Fórum
Kategorie: Plynovky

STTi-WE TT33

STTi-WE TT33Pistole Tokarev TT-33 zažila dobu své největší slávy během druhé světové války. Ač silně inspirována pistolí Colt, má přeci jen trochu jiný vnitřní mechanismus. Hlavní předností byla dobrá spolehlivost a silný náboj s dobrým průrazným účinkem.

Když se hovoří o airsoftových pistolích, většině lidí se vybaví klasické „západní“ pistole, jako Colt M1911, Beretta M92F či Glock 17. Není divu, mnoho pistolí „východní“ produkce v airsoftu nenajdeme. Kromě naší CZ75 už lze v airsoftu, v rámci sériové výroby, najít jen pistoli Makarov a Tokarev TT-33. A právě na repliku pistole Tokarev od WE (distribuovanou firmou STTi) se dnes zaměříme.

Samozřejmě jsou i jiné ruské pistole, ale to jsou speciality a kusové záležitosti. Třeba Pistole APB nebo MP-443 Grach od ruské firmy NPO. Ovšem uznejte sami, že 500 dolarů je jednoduše na airsoftovou pistoli hodně.

Značka WE klade velký důraz na celkový dojem z jakékoliv jejich zbraně. A s tímto dojmem začíná už od obalu. Většina pistolí WE má proto různé obaly s množstvím barev a vyrobené z kvalitního kartonu. Takže už podle krabičky dokážete určit o jaký typ pistole se zhruba jedná. Pro STTi-WE TT33 je charakteristická zelená krabička s kreslenou černobílou pistolí TT33 na horní straně víka. Uvnitř ní je kartonový výlisek, do kterého přesně zapadá zbraň i zásobník. V krabičce dále naleznete také přehledný manuál v angličtině.

V následujícím popisu budu hovořit o verzi STTi-WE TT33 Silver, jelikož mi přijde jednoduše hezčí. Černá verze této pistole dle mého tak nevynikne.

Pistole TT33, je velmi štíhlá zbraň s vcelku malou pažbičkou. Nedovedu si představit, že by ji měl v ruce držet někdo kdo má větší dlaň. Na obranu pistole je nutno však říci, že byla konstruována na přelomu dvacátých a třicátých let minulého století. Takže i design byl archaický. Každopádně úchop není nijak zásadně nepohodlný a na první pohled působí pistole pěkným dojmem.

Jak poznamenal kolega ze servisu, tato pistole se na začátku nedrží dobře, ale čím častěji si ji berete do ruky, a čím déle s ní manipulujete, tím více vám připadá pohodlnější jak pro úchop, tak míření.

Celková délka zbraně je 19,5 cm a váha 680g, což není tolik. Jako správná blowback plynová pistole, je i TT33 vyroben v provedení celokov, navíc s leštěným chromovaným povrchem. Tělo pistole je z jednoho kusu kovu s plastovými střenkami. Na levé straně těla je nad střenkou vyraženo sériové číslo. Na těle je též pojistka zbraně, schována v horní části levé střenky. Na spodní části pistole, opět pod levou střenkou, je kroužek pro připevnění pojistné šňůry.

Ostrá verze pistole žádnou pojistku nemá, ale vzhledem k regulím při výrobě AS zbraní, a celkově kvůli bezpečnosti, ji tam jednoduše výrobce dodal, a to tím nejméně rušivým způsobem. K funkci pojistky jen dodám, že rozdíl mezi odjištěnou a zajištěnou zbraní jsou asi 2 mm posuvu pojistky.

Závěr je taktéž celokovový z jednoho kusu. Na horní straně závěru má pistole vyražené sériové číslo. Mohu říci, že ražení je na zbrani provedeno velmi pěkně. Hledí a muška jsou vyrobeny z černého kovu a nejsou součástí závěru. Do závěru jsou pouze zasazeny. Ani hledí ani mušku nelze seřídit.

To ovšem není nic neobvyklého pro tento typ starších pistolí.

Vnější hlaveň je kovová s chromovaným povrchem. Ovládací prvky na zbrani jsou také kovové, v chromovaném provedení (spoušť, úderník, pojistka zásobníku, záchyt závěru).

Zásobník je kovový, chromovaný na 14 ran s plastovou vývodkou. Do zbraně ho lze bez problémů zasunout a nijak se ve zbrani nehýbe. Co mě osobně trochu překvapilo, je skutečně pevné sevření plastové vývodky. Nabíjení kuliček tak chce nejen sílu, ale také opatrnost, abyste si ji nezničili. Patka zásobníku je vybavena kroužkem pro šňůru. Jako vždy, nedoporučuji pro plnění zásobníku kuličkami používat jakoukoliv plničku a raději zásobník nabíjet v klidu vlastníma rukama.

Výkonnostní parametry stojí na 110 mm dlouhé bronzové hlavni a regulovatelném hop-up mechanismu. Ten lze regulovat po sejmutí závěru jednoduchým pootáčením regulačního kolečka. Tento způsob regulace je obvyklý i u jiných pistolí WE.

Dle měření má pistole cca 90 m/s s 0,20g kuličkami.

Je velmi zajímavé, že přes tento výkon má pistole velmi citelný zpětný ráz, který mě samotného překvapil. Závěr kope skutečně výrazně.

Shrnuto a podtrženo, po seřízení hop-up střílí tato pistole skutečně skvěle. Silný zpětný ráz je vlastně takový bonus, který vám ze střelby dodá lepší pocit. Kulička sice neletí tak rychle, jako třeba u CO2 zbraní, ale má lepší přesnost. Osobně tuto zbraň hodnotím, jako velmi hezký kousek s průměrným výkonem. Jediným nedostatkem je nízká kapacita zásobníku, na druhou stranu pistole je skutečně štíhlá a není zas tolik rozměrná.

STTi-WE TT33 lze na airsoftshop.cz zakoupit ve dvou verzích. V černé a chromované verzi. Černá verze je za 2.428 Kč a chromovaná verze za 2.936 Kč. Obě pistole lze samozřejmě zakoupit s dekorační slevou 150 Kč.


Vydáno: 7.7.2015 11:00 | 
Přečteno: 14219x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

, nazor
Jestli chcete ttcko tak tohle je jedina rozumna volba od src neni realisticka povrhova uprava origos je cerby a ne sedy jak kolt a ma mit stribrnou hlaven coz src taky nema well je nejlepsi tt v airsoftu ten hnuj src nekupovat

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků