Fórum
Kategorie: Příslušenství

T-N.T. Upgrade kit pro SW Kar98k

T-N.T. Upgrade kit pro SW Kar98kHi-end upgrade, který má skutečně co nabídnout.

Když jsem si před rokem pořizoval svojí Snow Wolf Kar98k, uvědomil jsem si, že ve své sbírce ještě nemám žádnou manuální odstřelovací pušku. Né že bych nechtěl, ale já sniper nikdy nebudu. Na to jsem moc akční a zvyklý drát se dopředu. Takže jsem si pořídil jen elektrické SVD, ale pákovou pušku žádnou, byť se mi třeba líbí manuální Mosinka.

Přeci jen jsem si nakonec jednu manuální pušku koupil, konkrétně Snow Wolf Kar98k ve dřevě. Karku jsem totiž potřeboval, neb jsem toho času začal i druhoválečný airsoft a jako řadový pěšák Wermachtu musím mít pušku. Bohužel, po první přestřelce s americkou pěchotou jsem zjistil, že s pákovou Kar98k se proti M1 Garand a Thompsonu úplně nechytám. Můj o kapku menší dostřel i neustálé nabíjení mě značně znevýhodňovali. Hledal jsem tedy cestu, jak získat alespoň částečnou převahu. Dobře, nemám možnost přibít nepřítele přehradnou palbou k zemi, ale mohl bych alespoň zahájit palbu dříve a mít šanci na pár výstřelů zdarma, než se ke mně přiblíží na svůj dostřel. Snow Wolf Kar98k je sice mírně atypická čínská puška, ale v zásadě je to manuální odstřelovačka. Musí tedy existovat nějaký upgrade, zvláště pro takhle populární kousek. A nemýlil jsem se. Po troše pátrání jsem narazil hned na celý upgrade kit. Pravda, ždibec dražší. Tak drahý, že stojí jak celá puška. Nicméně to byl jeden z těch asijských kitů, který byl plný zajímavých dílů, velmi odlišný od běžné produkce. Výrobce navíc nejenže měl video, kde ukazuje montáž kitu (ZDE), ale taky výslednou střelbu na terč ve vzdálenosti 70 metrů s 0,40g kuličkami (ZDE). To už stálo za přemýšlení.
Jsem známý tím, že obvykle zbraně neupgraduju, případně jen symbolicky, ale když už mám doma jedinou manuální pušku, tak by možná stálo za to v ní něco mít. A když už, tak něco echtovního, co se jen tak nevidí. Plus jsem vždy toužil hodit si do zbraně nějaký neobvyklý díly.

Set který jsem na internetu nakonec našel, pocházel od taiwanské značky T-N.T. Studio. Co jsem koukal, mají stránky plné upgradů pro různé dlouhé plynovky jako KWA, GHK či VFC. Kromě toho i množství dílů na krátké plynovky, jako super drahý hlavně, gumičky a samozřejmě upgrady pro manuální pušky. Jak jsem ale koukal, nejednalo se často o obyčejné díly, ale skutečně speciální kousky, které využívali zajímavá technická řešení, často i patentovaná. Nakonec jsem našel i můj upgrade kit pro Kar98k, který je určený pro pušky S&T a Snow Wolf. V zásadě se skládal ze tří částí. Silová část se vzduchotechnikou, hop-up komora a speciální hlaveň. Musím říci, že některé části mě hodně zaujali. Nakonec to dopadlo tak, že jsem se zasadil o objednání tohoto kitu pro BAS, abychom ho měli v nabídce. Přeci jen, Snow Wolf Kar98k se prodalo docela velké množství a byť to nejsou špatné zbraně, tak s takovým upgradem by byly o dvě ligy výše. Zda tento kit bude stát za to nebo ne, nechám už na vašem posouzení, takže pokračujte ve čtení.

Silová část je prakticky nejméně zajímavá, byť pěkně provedená. Skládá se z pružiny, 4 ocelových dílů a 1 hliníkového dílu. Všechny jsou vyrobeny na CNC a mají pěknou povrchovou úpravu, ať už jde o černění, nebo eloxování. Z ocele jsou vyrobeny hlava válce s těsněním, trn pružiny, vzpěra trnu a záchyt pístu. Píst je naopak hliníkový s protitlakým těsněním. Pružina bohužel nemá uvedené žádné přesnější specifikace, jen že má sílu 500 fps. Je to silnější pružina než je v originální zbrani a v kompletním setu prý obstará výkon nějakých 150 m/s s 0,20 g kuličkami. Jestli je možné použít nějakou silnější pružinu, netuším, ale bez optiky stejně vyšší výkon moc neužijete. Protitlaký hliníkový píst je klasického designu, hodně odlehčený a v kombinaci s lepší hlavou válce by vám neměl uniknout žádný vzduch. Ocelový trn se vzpěrou se pak postarají o to, abyste mohli střílet bez obav o zátěž zbraně. Ocelový záchyt je určitě lepší než původní. Celkově silová část zajistí vyšší odolnost, delší životnost a zvýšení základního výkonu. Samozřejmě, úsťová rychlost není vše, když jde o dostřel. Čímž se dostáváme k další části zbraně, která je o něco zajímavější.

Další částí setu je totiž jednodílná hop-up komora. Součástí samotné komory je i tvarovaný přítlačný element a speciální TR-HOP gumička. Komora i přítlačný element jsou vyrobeny z hliníku a obrobeny na CNC. Komora má hezký červený elox. Už jen fakt, že je vyrobena z jednoho kovového dílu je velký pokrok proti základní dvoudílné komoře ve zbrani. To zlepší nejenom těsnost, ale zvýší spolehlivost a plynulost podávání kliček. To ovšem není vše.

Hlavní tajemství hop-up komory se ukrývá v hop-up gumičce. Ta má totiž uvnitř netypicky podlouhlý výstupek, který v kombinaci s přítlačným elementem zásadním způsobem ovlivní střelbu. Za prvé zajistí, aby kulička byla co nejblíže trysce zbraně a aby po každém nabití měla kulička stejnou výchozí pozici ve stejné vzdálenosti od trysky. Za druhé zajistí kuličce nejen přítlak a rotaci, ale tuto rotaci také posléze podélným vedením stabilizuje a kulička tak do hlavně vstoupí s maximální možnou rychlostí rotace. Aby toho nebylo málo, vstupuje do hry poslední element, který naplno využije stabilizační funkci hop-up gumičky, ale potenciál i vzduchotechniky.
Možná že to neumím vysvětlit tak dobře, jako na webu výrobce ZDE, kde je to podrobněji vše osvětleno.

Tím posledním, asi nejzajímavějším dílem, je totiž kovová hlaveň S+ o délce 470 mm s průměrem 6,03 mm, doplněná o dva gumové o-kroužky, fungující jako centráž ve vnější hlavni. S+ je zkratka pro „Solar eclipse“ tedy zatmění slunce. Proč takový název? Pochopíte vzápětí. Hlaveň má velmi specifický design, který je viditelný už na pohled na obou koncích hlavně. Na jednom konci hlavně je na jejím dnu krátký průběžný výstupek vstupující do vnitřku hlavně o cca 0,04 mm, na druhém konci je naopak hlaveň mírně rozšířená s množstvím podélných drážek. Podélné drážky na konci slouží jako vzduchový polštář pro vedení kuličky po opuštění hlavně, aby zajistili rovnoměrné obtékání vzduchu.

Malý mikrovýstupek na spodku hlavně na straně u hop-up gumičky naopak zajistí centráž kuličky vůči ose hlavně a trysky. Vzduch se tak přímo opře do celé plochy kuličky a rovnoměrně ji obteče. Zároveň se sníží počáteční tření kuličky v hlavni, což zlepší její počáteční rychlost. Proto když máte kuličku v této hlavni tak vidíte, jak rovnoměrně proniká světlo po všechny stranách kuličky, podobně jako při zatmění slunce, proto ten název hlavně. Minimální tření, maximální efektivita. Hlaveň je vyrobena z bronzu s chemicky niklovaným povrchem.
Nepochopili jste z mého popisu jak hlaveň funguje? Tak koukněte ZDE na stránky T-N.T., kde je vše popsáno mnohem podrobněji.

To jsou všechny přednosti tohto kitu. Jsem velmi zvědav, až ho vyzkouším, zda skutečně bude vše fungovat tak, jak výrobce uvádí. Pravdou ovšem je, že na všech videích i recenzích si uživatelé tento kit chválí, takže není důvod tomu nevěřit. V půlce srpna se začne tento kit prodávat i na Bohemia Air Soft a jestli si chcete ten svůj zamluvit, tak za 5099 Kč může být v rámci předobjednávky váš.

 

Vydáno: 1.7.2020 15:01 | 
Přečteno: 6552x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků