Fórum
Kategorie: Plynovky

Umarex H&K VP9

Umarex H&K VP9Německá pistole pro nové milénium.

Heckler & Koch VP9 patří mezi nejmladší přírůstky do rodiny pistolí H&K. Vývoj tohoto modelu započal na popud Bavorské Státní policie, která chtěla náhradu za starší pistole H&K P7, které byly vyvinuty na konci 70. let. Konečně, po čtyřech letech vývoje, uvedl H&K v roce 2014 na trh VP9. Airsoftovou repliku vyrobila značka VFC, exkluzivně pro Umarex s oficiální licencí H&K a já vám o ní dnes povím trochu více.

V současné době lze s jistotou říci, že starší pistole jako Beretta M9, H&K USP či Sig Sauer už nepatří mezi ty nejžhavější trendy airsoftové pistole současnosti. Přeci jen, jsou to už kousky, na kterých je znát, že jejich design je poněkud staršího data, přestože funkčně se jedná stále o špičkové zbraně. Prim ale dnes hrají pistole typu Glock a samozřejmě na popularitě neztrácející M1911 s jejím modernějším bratříčkem Hi-Capa. Je to trochu škoda, protože je mnoho zajímavých modelů, které by mohli zaujmout. Jedním z takových modelů, který by si zasloužil více pozornosti, je právě Umarex H&K VP9. Pistole moderního stylu s polymerovým rámem, kovovým závěrem a hlavní, se schovaným kohoutkem. Z airsoftového hlediska s pohonem na klasický Green gas s blowback mechanismem a realistickou rozborkou. V podstatě má vše, co by dnešní hráč od záložní pistole mohl chtít, zvláště pokud nechce padnout do šedi běžných pistolí.Umarex H&K VP9 je plnorozměrová pistole s délkou 19 cm a váhou 750g. Parametry tedy klasická záložní zbraň. Polymerový rám je ergonomicky velmi dobře tvarován a disponuje nejen tvarovanou ergonomickou pažbičkou, ale i širokým lučíkem s oboustrannou pojistkou zásobníku a montážní RIS lištou pro svítilnu či laser. Tvarovaná pažbička je velmi zajímavá nejen kvůli pěkně provedenému povrchu, ale též střenkám a hřbetu. Jak střenky, tak hřbet lze totiž vyměnit, aby lépe odpovídali požadovanému tvaru vaší dlaně a pohodlnému úchopu. V balení se zbraní je tak přiloženo několik kusů hřbetů a střenek. Dobře provedeným prvkem je i spoušť. Ta je opatřena pojistkou a jestli něco oceňuji nejvíce, je to přesný výřez v hřebu pro spoušť. Spoušť tento otvor přesně vyplňuje a tím zabraňuje tomu, aby se do zbraně nedostali nechtěné nečistoty. Po obou stranách rámu je pojistka záchytu závěru. Pistole je tak vhodná jak pro praváka, tak leváka. Pojistka pro rozborku je na levé straně a funguje na stejném principu jako u jiných soudobých pistolí.

Kovový závěr je vyroben z jednoho kusu, má krásně udělaný matně černý povrch. V přední i zadní části jsou svislé drážky pro lepší úchop při natažení. Designér ovšem myslel nadčasově a úplně vzadu jsou pak dva větší záchyty pro vaše prsty, díky kterým při natahování závěru nemusíte použít tolik síly. Na levé straně je realistické ražení H&K.

Na zadní straně závěru nechybí ani užitečná indikace nataženého úderníku. Mířidla jsou zvýrazněná, dobře se přes ně míří, nicméně musím podotknout, že v kombinaci s ergonomií VP9 až velmi často instinktivně mířím trošku do vzduchu, nikoliv před sebe. Možná použít rovnější hřbet u střenek.

Vnější hlaveň je také kovová, opatřená závitem pro montáž redukce na tlumič, která není součástí balení. Na hlavni je samozřejmě regulace hop-up, ke které se dostanete jen po rozebrání pistole. Vnitřní hlaveň je mosazná o délce 90 mm. Výkon není u pistolí obvykle to hlavní, zvláště jde-li o záložní zbraň, takže 100 m/s s 0,2g kuličkami bohatě stačí.

Celokovový zásobník jen na 22 ran a musím říci, že takové provedení zásobníku se mi moc líbí. Kovové lesklé tělo, plastová patka, má slušnou váhu, výměnnou plastovou vývodku a především se v pistoli ani nehne.

Celkový dojem z této pistole je pozitivní. Skvělé modelářské provedení, slušný zpětný ráz, vše perfektně lícuje a sedí a vůbec působí dobře. Snad jediným záporem je trochu vyšší cena, což je ale s ohledem na licenci H&K a výrobce VFC, vcelku pochopitelné.

Umarex H&K VP9 lze zakoupit na Bohemia Air Soft za 4777 Kč ve standardní záruce.


Vydáno: 13.10.2020 15:55 | 
Přečteno: 4101x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků