Fórum
Kategorie: Sniperky

CyberGun - King Arms Kalashnikov sniper

CyberGun - King Arms Kalashnikov sniperJe to už řada let, co se na trhu objevily velmi populární manuální pušky stylu SVD. Původní verze těchto manuálů trpěly různými nedostatky, způsobenými jednak nepříliš kvalitní výrobou a samozřejmě dětskými nemocemi, které provází každý nový model. Většina těchto „čínských“ manuálních ostřelovaček se však ani po letech nedočkala nějaké zásadní úpravy co do vzhledu, výkonu nebo životnosti. A tak museli přijít na řadu nejprve domácí kutilové (občas to byla pěkná hrůza) a pak i upgrade díly externích firem.

Díky těmto úpravám se tato zbraň stala postupně něčím více, než jen slušnou airsoftovou odstřelovací puškou. Výkon se zvýšil na maximum a odstranilo se i mnoho dalších vrozených neduhů. To ovšem neměnilo nic na tom, že ani upgrade díly vše nevyřešily a zůstalo mnoho jiných problémů, souvisejících především s celkovou bytelností zbraně. Bylo tedy na čase, aby se na výrobu manuálního SVD vrhla nějaká značková firma, která je známa dobrým modelovým zpracováním a dobrou kvalitou. A firma King Arms tomuto popisu přesně odpovídá. Vznikla nakonec verze Kalashnikov sniper pro CyberGun. Je to zbraň kvalitně vyrobená, dobře vypadající a kompatibilní se současnými upgrade díly a za dobrou cenu? Dozvíte se níže.

KAdragunov1.png

Hned na začátku nelze firmě King Arms upřít, že ví jak zabalit zbraň. Hezká krabice, spousta barev a uvnitř polystyrén, do kterého zbraň přesně zapadá. Není se tedy nutné při případném doručení či přepravě bát o poškození samotné zbraně. Na druhé straně nečekejte, že v krabici naleznete něco více, než jen samotnou zbraň, čistič hlavně, rychloplničku a návod k použití.

První, co vás při vyjmutí zbraně příjemně překvapí, je pocit solidnosti a pevnosti. Celá zbraň se prostě nehne. Nic se nikde neviklá, nevrže a neohýbá. Nebo určitě ne tolik jako u staré čínské verze. Délka 121,5 cm je úctyhodná, stejně jako váha 2,94 kg.

Už na první pohled je vidět, že si výrobce dal záležet na celkovém vzhledu. Velmi kvalitní plasty celého černého pažbení mají jednolitý povrch bez výkyvů barevných odstínů. Plast není lesklý, nýbrž matný s příjemně zdrsněným povrchem. V pažbě je navíc zasazen kovový čep pro popruh, který je volně uložen na osičce. Nechybí ani odepínací lícnice, nutný a praktický doplněk při osazení puškohledem. Pažba je k tělu uchycena dvěma imbusovými šrouby, které jsou schovány vzadu pod závěrem a jsou zašroubovány do kovových vložek zalitých v pažbě. Předpažbí je ze stejného materiálu, dělené ze dvou půlek a na zbrani uchycené stejně jako na originálu za pomoci malé páčky na kovové krytce předpažbí pod plynovou trubicí. To znamená, že pro sejmutí celého předpažbí stačí pouze povolit tuto páčku stejně jako u ostrého Dragunova. Žádné montování, imbusy, či cokoliv podobného. Samotná páčka je pevná jako skála a není šance, že by předpažbí povolilo.

KAdragunov2.png

Zbytek zbraně je samozřejmě z kovu. Tělo je celé černé, matné s povrchovou úpravou, takže se neleskne, ani na něm neulpívají vaše otisky, jak je u hladkých kovů běžné. Nechybí ani montáž na puškohled na levé straně těla. Na těle je přepínací páka pojistky s možností dotažení přes imbus, obdobně jako u klasického AK. Nechybí ani nezbytné sériové číslo od výrobce vypálené laserem.

Závěr je z pevného lisovaného plechu opět v černé matné úpravě. Povrch je jen o trochu hladší, než je tělo. Celý závěr lze odejmout pouhým povolením zadní páčky na těle pod závěrem, která opět drží závěr pevně jen s minimální vůlí.

Natahovací páka pod závěrem je pevně usazená a při nabíjení se nekroutí ani jinak nehýbe. Vyrobena je opět z kovu v matné černé barvě. Troufám si tvrdit, že celá část natahovacího ústrojí je skutečně pevná a bytelná jako skála.

Vnější hlaveň se snaží působit podobně jako u ostré zbraně hrubším dojmem díky realistickým stopám po soustružení v přední části před plynovou trubicí, zatímco zbytek hlavně je hladký. Vše opět v jednolitém matném černém provedení. Seřiditelná muška z jednoho kusu a pod ní se ukrývá... bohužel vůbec nic, stejně jako u čínských modelů. Celá muška s rozptylovačem drží na hlavni za pomoci imbusového šroubu a po jejím odejmutí nenajdete žádný závit na tlumič, ale pouze hladké válcové zakončení. Na druhou stranu, dávat tlumič na SVD je jako dávat tlumič na revolver. Některé věci se prostě nedělají.

KAdragunov3.png

Zásobník s kovovým tělem je tlačný na 50 ran, což vysvětluje i nezbytnou rychloplničku přidávanou v balení ke zbrani. V tomto ohledu si jen dovolím upozornit, že tento zásobník má rozměr trochu jiný, než zásobník do čínské verze od A&K. Což po odzkoušení znamenalo, že King Arms zásobník nepasuje do A&K, ale A&K zásobník lze v King Arms použít, ovšem s ohledem na pevné uložení a hladké podávání volte raději originál. V tlačném zásobníku navíc, oproti čínským točákům, nechrastí kuličky což je pro tiše se pohybujícího odstřelovače ideální.

Každopádně co se týče zbytku, veškeré ovládací prvky a vůbec vše, co se může i nemůže hýbat, je kovové. Páčka záchytu zásobníku, lučík, spoušť, stavitelné hledí. Ne že by hledí bylo potřeba. SVD přece musí mít pěknou stylovou ruskou optiku.

Co mě tedy při celkovém pohledu potěšilo, jsou jen minimální rozdíly mezi odstíny jednotlivých částí zbraně. Ať už se jedná o díly těla, drobné ovládací prvky či složitější kovové díly (muška, plynová trubice, část okolo lučíku a pojistky zásobníku), vždy mají téměř identický odstín a matnou úpravu. V tomto ohledu byl odveden pěkný kus modelářské práce. Tenhle kousek je prostě skutečně skvělá modelářská práce. Když to srovnáme například s obdobným modelem od A&K, je znát ten rozdíl na první pohled i dotyk (zvláště hladké lesklé tělo a po čase vrzající plasty sráží A&K do jiné úrovně). Tento kousek od King Arms ve finále vychází rozhodně propracovanější a hezčí. Když to vše dobře vypadá, funguje to i tak dobře? Podíváme se na vnitřní části.

KAdragunov4.png

Samozřejmě zpracování vnitřních dílů je na špičkové úrovni, jak se sluší na značkovou firmu a přišla i nějaká ta vylepšení. V King Arms nenechali nic náhodě a především vylepšili hop-up komoru. A nuto říci, že zcela jistě k lepšímu. Hop-up je sice plastový, ale bytelný a vybaven plynulou regulací za pomoci seřizovacího prstence. Což znamená konec seřizování za pomoci imbus klíče a pokaždé rozebírání závěru. Toto ocení střelci na delší vzdálenosti, kdy lze měnit nastavení při střelbě během boje (pro zkušeného snipera opět plusové body). Komora jako taková sedí v kovovém pouzdře a je vybavena gumovým kroužkem, zabraňujícím vypadávaní kuliček z podávací šachty, pokud jste vyjmuli nabitý zásobník. Hop-up gumička je standardu AEG. Nutno říci, že tento typ komory je zcela jistě více než vyhovující. Hlaveň je bronzová a 560 mm dlouhá, což plně dostačuje pro přesnou střelbu.

Je mi jasné, že představy o přesné střelbě se různí, ale vyměnit ji za jinou (např. těsnou nerezovou) při upgrade není také žádný problém...

Silové díly zbraně jsou dobře zpracované. Odolný kovový trn a záchyt, lehký hliníkový píst, bronzový válec i hlava s tryskou. Pružina sice není na krabici specifikována, ale výkon 145 m/s s 0,20g kuličkami hovoří za vše. Samozřejmě, že pro milovníky vyšších úsťových rychlostí není důvod proč nejít výše a instalovat upgrade. Zbraň zvládne i silnější zatížení, ale doporučujeme vyměnit minimálně záchyt pístu. V nabídce jsou například od SHS či u nás populární AirsoftPro. Pro komplexnější upgrade lze vyměnit i samotný píst (doporučuje se provedení s protitlakou hlavou vybavenou dopadovou gumičkou), hlaveň, doplnit návlek na natahovací páku a silnější pružinu. Hop-up komora je dle mého skromného názoru více než dostačující a nevidím důvod jí měnit.

KAdragunov5.png

Vyzkoušeli jsme poladit zbraň na vyšší výkon při výměně jen nejnutnějších dílů. Záchyt, píst a pružina M170 vykázaly nakonec úsťovou rychlost 175 m/s s 0,20g kuličkami. Samozřejmě, že těsnější hlaveň a jiná hop-up gumička by mohly výkon dále zvýšit, ale pro představu o potenciálu této zbraně to stačí.

No a co na závěr? Kdo chce manuální odstřelovací pušku, určitě neprohloupí. Ať už se žene za výkony nebo za stylovou zbraní, Kalashnikov sniper, který pro CyberGun vyrábí King Arms, ve všem vyhoví. A nakonec cena 2855 Kč (nebo 2605 Kč s dekorační slevou) je více než příznivá i pro porovnání s jen o několik stovek lacinější čínskou konkurencí. Ke zbrani ještě doporučíme možnost dokoupení si repliky originálního puškohledu pro SVD, nebo případně montáže s RIS lištou pokud preferujete moderní „západní“ optiky. Vše naleznete na e-shopu oficiálního zastoupení CyberGun a King Arms v ČR: www.airsoftshop.cz


Vydáno: 26.3.2015 17:22 | 
Přečteno: 18623x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

, Upgrade
Dobrý den,
Jaké části bych měl koupit aby zbraň střílela tak 170m/s ? 10
Děkuji za odpověd a přeji hezký den 1
icon odpověděl(a)
Na takový upgrade by byly vhodné tyto díly:
Airsoftpro záchyt - http://airsoftshop.cz/product_info.php/products_id/4982
Airsoftpro píst - http://airsoftshop.cz/product_info.php/products_id/12832
Libovolný typ přesnější AEG hlavně - http://airsoftshop.cz/index.php/cPath/81_163_82
Příslušná pružina - http://airsoftshop.cz/index.php/cPath/81_163_83
Návlek na natahovací páku - http://airsoftshop.cz/product_info.php/products_id/12055
A ideálně i modrá MB gumička - http://airsoftshop.cz/product_info.php/products_id/3389
, CO2 upgrade
Když jsou všechny části kompatybilní i s CO2 upgradem ?
odpověděl(a)
KA dělá CO2 "Dragunov":
http://airsoftshop.cz/product_info.php/cPath/384_450/products_id/10101

Těla jsou s manuálem stejná, takže úprava nebude problém, ale otázkou je proč...
, Kompatibilita
opravdu zajímavé.... hlavně cena... myslel jsme si ke konci článku že to bude oproti číně uplně na jiném levelu.. ale není... Je tato zbraň plně kompatibilní z upgrade díly od aspro? (hop komora, válec, ..... návlek ?)
odpověděl(a)
Píst, záchyt pístu či návlek na napínací páku od ASPro není problém použít. To je ostatně to, co u zbraně doporučujeme pro nejsilnější upgrady použít. Hop-up komoru jsme nezkoušeli ani měnit, protože komora od King Arms je velmi dobrá a není žádný důvod jí měnit stejně tak jako ostatní vnitřní díly. Tyto výměny se vztahují spíše ke kvalitě provedení čínských zbraní a je zbytečné za ně v případě King Arms utrácet.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků