Fórum
Kategorie: Plynovky

STTi P.08 medium celokov

STTi P.08 medium celokovV roce 1898 si nechal Georg Luger patentovat samonabíjecí pistoli Luger.

STTi P.08 medium celokov

Dva roky poté započala její výroba v Německu a velmi rychle vynikly její největší přednosti. Spolehlivost a vynikající zpracování byly v té době bezkonkurenční. Podíváme se tedy blíže na její airsoftovou verzi od firmy WE.

Jedná se o celokovovu blowback pistoli na Green gas, ve velmi kvalitním provedení s leštěnou úpravou povrchu. Zbraň má veškeré součástky, díly a funkční detaily z kovu. Střenky jsou černé, plastové s vroubkovanou úpravou, určené pro pevnější úchop typický pro pistole z počátku 20. století. Parabella, jak se jí obvykle v Evropě říkalo, překvapí svojí realistickou rozborkou a stoprocentní realistickou funkcí. Například absencí uvolnění závěru, při prázdném zásobníku. Pro uvolnění závěru je vždy nutné vyjmout zásobník a naopak pro jeho vložení, musí být závěr vždy natažený. Pistole nemá nijak velký zpětný ráz a to především díky její reálné konstrukci s nízkou hmotností závěru. Je vybavena pojistkou na levé straně zbraně a také seřiditelným hledím. Jelikož výrobce, tedy firma WE, ani distributorská firma STTi nemají potřebné licence, nenalezneme ražení na zbrani. A teď k mým oblíbeným parametrům.



Na obrázku je možné vidět možné varianty Short, Medium a Long

 

P.08 má 27,5 cm na délku a váhu 866g. Kovový zásobník má váhu 170g, takže i při vyndání zásobníku máte v rukou stále 700g kovu, což není zlé, pokud to porovnáme s jinými typy pistolí, kde zásobník tvoří leckdy i třetinu hmotnosti. Samotný zásobník při vkládání zní velmi plechově a tedy mnohem realističtěji, než je obvyklé. Do tohoto jednořadého zásobníku se vejde 15 kuliček. U zásobníku bych vyzdvihnul především kovovou vývodku kuliček a pohodlné nabíjení kuliček. Do zásobníku se zároveň plní i plyn. Ten vydrží přesně na dva zásobníky. Při prvním zásobníku byla průměrná úsťová rychlost 90 m/s, u druhého však ke konci padla k hranici 80 m/s při použití plynu Green gas a 0,20g kuliček ICS. 140mm bronzová hlaveň je vybavena regulovatelným hop-up. Ten se reguluje pohodlně na spodní části hlavně, po sundání závěru, za pomocí imbusového klíče. Ano, skutečně je regulační šroubek na spodku hlavně a funguje to.
Střelecky se tedy jedná opět průměrnou pistoli s výkonem obvyklým pro blowback plynové pistole.

 



 

Co se dalšího obsahu krabičky týče, mnoho toho nečekejte. Tři imbusové klíče na seřizování a návod v angličtině a čínštině. Samotná pistole je však uložena ve výřezu v černé textilii, což působí velmi příjemným vizuálním dojmem. Jako dárek tedy ideální.



 

A zápory? Trochu složité ovládání vám nemusí v bojové situaci vždy plně vyhovět. Nízká kapacita zásobníku, jak počtem kuliček, tak množstvím plynu také není nejideálnější. A nakonec u verzí s chromovaným provedením bude samozřejmě více znát každá větší odřenina, od kamenů a jiných poškození.



Základní rozborka se provádí: za prvé je nuté vyjmout ze zbraně zásobník, dále vypustíte uderník zmačknutím spouště pokud jste měli nataženo. Páčku na levé straně zbraně dáte směrem dolů a vytáhnete plíšek který tato páčka drží (vše provádějte opatrně a s citem) jak mile máte plíšek venku zmáčknete nad ním to táhelko a zlehka závěr vysunete do předu. Nyní máte zbraň v základní rozborce více pro údržbu není potřeba na zbraní provádět větší rozebírání. Zborku je potřeba provést stejným postupem jako rozborku po spátku nic méně než budete vracet páčku do zpětné polohy je potřeba lehce závěr zatlačit do zadu (vše provádějte opravdu zlehka ať si zbraň nepoškodíte byla by to opravdu škoda).

 


Na tomto obrázku je možné vidět rozdilné typy mířidel u verze Short jsou klasické které není možné nastavit u Medium lze nastavit v zadní poloze hledí variantu 100 nebo 200, u Longu je již standardní nastavování jako je na dlouhých zbraních čili určena na opravdu velké vzálenosti.

A co říci závěrem ? STTi P.08 medium asi neovládne herní pole airsoftu, naopak se spíše zabydlí za vitrínami domácích sbírek, či ve výzbroji fanoušků první a druhé světové války. Vzhledem k možnosti výběru chromovaného provedení se jedná o zajímavý dárek či zpestření jednotvárného arzenálu, kde převažují moderní zbraně. A kdo si není jistý výběrem, nemusí se bát. Parabellu dodává firma STTi ve verzích short, medium a úchvatnou dělostřeleckou verzi long, všechny v černé i chromované verzi. Stačí si jen vybrat.

U verze long bych jen rád upozornil na silnější výkon kolem 110m/s při stejné spotřebě plynu. V zahraničních obchodech lze pro tuto pistoli navíc sehnat bubnový zásobník, typický právě pro long verzi této pistole, se kterým budete mít kapacitu 55 ran.

© AirSoftShop.cz
Foto a text - Petr a Alfred


Vydáno: 3.1.2012 13:02 | 
Přečteno: 16057x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků