Fórum
Kategorie: Příslušenství

Dřevěný set pro G3

V tomto článku bych rád krátce pohovořil o zpracování a provedení dřevěného setu předpažbí a pažby z originální Gewehr 3 zakoupeném na http://airsoftmorava.cz .

Tuto pažbu jsem nainstaloval na G3 SG1 od Jing Gong. V prvé řadě patří můj osobní dík a vděčnost již zmiňovanému obchodu AirSoftmorava kteří mi pažbu vyfrézovali na použití 9,6v akumulátoru a upravili ji například odděláním vodícího trnu s pružinou a jiných věcí které je nutné oddělat. Musím říct že mi ušetřili pár hodin práce.

1.JPG

Set předpažbí a pažby z webových stránek AirSoftmorava

Set mi přišel zabalený do bublinkové fólie již před připraven na poslední úpravy a následnou instalaci.Když jsem si set poprvé vzal do ruky a decentně přivoněl byla cítit ta známá vůně starého, kvalitního dřeva a oceli.

 

 2.jpg

Pro instalaci  předpažbí na zbraň bylo nejprve nutné uříznout malý výstupek na předpažbí což znamenalo svěrák a pět pilných minut s pilkou na železo.

3.jpg

Po amputování výstupku v zadní části předpažbí jsem musel upilovat část naštěstí plastového těla, pár tahů pilníku a trocha násilí způsobila že si předpažbí sedlo na své místo, ovšem zde jsem zjistil že se mi tam nevejde zajišťovací čep předpažbí takže bylo na místě jej zvětšit pilníkem.

  4.jpg

Když mi sedlo předpažbí, vyrazil jsem do boje s pažbou, jako první doporučuji vyndat nebo upilovat tuto zarážku na úrovni konce těla pažby, jinak vám dřevěná pažba prostě nepůjde zasunout tak jak je žádoucí.

    5.JPG

Já jsem jej tedy vyndal a do trnu jsem zašrouboval jen šroubek.

 6.jpg

Pažba stejně jako předpažbí je vyrobeno z tvrdého pevného dřeva (o jaký druh se jedná nevím protože to nepoznám, nicméně je to pevné a tvrdé asi jako stopořený pyj…). Patka pažbi s otvory na čepy je pevná ocelová. Celý set je skutečně robustní a šance že by se vám nějakým způsobem při bežném užívání nějak rozbil je asi taková, jako že vám u dvěřil zazvoní Marylin Monroe…

Při instalaci pažby jsem musel použít pilník  a lehce upilovat tělo (Bůh žehnej plastu) ačkoliv mi bylo doporučeno pažbu trochu roztáhnout tak řeknu vám roztáhnout tu mi skoro odpravilo ČSSR kleště, takže přišel na řadu pilník.

7.jpg

 Nicméně pažbu jsem nasadil a násilím dorazil a vyndal zajišťovací čepy, k mému překvapení měli čepy na sobě nějaké výstupky se kterými originální pažba nepočítá, ještě že ty AirSoftové „kovové“ čepy jsou z mizerné hliníkové slitiny takže upilováno bylo za chvilku, ještě bylo třeba zvětšit díry v těle zbraně aby čepy prošli i s nasazenou pažbou. Opět trocha násilí a výhra byla na mé straně.

 8.jpg

9.jpg   10.jpg

Tak jsem zase vše rozdělal a nasadil kabely a protáhl je pažbou.Nandal čepy a odmontoval patku pažby která je přichycena k pažbě dvěma šrouby. Patka je normální lehce tvarovaná na rameno a díky tomu že spolehlivě drží pomocí šroubů , tak nehrozí že by samovolně vypadla.

11.jpg

  12.jpg

Co se týče akumulátoru tak díky tomu že má pažba v sobě dva ocelové duté válce které slouží ani nevím k čemu je nutné použít speciální typ akumulátoru. Dva oddělené bloky po 4 kusech článků (chceme-li napětí 9,6) pro ilustraci přikládám obrázek této speciální baterie o  napětí 8,4 voltů.

13.jpg

Akumulátor se dovnitř pažby vleze pohodlně, kdo by však chtěl použít jinou baterkou tak LARGE typ se tam nevleze protože je moc široký, klasickou MINI type by jsme tam dali pouze kdybyste odstranili oné ocelové duté válečky, což je běh na velmi velmi dlouhou trať který navíc nemusí být úspěšný a je reálně možné že byste pak měli v pažbě dvě velké díry.

 

14.jpg 

Závěrem, cena setu je 600kč což byl velký argument k tomu abych pažbení zakoupil a následně se po večerech věnoval úpravě G3. Tento set velmi výrazně omezí vrzání , máte li klasickou G3 tak jistě znáte to unikátní plastové vrzání. Tento set je toho řešením. Jeho pevnost a vzhled dá G3ce úplně jiný vzhled. Vím že majitelů G3 není zrovna mnoho jako třeba M4 nebo AK. Málokdy vidím na akci G3 a málo kdy vidím na akci G3 ve dřevu. Pokud jezdíváte na post apo larpy typu Fallout atp. je tento set ideálním řešením jelikož dodává skvělou dobovost této pušky která ve své době sklízela spolu s FN FAL ovoce slávy…Jo a kdybyste někdo vyrobil AR-10 ve dřevě model z počátku roku 1950 tak napište , koupím….

 Text a foto by Absinthe

Vydáno: 27.10.2010 10:47 | 
Přečteno: 14960x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků