Fórum
Kategorie: Plynovky

STTi W92L Stainless

STTi W92L StainlessJiž dlouho jsme tu neměli nějakou hezkou pistoli…

V 80. letech minulého století, zavedla americká armáda do své výzbroje novou verzi italské pistole M92F. Ale nebylo by to ono, aby se zůstalo jen u jedné verze této ve světě populární pistole. Automatickou verzi této pistole zná zajisté každý, ale verze s prodlouženou hlavní není až tak známá. Možná také proto, že snad ani neexistuje jinde než ve filmech. A právě tuto dlouhou verzi pro airsoft, si dnes představíme.

01.jpg

Pistoli W92L vyrobila firma WE na Taiwanu. Je to prodloužená verze klasické pistole M9. Jedná se o blow back plynovku na green gas v celokovovém chromovaném provedení. Povrchová úprava je na vysoké úrovni a na první pohled připomíná revolvery z divokého západu. Za to může především její úctyhodná délka a hnědé plastové střenky. W92L sedí velmi pohodlně do ruky s mírnou nevyvážeností dopředu, vzhledem ke své délce. Pistole má pohyblivý úderník, funkční spoušťovou pojistku a na levé straně pak záchyt závěru. Tělo a všechny funkční detaily jsou kovové. Realistická rozborka je dle ostré předlohy zbraně. Klasické hledí a zvýrazněná muška jsou neseřiditelné. Závěr je samozřejmě kovový s ražením Military spec. A teď něco málo k parametrům.

03.jpg

W92L má délku 26cm a váhu 1100g, z čehož 250g činí kovový chromovaný zásobník. Ten je dvojřadý na 25 ran takže se jedná o pistoli s větší kapacitou munice. Do zásobníku se plní také plyn. Jedno naplnění vydrží na celý jeden zásobník. Bronzová hlaveň o délce 150mm dodává pistoli výkon 110 m/s s kuličkami ICS 0,20g a především dobrou přesnost. I když není v návodu uvedeno, že zbraň má regulovatelný hop-up, naleznete po kompletním rozebrání zbraně regulační šroubek na vrchu vnitřní hlavně. Zpětný ráz je citelný, ale díky prodloužení pistole klade její váha určitý odpor a tak není tak silný, jak by mohl být. Výkon tak odpovídá silnějším plynovým pistolím.

04.jpg

Co se obsahu krabičky se zbraní týče, mnoho toho nečekejte. Pouze návod v angličtině a čínštině. Samotná pistole je však uložena ve výřezu v černé textilii, což působí velmi příjemným vizuálním dojmem, kde chromovaná zbraň vynikne.

05.jpg

Ale není všechno chrom, co se třpytí. Ano, chromování pistole zapříčiňuje viditelnost každého škrábance na zbrani. Také nemožnost snadného seřízení hop-up není zrovna to pravé. No a nakonec neduh všech pistolí typu M9. Otevřený závěr. Díky tomu, že je vnější hlaveň shora odkrytá, mohou se vám do zbraně dostat různé nečistoty. To klade nároky na pravidelnou údržbu po každé bojové akci více než jiných pistolí.

06.jpg

Co říci na závěr? W92L Stainless je nádherná pistole, vhodná jak do boje, tak do vitríny. Přesnost, výkon a vysoká kapacita zásobníku z ní dělají ideální zbraň jak do budov, tak na střední vzdálenosti. Chromovaný povrch má styl, ale odlesky na pistoli zrovna nenadchnou přívržence bojových zbraní. Možnost montáže těsné 6,01mm hlavně (i když jen o délce 112mm) či jiných střenek už je jen třešničkou na dortu pro ty, kteří si tuto krásku zamilují.


© AirSoftShop.cz
Foto a text - Petr a Alfred


Vydáno: 20.2.2012 16:23 | 
Přečteno: 12640x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků