Fórum
Kategorie: Sniperky

CYMA CM.707

CYMA CM.707Odstřelovací puška, se kterou si udržíte odstup od ostatních.

Ve světle současných událostí je nutné si držet od všech určitý odstup. Nejinak je tomu ale i na airsoftu. Přeci jen, komu by se nechtělo odstřelovat nepřítele, jednoho po druhém, z bezpečné vzdálenosti. Není proto lepší volby, než-li odstřelovací pušky. Pravda, taková puška vyžaduje nějaký ten upgrade, ale je potřeba mít už v základu kvalitní zbraň, která vám takový upgrade dovolí a udělá z vás krále bitevního pole, nebo minimálně nebezpečného protivníka. Nebo ještě lépe, mít už pušku s příslušným výkonem. Každopádně, dobře osazená a výkonná manuální puška je vždy potěchou pro oko a je radost z ní střílet. Já si proto dnes zvolil jeden z levnějších modelů značky CYMA, konkrétně CM.707, která působí velmi moderně a přitom disponuje vysokým výkonem.

01.jpg

CM.707 je dodávána v polystyrenové krabici s kartonovým víkem. Velmi překvapivě je tato puška dodávána prakticky bez příslušenství, ale ve složeném stavu. Není tudíž nutné cokoliv montovat, ale jen vyndat z krabice a jít střílet.

CM.707 je klasická manuální puška od čínského výrobce CYMA. Modely toho výrobce jsou obvykle zaměřeny spíše na cenu, ovšem poslední roky se jejich kvalita povážlivě zvýšila, přestože dodnes není problém narazit sem tam na vadný kus, který zkrátka po vybalení z krabice nefunguje. V tomto případě se ale CYMA překonává, což jsem musel ocenit už při vybalení z krabice.

03.jpg

Lhal bych, pokud bych nepřipustil, že moderní tvary téhle pušky mají něco do sebe. Takhle si představuji design moderní odstřelovací pušky. Na jednu stranu žádné designerské experimenty, na stranu druhou je zde několik líbivě i funkčně zpracovaných prvků. Slovy surových dat tu máme 119 cm dlouhou pušku, u které lze pro transport sklopit pažbu a zkrátit ji na pouhých 94 cm. Váha je 3,8 kg, což je pořád v průměru. Nicméně po osazení potřebnými doplňky, jako je dvojnožka nebo puškohled, začne CM.707 pomalu přibírat. Vnější provedení působí na první pohled čistě, řekl bych o něco lépe než u dříve recenzované Well MB4408. Především oceňuji jednolitost a sladění odstínů černé. To je kámen úrazu i u některých značkových výrobců, protože je občas těžké sladit barvy různých materiálů. Manipulace a lícení jsou příjemné i díky dobře promyšlené pažbě a ergonomii předpažbí. Zatím si nemohu na nic stěžovat.

04.jpg

Pažbení je vyrobeno z jednoho kusu pevného polymeru. Matně černá barva vypadá dobře a jemně zdrsněný povrch je příjemný na omak. Design je v zásadě plný pravých úhlů, ale všechny hrany jsou zaoblené a kde to lze jsou oblouky či jiné formy zaoblení. Působí ladně a zároveň je pevné. Na přední části předpažbí najdeme na bocích dvě dlouhé RIS lišty. Pro upevnění dvojnožky však slouží čep, na který upevníte například tyto nožičky. Ve spodní části pažbení je také regulace hop-up.
Mě se moc líbí možnost regulace hop-up bez jakéhokoliv nástroje. V boji tuto možnost oceníte. Navíc je dobře přístupný.

05.jpg06.jpg

Pažbička má velmi ergonomický tvar a skvěle se drží. Lučík je velký, takže i ten nejtlustší prst se tam vejde. Před lučíkem je pojistka zásobníku ve stylu AK.

07.jpg

Zadní část tvoří sklopná pažba. Asi jedna z nejhezčích a zároveň nejpraktičtějších pažeb. Je vyrobena z polymeru, sklápí se na levou stranu a lze u ní seřídit jak délku ramenní opěrku, tak výšku lícnice. A zatímco lícnice je z tvrdého plasu, patka pažby je pogumovaná a příjemně tvarovaná. Vše lze navíc snadno a intuitivně seřizovat. Aby toho nebylo málo, nechybí na pažbě ani otvory pro QD oka na popruh a to po obou stranách pažby. Díky velkému odlehčení pažby se také dosáhlo snížení hmotnosti. Jednoduše perfektní zpracování.

10.jpg08.jpg09.jpg11.jpg

Přesuňme se nyní k hlavni a pouzdru závěru. Vše je samozřejmě kovové. Vnější hlaveň má drážky pro odlehčení a její konec je ozdoben úsťovou brzdou, která je upevněna na 14mm levotočivém závit. Tenhle typ úsťové brzdy k pušce hodně sedí. Pouzdro závěru má na vrchní části montážní RIS lištu pro montáž puškohledu.
My jsme pro naše fotky použili Swiss Arms puškohled 6-24x50 a dvojnožku Swiss Arms.

12.jpg14.jpg

Páka závěru je kovová s trojhranným profilem. Je dost masivní, dobře se za ni chytá. Trochu mě překvapil fakt, že je na zbrani jen našroubována, byť na silném a dlouhém závitu, aniž by byla nějak pojištěna. Také mi více vyhovuje, když je páka závěru ve svých polohách nepohyblivá. U CM.707 se ovšem lehce hýbe nahoru a dolu. Na funkci to nemá vliv, ale není to něco, co mi vyhovuje. Hned za pákou je i pojistka zbraně.

13.jpg

Zásobník je další předností zbraně. Tlačný zásobník má totiž kapacitu neuvěřitelných 100 ran. Samozřejmě, přesně 100 jich tam asi nedáte, ale vaše starost s rezervním zásobníkem i tak podle mě odpadá. Navíc se snadno vyndavá i vkládá do zbraně. Je vyroben z černého plastu a není na něm prakticky nic, co byste mohli poškodit. Pokud jde o velikost případných sumek, tak vám asi nejlépe poslouží sumky pro zásobníky 7,62 typu G3/FAL.

15.jpg

Co parametry a vnitřek zbraně? Musím říci, že jsem ohromen. Předně výkon je 160 m/s s 0,20g kuličkami. Na základní odstřelovací pušku ideál. A víte co je ještě lepší? Neuvěřitelně snadno se natahuje. I v leže ji natáhnete jednou rukou velmi snadno. Je to dáno právě i tvarem páky závěru. V podstatě jen za pomoci dvou prstů ji natáhnete a nenadřete se. Dejte to dohromady s pohodlným seřízením hop-up mechanismu a máte tu skutečně úžasnou záležitost.

Vnitřní díly taky nejsou zlé. Stojí na základech VSR. Hop-up gumička je proto stylu VSR a tedy ji lze snadno vyměnit. CYMA navíc vybavila CM.707 ocelovým záchytem pístu a tak s nějakými jednoduššími úpravami, silnější pružinou není problém výkon dostat i výš. Celkově je to standardní puška, pro kterou lze sehnat i upgrade sety. Zkrátka paráda. Hlaveň má délku 500 mm a průměr 6,03 mm.

02.jpg

CM.707 je jednou z mnoha dalších verzí odstřelovacích pušek značky CYMA. Ale i tak je ohromující. Přes líbivý zevnějšek si sice člověk nikdy nemůže být jist, jaká je puška uvnitř, ale zde se není čeho bát. I vnitřek zbraně je totiž parádní. Už dlouho jsem neměl zbraň, které bych toho mohl tak málo vytknout. Vypadá krásně, má dobrou ergonomii a velmi sofistikovanou pažbu. Zároveň vysoký výkon, dobré vnitřní díly a minimum věcí, které by se mohli rozbít. Tahle puška má jeden z nejlepších poměrů cena/výkon mezi čínskými odstřelovačkami.

CYMA CM.707 lze na Bohemia Air Soft zakoupit za 4868 Kč ve standardní záruce, nebo s dekorační slevou 200 Kč.

FOTO: Ondra


Vydáno: 20.3.2020 12:34 | 
Přečteno: 6613x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

, UPGRADE
UPGRADE na CM.707 najdeš zde:
https://www.airsoftmorava.cz/upgrade-a-nahradni-dily/upgrade-set-na-580fps-pro-cm-703-707-cyma.html?listtype=search&searchparam=cm.707
, Přesnější popis cm707
Děkuju Alfréde za dobré představení, viděl jsem i video, kde padla informace o shodnosti spoušťáku s CM-703. Tak jsem se chtěl přeptat na něj. Je jaké konstrukce? Nějaký 45° typ? Za jaký UPG kit s 90° by šel pak vyměnit? Např. nějaký ZERO od airsoftpro? Přijde mi zatím do začátku vhodnější než SVD, o kterém jsem přemýšlel doposud.
Ten UPG kit přímo od CYMY jsem zatím nedohledal a kompatibilitu druhých s cm703/707 jsem taky nezahlédl dostupnou.
Plánuju v budoucím UPG do toho dát i pružinu 170m/s, popř. HPA kit, a tak mi přesnější popis možného UPG přijde poměrně přínosný. Spamoval jsem různé obchody a kromě Tvých recenzí, se k tomu pro neznalost zbraně nemůžou vyádřit. Psal jsem si s panem Bezuchou o i nedostupnosti náhradních dílů.
Děkuju předem za info.
Karel
icon odpověděl(a)
Upgrade jsme netestovali. Na to jsou jiní borci. Zkus třeba Carlose Shiftyho, který se na sniperky specializuje.
Mechanismy v 707 a 703 jsou shodné, to vím jistě, ale co lze na to sehnat nebo nesehnat, to netuším. Popisuji zbraně tak jak jsou, aby každý měl rámcovou představu, co ho při koupi čeká a nemine. Řešit nějak podrobněji upgrade jednotlivých recenzovaných zbraní už není úplně v mých silách ani možnostech. Nejsem expert na upgrady, takže s tímhle nedokáži poradit. 7

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků