Fórum
Kategorie: Plynovky

Umarex S&W M&P R8

Umarex S&W M&P R8Když šest ran nestačí.

Revolvery v airsoftu patří mezi populární zbraně. Né že by je zas tolik lidí používalo v boji, ale nejeden hráč má nějaký ten revolver ve svém arzenálu. V prvopočátcích airsoftu byly revolvery populární a disponovali mnoha zajímavými systémy pohonu. Co se historie airsoftových revolverů týče, rozebíral jsem ji v jednom starším článku ZDE. Dnes ale nemám v plánu se probírat minulostí, ale chci vám ukázat velmi zajímavý revolver, který už je nějakou dobu na trhu a přesto si ho na první pohled nikdo nevšimne. Umarex S&W M&P R8.

Reálná předloha této repliky, stejnojmenný S&W M&P R8, je považován za jeden z nejlepších moderních taktických revolverů současnosti, který používají velmi překvapivě například členové některých amerických SWAT. Ti totiž sami před pár lety přišli za výrobcem se svými požadavky na úpravu standardního revolveru pro jejich potřeby. A Smith & Wesson požadavky splnil na výbornou. Kromě toho, že revolver je vyroben z moderních materiálů, které mu zajišťují nízkou hmotnost, je také plně modulární a lze na něj upevnit množství doplňků. To hlavní je ale vyšší kapacita munice, která činí 8 ran oproti tradičním revolverům, které mají kapacitu 5 nebo 6 ran. Je taktéž chválen plynulý a lehký chod spouště. Možná si říkáte, proč by si zrovna zásahová jednotka obstarávala takový revolver? Inu, důvod je prostý. Je to ideální zbraň pro ty, kteří musí nést, či dokonce tlačit, štít. V Americe se takovému pojízdnému štítu říká „bunker“. S běžnou pistolí řešíte množství problémů. Míříte totiž přes, přičemž vaše ruka je nepřirozeně vyosená. Navíc do mířidel koukáte přes tlusté balistické sklo. V zápalu boje se snadno stane (a skutečně se to děje), že vám závěr během pohybu narazí do štítu a způsobí to zaseknutí zbraně. To vám hrozí i v případě, že použijete laserový zaměřovač a budete střílet od boku. Jenže na větší vzdálenosti a při nevhodných světelných podmínkách je vám laser k ničemu, takže potřebujete stále mířit i přes mířidla. Stejně tak pohyb závěru není ideální na střelbu skrz průzory v pojízdném štítu. Zde se pak jeví jako logické použití revolveru. Žádný pohyb závěru, obsluha jednou rukou a to i v případě selhání náboje. Přidejte k tomu možnost montáže různých doplňků a máte značku ideál. Nechme ale skutečných zbraní a vraťme se k těm airsoftovým.

Umarex S&W M&P R8 je licencovaný CO2 plynový revolver. Konstrukčně je to bytelný revolver s délkou 27 cm a váhou 0,7 kg. Vnější tělo je vyrobeno z velmi odolného polymeru, který má krásnou, matně černou barvu. Na některých částech sice najdete pár stop po vstřikování, ale jinak je proveden krásně. Uvnitř je pak ale dobře schován kovový rám, ve kterém je uložen mechanismus zbraně. Design je moderní, ale zachovává si eleganci běžných revolverů. Celá zbraň se dá rozdělit na čtyři části. Hlaveň, tělo revolveru, pažbička a bubínek (odborně válec).

Pažbička má velmi ergonomický tvar, který je pro lepší držení podpořen i zdrsněním a výstupky na pažbičce. Po obou stranách pažbičky pak nechybí logo S&W. V pažbičce je samozřejmě prostor pro vložení CO2 12g bombičky. Zde musím pochválit šikovně řešený způsob výměny bombičky. Předně zde odklápíte jen hřbet pažbičky, který zůstává upevněn ke zbrani a zároveň pro dotažení bombičky nepotřebujete žádný klíč, protože už na spodku pažbičky je integrovaný klíček na dotažení. Navíc je bombička v kovovém rámu, takže se nemusíte bát odolnosti.

Tělo revolveru je taktéž ozdobeno logy S&W, sériovým číslem a dalším značením zbraně. Samozřejmě jsou zde kromě bubínku i veškeré ovládací prvky. Pojistka bubínku, pojistka zbraně, kohout, spoušť. Vše funkční. Víceméně není tělu moc co vytknout, je hezky provedené a nepůsobí na první pohled nijak lacině. Vrch těla zdobí seřiditelné hledí, které lze upravovat výškově i stranově.

Hlaveň má délku 5 palců a velmi netypicky na ní najdete montáž pro svítilnu či laser, ale v horní části i otvory se závitem, které slouží k montáži dodatečné lišty na puškohled, či jiný zaměřovací doplněk.

Jako vážně, puškohledy se na revolverech fakt používají, ale v tomhle případě bude vhodnější kolimátor. Bohužel, montážní lišta není součástí zbraně a netuším, kde ji případně obstarat. Výhoda je v tom, že vyvrtat díru do běžné lišty zvládne každý a pak už jen stačí najít vhodné šroubky.

Muška je pevná a bohužel, na konci hlavně není žádný závit pro montáž tlumiče. A vážně se dělají tlumiče i pro revolver, byť uznávám, že takový revolver musí mít i mírně upravenou konstrukci a náboj, aby tlumil.

Poslední částí je bubínek. Ten je vyroben taktéž z polymeru a velmi netypicky, je na osm ran. Ve světě ostrých revolverů to není až tak revoluční, ale v rámci airsoftu to je rarita. Ano, Revolvery Ruger od Umarexu měli sice také osm ran, ale nepoužívali patrony, nýbrž kroužky, ve kterých byli kuličky. S&W M&P R8 ale patrony používá. A co je nejlepší, jedná se o standardní patrony do revolverů, jaké znáte třeba z Dan Wessona. Patrona je tedy kovová, s gumovou špičkou, do které se vkládají kuličky. Jako u každého revolveru, je přebíjení trošku náročnější. O to více, že pro osmirané revolvery nejsou v airsoftu žádné plničky a osobně si nevybavím ani žádný moonclip, který by se dal třeba použít. Ale když už se pro revolver rozhodnete, chcete si obvykle užít to plnění po jednotlivých patronách. Patrony fungují skvěle.

Co se mechanismu týče, funguje S&W M&P R8 jak ve režimu jednočinném, tak dvoučinném. Jednočinný mechanismus má příjemně citlivou spoušť, zato dvoučinný už je na tom trochu hůře a odpor je dost vysoký na to, že vám rozhodí trochu mušku. Ale to není nic překvapivého u airsoftových replik.

Marně byste ovšem hledali regulaci hop-up, který musíte oželet. Přesto ale revolver střílí moc pěkně a s úsťovou rychlostí 120 m/s s 0,2 g kuličkami, jsou zásahy dostatečně citelné. Zkrátka ideální zbraň do CQB, nebo k již zmíněnému štítu.

Revolver Umarex S&W M&P R8 je velmi povedená zbraň. Za relativně málo peněz nabízí hodně muziky. Bytelné provedení, spolehlivost, hezký design, na revolver pěkná kapacita munice a dobrý výkon. Pro fanoušky stylových zbraní velmi zajímavá volba. A svým zůsobem, když už revolver, tak proč né ten, který má o pár ran navíc?
Revolver Umarex S
&W M&P R8 lze zakoupit na Bohemia Air Soft.


Vydáno: 11.5.2021 12:21 | 
Přečteno: 3128x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků