Fórum
Kategorie: Příslušenství

Návlek na pažbu

Jak se pomalu ale jistě blíží čas zimní, tak opět přichází čas oprášit manuály,což mne přivedlo na myšlenku že bych si mohl pořídit návlek na pažbu pro svoji tří rannou manuální brokovnici.

Po návleku jsem chtěl jediné dvě vlastnosti a to aby na pažbě držet a aby se do něho dali dát brokové patrony která má brokovnice užívá jako zásobník, respektive repliky brokových patron.

1.jpg

Bloudil jsem si internetem a prohledával české airsoftové obchody. Nakonec mne nejvíc zaujal produkt firmy Taiwangun, jejímž distributorem pro ČR je AirSoftmorava.cz kde měli návlek v akci a tak jsem investovat 190kč (Listopad 2010) s pocitem že jsem 70kč ušetřil neb cena před akcí byla 260kč. Vše předcházelo emailovému dotazu zda je možné do návleku dát brokové patrony neb toto jsem v popisu produktu postrádal a na fotkách broky také nebyly. Přišla mi kladná odpověď, tak jsem objednal.V současné době (Listopad 2010) se na Airsoftmorava nedá zakoupit v černé barvě. Dostupná v černé je na Eagleguns.cz (Listopad 2010).

 

2.jpg

 

Vše přišlo v běžný dodací čas, zabaleno v igelitu, nechyběla známa loga taiwangunu a poučky o tom jak mám návlek prát. Ano zasmál jsem se tomu také J . První okoukání  a první vjem mě subjektivně uklidnil neb návlek vypadal velice prakticky.

 

3.jpg

 

První jsem otevřel kapsičku na zip abych se podíval zda mi tam nějaký dobrák z Číny nenechal nějaký upomínkový předmět, ale nic v kapsičce nebylo, tedy krom pásky na klasické náboje.

 

4.jpg

 

Jak můžete vidět nachází se zde pásek na suchý zip který lze vyměňovat  s tím páskem venku. Takže lze mít jednou brokové náboje uvnitř a pak zase venku.V balení jsou tedy dva pásky jeden na brokové náboje a druhý na klasické. Dát tam jde klidně i plnička dovnitř kapsičky a na kapsu zavěsit propisku. Škoda že se do návleku nevejde třeba zásobník do nejrozšířenějších softových  zbraní a typ M4, nicméně kdyby se měl dát do kapsičky i zásobník musela by být větší, takto jak je, tak jest velikost ideální.Do kapsičky taky nejde dát „šrajtofle“ ale menší mobil nebo tabákové výrobky už tam dáte, je to zkrátka kapsička.

 

5.jpg

 

Po rozevření kapsy se uvnitř nachází spousta suchého zipu a nylonový pruh taktéž se suchými zipy na zajištění návleku.Z jedné strany je tedy prostor pro pásky s náboji a na druhé straně je imitace kůže. Návlek je konstruován pro praváky i pro leváky , neb „kožená“ část je v levé části a tudíž při střelbě je pohodlná a nepřekáží, jste-li levák tak vám možná bude trochu vadit při míření zasunuté patrony v pásku. Já osobně to tedy zkusil a s trochou únavy bych klidně na levé časti usnul, mě tedy návlek nalevo nepřekážel, nicméně já jsem pravák.Koupě za účelem nějakého složitějšího přešívání rozhodně nemá cenu.

 

6.jpg

 

Jak sami vidíte délka hlavního upínacího systému návleku je regulovatelná ale tovární nastavení se mi jeví celkem ideální.Suchý zip který vidíte nalevo slouží pro zajišťovací nylonový popruh.

 

7.jpg

 

Díky kterému vám návlek nesjede a neuteče. Právě na tomto pásku je opět klasické taiwangun logo s návodem na praní. Tady nevím proč mi továrník z Číny přišil cedulku tak, že když dám návlek na pažbu a zajistím ji právě popruhem k tomu určeným kouká mi z právě tento lístek, ačkoliv je v bojovém černo- zeleném provedení tak jsem jej nožem odstranil. Na funkci nemá vliv a nepářou se žádné nitě.

 

8.jpg
Brokové patrony patří do brokového pásku.

 

9.jpg

10.jpg

 

Kapacitu má mít 5 brokových patron, ale víc jak 4 tam nedáte. Já osobně mám patronek 6 takže 4 dám na vrch a zbylé dvě vložím do kapsičky, bohužel se nedají dát do vnitřního pásku neb ten je pouze na náboje obyčejné. Brokový pásek se mi po chvíli zkoušení vyndávání a zandávání patronek začal v chlívku 4-5 trhat. Tak jsem vzal jehlu a nití a zašil jsem si to. Prošívat lze pásek snadno takže to zvládne každý.Ideální tedy je dávat 4x brokové + třeba jeden normální nábojnicový.Vytahování patron vyžaduje opravdu jen malinko cviku, abyste si zvykli na to že patrony tam skutečně drží, rozhodně se nemusíte bát že by vám mohli nábojnice či patrony spadnout.Drží a to je důležité.

 

11.jpg
Plastové „průvleky“ vypadají že by mohli vydržet i hrubější zacházení nicméně jsou plastové takže doporučuji se k tomto chovat slušně.

 

12.jpg

 

Co bych tomuto návlek měl za negativum , tak že zrovna u mé tří ranky brokovnice návlek zakrývá očko na popruh, já naštěstí používám jednobodový popruh takže kroužek od klíčů si už někudy provleču. Další negativum je tedy to že místo 5 brokových se vejdou pouze 4 na pásek. Pak ta asi špatně přišitá cedulka taiwangunu. To jsou asi jediné mouchy které tento návlek má. Jinak převládají pozitiva, tento produkt bych ohodnotil jako dobrý a mé požadavky pro účel splnily.Skvělá byla hlavně cena, zde bych použil přísloví za málo peněz , hodně muziky. Tak přeji příjemný poslech J .

13.jpg
Závěrem ještě přidávám fotografie kdy jsem návlek připevnit i na jiné typy zbraní než je brokovnice.

 

14.jpg
Brokovnice

15.jpg
Ak47

16.jpg
SVD

17.jpg
SIG 550

Text a foto by Apsinthe

Vydáno: 24.11.2010 14:23 | 
Přečteno: 15696x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků