Fórum
Kategorie: Plynovky

STTi-WE M1911 Stainless zdobený kov

STTi-WE M1911 Stainless zdobený kov„Není nad klasického Colta 1911“ říká můj kamarád. Já jsem ale fanoušek Beretty, takže mě jen těžko přesvědčí. Nicméně to co vám ukáži dnes, to není jen tak obyčejná 1911. Tedy je, jen vypadá....jinak. Ano, to je to správné slovo. Vypadá jinak. Zda vypadá hezky nebo ošklivě, to už nechám na vás.

Co se historie pistole M1911 týče, nebudu se dlouze rozepisovat. Každý asi ví, že tato slavná pistole vznikla na počátku 20.století a v roce 1911 byla zavedena do výzbroje USA, kde ve výzbroji vydržela až do poloviny 80. let, než byla nahrazena pistolí Beretta 92F. Na její obranu je však podotknout, že M1911 se účastnila snad všech konfliktů 20. století. I přes nahrazení novou pistolí, zůstala M1911 (a její modernější verze) ve výzbroji nejednoho příslušníka americké armády dodnes. A M1911 je stále velmi populární také mezi civilisty. A ti si často své pistole upravují, ať už po stránce funkční, nebo vzhledové. A právě jednu takovou zdobnější nevojenskou verzi mám dnes na stole.

Mimochodem, podobně dobrodružný vzhled může značka WE nabídnout i u svých pistolí G17.

WE M1911 Stainless ve zdobené verzi dorazí ve standardní černé krabičce, v jaké WE prodává své klasické modely M1911. Vnitřek krabičky je taktéž standardně vybaven kartonovým výliskem, ve kterém je zbraň v bezpečí. To co je však v krabičce, je malé chromované monstrum. Už první pohled na zbraň však dává tušit, že někdo měl velkou fantazii. Skoro se dá říci až bujnou.

Pistole, která leží před vámi je po technické stránce úplně normální M1911 s blowback mechanismem v celokovovém provedení. Nic technicky převratného se tedy nekoná. Ale vnější vzhled pistole je úplně jiný příběh.

Pistole je totiž posázena ražením s různými výjevy a celá je pochromována. Hlavním a dominantním motivem je dravec zabíjející hada na závěru, který je vyobrazen v různých provedeních. Převažují ale drobnější květinové motivy, které zabírají veškerý ostatní prostor na těle pistole. Samozřejmě se nejedná o žádnou úžasnou ryteckou práci, jako je tomu u ostrých zbraní. Vše je totiž vyrobeno ve formě, ale i tak celé ražení působí hezky a bohatě.

Dokonce i na lučíku naleznete ražení. Zatímco kovový závěr i tělo zdobeny jsou, vnější kovová hlaveň má pouze ražení .45 ACP.

Kromě závěru a těla zbraně je speciálně upravovaná i střenka, na které je také motiv dravce s indiánem. Střenky ovšem nejsou kovové, ale plastové, byť díky silné vrstvě chromu to není poznat.

Je to snad nejzdobnější pistole jakou jsem v rámci sériové airsoftové produkce viděl. Je zdobnější, než WE G17 v podobně stylizovaném vzhledu.

Kdyby měl náhodou někdo problém se zdobenou pistolí, tak vězte, že se nejedná o nijak neobvyklou záležitost. Úpravy podobného ráz mají v oblibě především příslušníci mexických drogových kartelů, které své pistole nechávají pozlatit, či postříbřit a doplnit samozřejmě různými rytinami V neposlední řadě je doplňují o drahé kameny, či luxusní ornamenty. A rozhodně je nemají jako nějaké výstavní kousky či machrklacky, ze kterých by nikdy nevystřelili. Stovky těchto pistolí už byli zabaveny mexickou armádou či FBI a nejeden zbrojířský mistr musel uznat, že ti, kdož tyto zbraně upravují, mají často velkou fantazii a talent, byť některé modely hraničí spíše s nevkusem. Ale aby to nevypadalo, že takovou zbraň mají v oblibě jen ti zlí. S podobně zdobenou pistolí střílel například jeden z nejslavnějších texaských rangerů (né, Chuck Norris to není), v Americe a Texasu proslulý, Manuel T. Gonzaullas. Pro představu přikládám dvě fotky ostrých verzí Colta v takovéto úpravě. První Made in Mexico a druhá zakázkově dělaná právě pro Gonzaullase.

Když se vrátíme k technické stránce, zbraň má všechny standardní ovládací prvky M1911. Především typickou dlaňovou pojistku, která je samozřejmě funkční. Plně funkční je i pojistka závěru. Úderník a spoušť mají velmi hladký chod a pistole má vcelku citlivou spoušť (s velmi krátkým chodem). Všechny tyto prvky jsou kovové a to i pojistka zásobníku se záchytem závěru. To mi připomíná, že zbraň má realistickou rozborku. Nezmínil jsem ještě zásobník. Ten je taktéž celokovový na 15 ran.

Pistole je poháněna plynem typu Green gas a díky 100 mm bronzové hlavni má výkon 93 m/s s 0,20g kuličkami. Hop-up lze seřídit po sejmutí závěru za pomocí seřizovacího kolečka. Zpětný ráz je citelný ale pistole je při střelbě dobře ovladatelná.

Pokud bych měl zmínit nějaký drobný nedostatek, je to z mého pohledu upevnění hlavně. Vnější hlaveň má lehkou vůli díky technickému řešení chycení hlavně kvůli blow back mechanismu. Z technického hlediska je to potřeba a nevadí to. Třeba pistole G17 to mají podobné. Ale díky tomu, při manipulací se zbraní, pistole vydává zvuky, jako by v ní bylo něco uvolněné, jakési lehké cvakání. Nic hrozného, jen z toho má člověk zvláštní pocit.

Pistole tak zní, jako když má někdo pistoli ve filmu. Určitě znáte ten charakteristický zvuk, když někdo tasí pistoli.

K této pistoli lze na závěr jen říci, že se jedná o zajímavý kus do vaší sbírky i arzenálu. Vnější provedení je trochu divoké a pro někoho netypické, ale na druhou stranu, je to pořád stará dobrá, airsoftem prověřená M1911, kterou si bude chtít každý podržet v ruce.

STTi-WE M1911 Stainless zdobený kov lze pořídit na airsoftshop.cz za 4.927 Kč ve standardní záruce, nebo s dekorační slevou 200 Kč.


Vydáno: 23.12.2015 10:23 | 
Přečteno: 13096x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:



Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků