Fórum
Kategorie: Příslušenství

Airsoftový granát GBR - Testování v Klecanech

Airsoftový granát GBR - Testování v KlecanechKluci z Bullet farm Klecany se rozhodli otestovat nový pružinový granát GBR a sepsat o něm krátkou recenzi.

Popis:
Jedná se o mechanický granát, který se iniciuje při dopadu. První, co na něm zaujme je cena, která činí 353 Kč, takže určitě stojí za vyzkoušení. Životnost deklarovaná výrobcem je 25-30 hození. Tělo je zpracováno z plastu, který se zdá být dostatečně kvalitní, přesto však nedoporučujeme s ním házet příliš silně. Obsluha je snadná a granát jsme byly po troše cviku schopni za cca 5 sekund složit, a i s naplněním kuličkami trvala jeho příprava k použití asi 30–45 sekund. Použití granátu je také velice snadné stačí vytáhnout závlačku a hodit. Po dopadu je iniciován spouštěcí mechanismus, který způsobí, že se celý granát otevře a „křidélka“ na pružinkách vymrští kuličky do okolí. Je dokonce možné nastavovat citlivost na náraz pro iniciaci. Jako náplň doporučujeme používat munici o váze 0,12g, jednak proto že díky nízké váze je vymrštěna dostatečně daleko a také bývá mnohdy nejlevnější.

Testování:
Při testech jsme měli k dispozici 3 kusy.
Granáty jsme používali v teplotách kolem nuly, což je teplota nižší, než doporučuje výrobce.

Nejdříve jsme zkoušeli hodit granát do hloučku dobrovolníků na volném prostranství, odkud jsme získali první poznatek, kterým bylo, že záleží, jak granát dopadne (jako ovšem i u jiných výrazně dražších granátů). Energie kuliček není nijak extrémně vysoká, přesto je zásah např. do ruky nebo nohy cítit. Pokračovali jsme zkouškou čištění místnosti (4x5m), kdy při dobrém hodu jsme byli schopni zasáhnou i 4 z 5 lidí rozmístěných uvnitř. Při pravidlu „granát v místnosti = všichni mrtví“ se jedná stejně jako u každého jiného granátu o efektivní prostředek pro dobývání.

Na otestování odolnosti jsme zkusili granát vyhodit z prvního patra na asfalt. Ač už měl za sebou asi dvacet hození, tento test (k překvapení některých) přežil.

Při bojovém použití byl první granát (nejvíckrát hozený) zasažen kuličkou od protihráče, což mělo za důsledek prasknutí těla. Granát ovšem vydržel deklarovaný minimální počet použití.

Později nám praskl ještě jeden, což bylo způsobeno naší chybou, kdy jsme nechali granát vystavený několik hodin teplotám na bodu mrazu a posléze jej použili. Ovšem i tento granát byl předním iniciován minimálně 20x.

Klady:

+ pořizovací cena a náklady na provoz

+ snadná obsluha

+ účinnost srovnatelná s dražšími granáty

+ relativně dobrá odolnost

Zápory:

- směrový charakter „výbuchu“

- křehne při nízkých teplotách (vlastnost většiny plastů)

Závěr:
Za cenu, za kterou se prodává funguje více než uspokojivě. Vzhledem k tomu že granát je spotřební zboží je tohle za nás dobrá volba pro CQB. Setkali jsme se už s různými granáty a musíme uznat, že tento se s jinými může směle poměřovat. Odpadá zde plnění plynem, problémy s netěsnícími ventilky, starosti se zákazy pyrotechniky a za tu cenu nebudeme tolik řešit když ho v průběhu akce ztratíme nebo rozbijeme. Granát lze zakoupit na Bohemia Air Soft na odkazu ZDE.

Bullet Farm Klecany


Vydáno: 15.1.2019 9:37 | 
Přečteno: 6525x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků