Fórum
Kategorie: Příslušenství, Plynovky

APS konverzní set Caribe

APS konverzní set CaribeChcete mít ze svého Glocka karabinu? Máte možnost!

Éra samopalů definitivně skončila někdy v 90. letech s příchodem zbraní typu PDW. Přesto se dodnes udržela popularita konverzních kitů, které by s trochou nadsázky šlo označit za chudší příbuzné samopalů. Samozřejmě, konverzní kit velmi často příliš nezmění parametry zbraně, ale přesto zvýší její užitnou hodnotu. Tyto kity totiž z obyčejných poloautomatických pistolí učiní karabiny, které disponují pažbou, lepší ergonomií, kompenzátory či prodlouženými hlavněmi. V takovém případě pak má smysl použít na zbraních i zásobníky s větší kapacitou. V případě, že jde o automatické pistole, lze už hovořit o novodobém derivátu samopalu. Výsledkem tak jako tak je skutečně efektivní zbraň, jejímž jádrem je obyčejná pistole, která je však mnohem ovladatelnější. Snad nejpopulárnější konverze se dělají pro pistoli Glock 17 a její automatickou verzi Glock 18C, dále pak pro Colt M1911 či Beretta M92F.

I airsoft v tomto ohledu nezaostává. Především konverze na pistole Glock. A já tu tentokrát jeden takový set mám. Jedná se o výrobek od Hong Kongského APS. Samozřejmě, měli jsme tu už kdysi jedno video, ale neuškodí i krátký a stručný článek, doplněný fotkami.

V samotném balení, které je vyrobeno z kartonu, s papírovým výliskem pro uložení zbraně, toho není moc. Pouze set na pistoli, nástavce na závěr, nějaký klíč na montáž a nakonec sklopná taktická rukojeť na RIS. Na krabici je pěkné logo piraně, protože název Caribe je totiž jeden z druhů piraně.

První přezkoumání ukazuje na moc pěkně zpracované plasty v černé barvě. Je to takový spíše průměrnější styl, ale pro účely konverze je to více než dostačující. Tělo je pevné, nijak se nekroutí a drží tvar. Povrch je jemně zdrsněný, otřepy jsou občas vidět, ale na místech, kde to nebije do očí. Zaujal mě mohutný ocelový tlumič výšlehu i množství montážních lišt. Je tedy na čase zamontovat do setu pistoli, což by neměl být problém.

Hned na začátek znovu upozorním, že Caribe set je jen konverze na vaši pistoli. Tudíž, musíte už nějakou pistoli mít. My jsme pro účely téhle recenze zvolili model Umarex/VFC Glock 18C, který jsem do kitu zabudoval, včetně jeho dlouhého zásobníku. Tato kombinace pak skutečně dělá z pistole kompaktní automatickou karabinu. Zkrátka samopal. Jiný typ pistole než Glock do zbraně nedostanete. Repliky pistolí Glock od jiných výrobců by měli také pasovat.

Budeme-li se bavit o složitosti konstrukce samotného kitu, nelze než konstatovat, že v jednoduchosti je krása. Caribe set se skládá jen z pár částí. Základ tvoří odolné polymerové tělo, do kterého se vkládá pistole. Na pistoli je pouze nutné nasadit nástavec pro natahování závěru. Tento nástavec má tři varianty, jeden pro pistole G17 další pro G18C a nakonec i pro pistole RAM Combat od APS. Pistole se pak do Caribe setu zavře, na obou stranách se pojistí krytkami a čepy. Instalace je jednoduchá a rychlá. Stačí jedna minuta.

Díky Caribe setu získá pistole krátkou výsuvnou pažbu, taktickou sklopnou rukojeť, tři krátké plastové montážní lišty na příslušenství a jednu delší, vrchní lištu, na montáž zaměřovacích doplňků. Nechybí ani QD oko na popruh. S poloutomatickou G17 získáte pohodlnější míření, ale Glock 18C vám v této variantě bude reprezentovat plnohodnotnou úročnou zbraň – samozřejmě s ohledem na dostřel. Především možnost zapření o rameno je k nezaplacení, stejěn jako možnost použití popruhu. Taková pistolová karabina vyniká především v CQB, nebo je to vhodná záložní zbraň k výkonnější primární zbrani.

Ano, chcete-li mít další možnost, jak využít vaší pistoli Glock, je Caribe set to správnou volbou.

APS konverzní set Caribe lze zakoupit na Bohemia Air Soft za 2211 Kč.

V nabídce Bohemia Air Soft je aktuálně i limitovaná edice setů Caribe s úpravou pro montáž tlumiče. Ta je nabízena buď samostatně za 2761 Kč nebo za speciální zvýhodněnou cenu 990 Kč při nákupu společně s licencovanými Glocky od firmy UMAREX.

U této vylepšené verze byl kovový rozptylovač nově usazen pomocí závitové redukce na speciálně vyrobený černěný kovový trn se 14mm levotočivým závitem. Díky tomu lze rozptylovač ze setu odmontovat a nahradit jej některou z běžných replik airsoftových tlumičů. To dává potenciál pro případné prodloužení hlavně v pistoli, nebo pro použití nasvětlovacího tlumiče.
Tento vylepšený kit lze koupit i samostatně, ale pozor! Nemá redukci pro natahování závěru u pistolí APS ACP601. Je tedy jen pro standardní repliky pistolí Glock.

FOTO: Ondra


Vydáno: 15.5.2020 14:42 | 
Přečteno: 5480x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif

Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků