Fórum
Kategorie: Příslušenství

Ochranné brýle ICS

Ochranné brýle ICSKapitán ICS Riddick Wolf nám dnes představí ochranné brýle od ICS.

Designově velmi slušivé brýle, které jsou vhodné i na jiné sporty než airsoft. Osobně je používám na běh i při řízení auta.
Brýle ICS mají stavitelný nosník a pružné nožičky s proti skluzovou úpravou, takže se dají vyštelovat na každý obličej. Jsou příjemné při nošeni, nikde netlačí, ale zároveň díky proti skluzovému povrchu nožiček a nosníku, velmi dobře sedí na obličeji při běhu na airsoftu. To mi již potvrdilo pár přátel, které jsem nechal brýle vyzkoušet. Zejména si ale pochvalovali příjemný pocit při nošení, což byla obvykle první reakce při nasazení ;)

Skla brýlí ICS jsou opatřeny anti mlžícím filmem, který jsme testovali nad párou z hrnce po vyjmuti z ledničky. Také jsme zkoušeli reakci skel na rychlou změnu teploty a to po vyjmuti z mrazáku (-22°C) na pokojovou teplotu. Zde se nám během chvilky zmrzlá pára změnila na mokrý film který téměř okamžitě zmizel. Samozřejmě nebudu zde tvrdit, že antifog film tam je nafurt a bude fungovat na vždy, ale nyní funguje a několik her bez mlžení určitě odehrajete. Osobně jsem si to dost užíval, protože se v obličeji vždy extrémně potím. samozřejmě díky běžnému užíváni v “civilním” životě, nošeni brýlí na zpocených vlasech apod., je můj ochranný film dávno tatam.
Ochranné brýle ICS jsou pouze ve verzi s kouřovými skly, alespoň “zatím”. „Zatím“ je totiž má prognóza, protože skla jdou snadno vyměnit a tak očekávám, že ICS přijde brzy i s čirou a žlutou verzí skel. Tuto informaci ale zatím nemam potvrzenou, protože nevím, kdy se brýle objeví v nabídce. Tento vzorek jsem dostal jako testovací.

Závěrečným testem byla střelba do brýlí. Nijak jsme se nepatlali nějakým postupným navyšováním výkonu, takže jsme do nich rovnou střelili ze vzdálenosti 170cm (vzdálenost brýlí od ústí hlavně) s tímhle výkonem:
Kuličky: BB 0,20g
Úsťová rychlost: 160 m/s
Energie: 2,5 J

Výsledek? Skla bez problému obstály, tedy co se ochrany tyče. Zásahy po sobě zanechaly stopu, tedy “důlek”. Když jsem opakovaně trefil obroučky, tak jednom místě praskly, ale samotná skla dál odolávala dalším zásahům. za mě jsou tedy bezpečné a jak sem již zmínil výše, skla lze snadno vyměnit, pokud ovšem bude možnost je opět dokoupit. Jak jsem řekl, zatím to nemohu potvrdit ;)

Riddick Wolf
Kapitán ICS pro ČR


Vydáno: 20.6.2017 11:23 | 
Přečteno: 8381x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků