Fórum
Kategorie: Plynovky

STTi – KJ KP06 kov CO2

STTi – KJ KP06 kov CO2Někdo říká, že pistole je pouze záložní zbraň. Někdo zase, že i s pistolí můžete dokázat hodně. Ale abyste něco dokázali, měli byste mít v ruce odpovídající zbraň. Zkrátka, chce to pořádný stylový kanón. A značka K.J. Works takový v nabídce má.

IPSC je pro mě osobně zvláštní svět. Lidé kteří tuto soutěžní střelbu provozují, umí zcela jistě špičkově střílet. Na stranu druhou, polovinu jejich úspěchu tvoří speciálně upravené zbraně. Podle mě jsou tyto pistole většinou dost ošklivé. Většina z nich není navíc vhodná pro běžné polní použití plné prachu, písku, nečistot, rozdílných teplot a jiných problémů, na které při boji často narazíte. Navíc vzhledem k jejich ceně i práci, jakou při jejich úpravách musíte investovat, to je prostě škoda. Ale Taiwanská značka K.J. Works má v sortimentu pistoli, která ač ve stylu IPSC, nepatří rozhodně jen do umělých sportovních soutěží, ale zcela jistě se osvědčí i na běžném bojišti. Koukneme na ni tedy blíže.

KJ KP06 nám dorazí v polystyrenové krabičce s kartonovým víkem. Uvnitř najdeme pistoli s jedním zásobníkem zabalenou v igelitu, dále velký a malý imbus klíč a nechybí ani vzorek kuliček s velmi přehledným anglickým návodem, doplněným mnoha obrázky.

KP06 je velká a těžká pistole. Váží 1,2 Kg což je podle mě na airsoft více než dost. Přesto není tak nevyvážená, jako třeba Desert Eagle od KWC. Není totiž těžká na hlaveň, protože KP06 vychází z modifikované M1911 s prodlouženou hlavní a zásobníkem s vyšší kapacitou. Oproti Desert Eaglu má tak pistole hlaveň dlouhou, přesto štíhlou.

Mimochodem, proto se této řadě pistolí říká Hi-capa, jako High capacity magazine.

Co se airsoftu týče, konstrukčně to je skutečně klasická Hi-capa, tedy robustnější M1911. Na první pohled zaujme tato kráska barevně jednolitým vzhledem v černé barvě, mnoha detaily a samozřejmě zvýrazněnými zaměřovacími prvky.

Asi největší dominantou KP06 je dlouhá hlaveň, díky které má pistole na délku úctyhodných 25 cm. Na takovou pistoli už to chce pořádné pouzdro. V případě KP06 se mi moc líbí hranatý vzhled plný ostrých úhlů a vybrání. Působí na mě futuristicky a bytelně. Kovový závěr zbraně je proveden čistě, bez otřepů a stop po výrobě. Barva je na zbraň nanesena bezchybně a dokonale ladí ke zbytku zbraně. Vnější hlaveň je pak také celokovová a chromovaná. Hlaveň nenabízí možnost montáže tlumiče, není opatřena žádnou formou závitu.

Spodní část rámu zbraně je taktéž kovová, vybavená montážní lištou pro příslušenství. Já překvapivě velmi dlouhá, ale obsahuje jedinou drážku, což je trochu limitující v případě, že byste chtěli jinou pozici pro vaši svítilnu, či cokoliv jiného. Osobně si myslím, že klasická R.I.S. lišta se sadou drážek by byla lepším řešením. Nicméně v tomto ohledu se spíše předpokládá, že na tuto lištu umístíte montáž pro kolimátor. Vizuálně působí moc pěkně drážkování, sloužící k odlehčení přední části pistole.

Pažbička pistole je samozřejmě vyrobena z kvalitního plastu, díky kterému bylo možné docílit velmi zajímavého vzoru po celém jejím povrchu. Celá pažbička je z jednoho kusu a její součást tvoří i lučík. Pouze spodní límec je kovový a upevněný čepem. Je to sice skutečně robustní pažbička, a pro mé štíhlé ruce ne úplně ideální, ale přesto se dobře drží a na spoušť pořád pohodlně dosáhnu. Kovová dlaňová pojistka má skvělý tvar a tak ji při uchopení automaticky zmáčknete, aniž byste jí museli věnovat pozornost.

Ovšem zde si dovolím malou výtku. KP06 se tváří jako IPSC pistole, ale na můj vkus má příliš drobné ovládací prvky. Oboustranná pojistka závěru i záchyt závěru jsou na můj vkusdle mého názoru moc malé, štíhlé a na jejich změnu polohy se musím soustředit, místo toho abych intuitivně nahmatal a zmáčknul. Neříkám, že je nutné se při manipulaci s nimi na ně dívat, ale není to tak přirozené, jak bych od modifikované pistole čekal. Na stranu druhou, výhodou je fakt, že v běžných pouzdrech vám zvětšené ovládací prvky nijak nevadí a nepřekáží a pistole tak působí více bojově a méně sportovně.

Musím ještě zmínit ostatní drobnosti na zbrani. U spouště lze nastavit délku chodu. To ocení spíše sportovní střelci. Mířidla jsou ale také seřiditelná, což už u pistole trochu překvapí. A to jak muška, tak hledí. Co u sportovní pistole nepřekvapí je fakt, že muška i hledí jsou vybaveny světlovodnými prvky. Tedy, on je to jen zelený plast, ale v běžném osvětlení fungují zcela bezchybně a míření přes ně je skutečně pohotové a mnohem snazší než přes klasická železná mířidla. Zvýraznění v zelené barvě dělá divy.

No je otázkou, jak super to bude v zeleném lese...

Zásobník je vcelku těžký a rozměrný. Vždyť se do něj také musí vejít celá 12g CO2 bombička. Co oceňuji je nenarušení vzhledu zásobníku místem pro vložení bombičky. Abyste vložili bombičky, musíte nejprve vysunout patku zásobníku, pak za pomocí velkého imbus klíče odšroubovat víčko. Bombička se do zásobníku vkládá snadno a i její utažení nemůže nikomu dělat problémy. Tento systém považuji asi za nejpraktičtější. Samozřejmě to je kovový zásobník s plastovou vývodkou. Zásobník do pistole snadno zajíždí a pojistka ho drží pevně. Jen nepatrně se hýbe. Co potěší je kapacita až 30 ran, byť doporučuji do něj dávat jen 28 kuliček.

Velkou předností KP06 je i možnost používat zásobníky na klasický green gas. Zásobníky jsou identické a výsledný výkon je také podobný. Ze zkušenosti ale vím, že pro velké a těžké závěry je vhodnější CO2 pohon, přestože já sám CO2 zbraně moc nemusím. Vnitřek zbraně nicméně zůstává zcela identický bez ohledu na zakoupenou verzi zbraně.

Teď trochu čísel a vnitřního vybavení. Výkon má pistole přes 100 m/s. S 0,25g kuličkami jsem naměřil 94 m/s, což je velmi velmi dobré. Zásluhu na tom má i vnitřní bronzová hlaveň o délce 14 cm. Na poměry pistolí to je dlouhá hlaveň, protože průměrně mají standardní airsoftové pistole délku vnitřní hlavně okolo 11 cm, u kompaktů ještě méně. Vnitřní díly jsou samozřejmě kovové a to včetně hop-up komory. Tu lze regulovat kolečkem. Stačí sundat závěr zbraně.

Rád bych něco řekl ke střeleckým vlastnostem, ale příliš jsem byl překvapen skutečně silným zpětným rázem a rychlým chodem, abych mohl objektivně hodnotit. Pistole dokázala střílet neuvěřitelně rychle, ale zároveň bylo nutné se soustředit, abych udržel nějakou rozumnou přesnost díky kopajícímu závěru. Při použití green gas sice pistole ztratila trochu ze své dravosti, ale pořád střílela velmi dobře. Snad jen plyn vystačí tak akorát na jeden zásobník. A to i v případě CO2. A to je vlastně jeden z mála neduhů celé pistole. Je to žrout plynu ať už green gas nebo CO2. Ale střelba je skutečně zážitkem.

Co tedy říci k celkovému hodnocení STTi – KJ KP06 kov CO2? Velká, rozměrná pistole s polosportovním vzhledem. Dobře se s ní míří, ale díky zpětnému rázu je to skutečně pistole do obou rukou. Ergonomie je pak vhodná spíše pro větší ruku. Dobrý výkon je vykoupen vyšší spotřebou plynu. Možnost použít CO2 i green gas zásobníky také není k zahození. Asi největší problém nastane při shánění pouzdra. Hlaveň má hranatý tvar a je tak nutné mít dostatečně široké pouzdro. V případě pouzdra na stehno je pak nutné dávat pozor, aby bylo pouzdro dost vysoko, jinak si při zakleknutí budete dřít hlaveň. Tohle je pistole pro velký chlapy. Zaujala vás?

Na Bohemia Air Soft je KP06 na CO2 k dostání za 3439 Kč, verze KP06 na Green Gas pak za 3322 Kč. Obě varianty lze zakoupit s dekorační slevou 200 Kč.


Vydáno: 27.9.2016 22:26 | 
Přečteno: 11474x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků