desetiletí symbolem vojáka Americké armády, podobně, jako M92. Ale dost úvah a polemiky. Pojďme se podívat na airsoftovou pistoli, která je velmi pěknou replikou této méně slavné, přesto však známé a skvělé pistole.

Abych vše uvedl na pravou míru, dále popisovaný airsoftový model je replikou modelu, který SIG představil v roce 2010. V praxi jde jen o vylepšenou ergonomii původního modelu, díky upraveným rozměrům pažbičky a novému typu střenek.

STTi-KJ KP01 E2 kov je blowback pistole, vyrobená taiwanskou značkou K.J.Works, která má ve svém portfoliu vynikající plynové odstřelovačky M700 a populární pistole MK2 a M92, které jsou známy svojí spolehlivostí. A co třeba KP06, která působí skutečně královsky. Nesmíme také zapomenout, že K.J.Works vyrábí pro dánskou ASG modely CZ SP-01 a CZ P-09, což jsou skutečně špičkové blowback pistole.

I když je KP01 E2 jedním z jejich starších modelů, přesto je na ní znát velká zkušenost této značky s plynovými pistolemi.

Jako každá plynovka od K.J.Works, i KP01 dorazí v polystyrenové krabičce s kartonovým víkem, na kterém je barevný obrázek pistole. Uvnitř najdeme pouze zbraň s jedním zásobníkem, trubičkovou plničku, návod a vzorek kuliček.

KP01 působí v ruce velmi robustně a hlavně je těžká. Samozřejmě, necelých 900 g není nijak překvapivá hmotnost pro celokovovou blowback pistoli, ale vyvážení zbraně je hodně vzadu. Pomáhá tomu i vcelku krátká délka (20 cm) a hlavně příjemná a pohodlná ergonomie pažbičky. Ta mě zaujala nejvíce, protože mi sedla do ruky jako ulitá. První pohled na pistoli není nijak zajímavý, protože na zbrani chybí jakékoliv ražení, a to včetně samotného výrobce. KP01 tak působí trochu nudně. Ale rozhodně to není nudná zbraň.

Osobně mám SIGy rád. Moje oblíbené modely jsou P2022 a starší P210-2.

Jako každá správná blowback pistole je KP01 E2 složena ze tří hlavních částí, tedy závěru, rámu zbraně a samozřejmě hlavně. Rám zbraně je z jednoho kusu v matně černé barvě. Na rámu jsou veškeré ovládací prvky zbraně, ale taktéž i montážní lišta pro příslušenství. Ta je v přední části pod hlavní. Lučík působí hranatě, ale zbytek těla má všechny hrany zaoblené nebo zkosené. Je trochu znát design z 80. let, který se prakticky nezměnil. Ovládací prvky jsou taktéž všechny z kovu a všechny jsou umístěny na levé straně zbraně. Vypouštění kohoutu, záchyt závěru i pojistka zásobníku jsou snadno dostupné pro palec pravé ruky. Mimochodem vypouštění kohoutu funguje velmi dobře. Pojistka pro rozborku funguje podobně jako u pistole M92. Stačí s ní jen otočit a sundat závěr. Spoušť je docela veliká a prostoru pro prst není mnoho, ale nic co by dělalo problém.

Pistole je tak pro leváky absolutně nevhodná.

Ergonomická pažbička je ve spodní části trochu rozšířená, ale jinak má po celém povrchu zdrsnění pro lepší držení. Musím přiznat, že je to skutečně velmi pohodlný úchop.

Závěr zbraně je taktéž z jednoho kusu, ve stejné barvě a úpravě jako rám. Zadní část zdobí žebrování pro lepší úchop při natahování. Oproti jiným pistolím, je závěr vcelku vysoký a široký. O to lépe se natahuje. Mířidla na něm jsou zvýrazněná a dobře se přes ně míří. Co mě potěšilo, je seřiditelná muška. Závěr bez ražení na mě působí skutečně stroze a je to trochu škoda, protože i nějaké ražení K.J.Works, nebo značka „KP01“ by se na pistoli vyjímali dobře. Ale co se dá dělat.

Vnější hlaveň je samozřejmě kovová, ale bohužel nemá žádný závit pro montáž tlumiče.

Zásobník je trochu podobný zásobníku do M92, nicméně s mnoha odlišnostmi a nelze jej tak zaměnit. Celokovový zásobník má plastovou vývodku a kapacitu na 25 ran. Na airsoftovou pistoli je to vysoká kapacita.

Co se vnitřku týče, nečeká nás žádná technická revoluce. Je to klasická blowback plynovka na green gas. Vniřní bronzová hlaveň o délce 90 mm je upevněna v kovové hop-up komoře. Velmi potěšující je plně regulovatelný hop-up mechanismus za pomoci kolečka. Ostatní vnitřní díly jsou až na expanzní válec samozřejmě kovové. Na jedno naplnění plynem, vystřílí tato pistole něco málo přes jeden celý zásobník. Výkon je pak 90 m/s s 0,20g kuličkami, což řadí KJ KP01 E2 k průměru.

Pokud mohu něco dodat k rozborce, je velmi jednoduchá a zbraň se velmi snadno servisuje. Oproti jiným pistolím se ale KP01 lépe skládá.

KJ KP01 E2 je na první pohled taková šedá myš. Je nevýrazná, strohá. Nic z ní nevyzařuje. Nemá tak ladné křivky jako M92, ani takovou reputaci jako M1911 či spolehlivost G17. Ale přesto tu je, protože to není nijak špatná zbraň. Za konkurencí totiž v ničem nezaostává. Šedá, tichá, kdesi v koutě, ale stejně schopná a spolehlivá jako jiné pistole. Jen musí mít příležitost se předvést. Střelba z ní je příjemná, držení skvělé. Montáž pro příslušenství oceníte stejně jako možnost použití i zásobníků na CO2.

STTi-KJ KP01 E2 lze zakoupit na Bohemia Air Soft za 3224 Kč ve standardní záruce, nebo se slevou 200 Kč v rámci dekorační slevy.


Vydáno: 30.3.2017 14:45 | 
Přečteno: 9961x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

, -
Jen doplním Alfovu opět výbornou recenzi. KJW dělá a v katalogu nabízí tuto pistoli jako dvouplynovou tj. alternativně na pohon CO2 a Butanu (Green Gas), stačí vyměnit zásobníky. V testu kompatibility zásobníků vyšel produkt KJW jako jediná pistole kompatibilní se zásobníky Marui a WE. To že pistole nemá rytí, nevadí. Pokud někdo touží po originále může Alfovi udělat kšeft a nechat si originální rytí vygravírovat laserem.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků