Fórum
Kategorie: Sniperky

SR-2 alias MB-06

Pohled z okna nás definitivně utvrzuje v tom , že nastala zima. Pokud najdeme odvahu a vyjdeme ven tak to zažijeme na vlastní….tělo. Teploty přesahují i -10 stupňů a některé AEGčka prostě už odpadají, upadají, rozpadají se. Vždycky sem si chtěl koupit nějakou manuální pušku, jenže než jsem se k tomu dostal tak bylo všude všecko vyprodané.

Klasickou L96 co se dělá ve všech možných variacích jsem nechtěl neb je velká, a těžká a má ji každej. Poté co obchod Airsoftmorava.cz naskladnila nové zboží a mezi nimi byly i manuální pušky neváhal jsem. Padla mi do oka puška SR-2 alias kódové (přísně tajné) označení MB-06.

1.jpg

Výrobcem bude pravděpodobně firma Well, nikde na zbrani  a krabici jsem nenašel žádné ražení, ani značky. Ani jsem nenašel zdali se zbraň v ostré verzi vůbec vyrábí a kdo ji používá. Takže je možné že je to non reálný výmysl. Ačkoliv světoznámá firma MARUZEN tuto pušku vyrábí také, takže ostrou verzi jsem nedohledal…

2.jpg

 

Jak můžete vidět, zbraň přijde v úplně obyčejné krabici  s nálepkou o jaký model zbraně se jedná a že se vyrábí ještě jiné modely, nálepkou polského a českého dovozce u kterého jsem zbraň zakoupil a to Airsoftmorava.cz . Její cena byla příjemných 1750kč.

3.jpg

4.jpg

 

Mimo zbraně samotné dostanete také dokumentaci, terč, jakousi rychloplničku a vyšťouchávač kuliček = (dlouhý plastový vytěrák bez žádných zakončení ).

5.jpg

6.jpg

7.jpg

 

„Co ale potěší je fakt, že k pušce jsou dodávány ne jeden, ani dva ale rovné tři zásobníky. A to s vyplatí! No není to skvělé! Je to skvělé, tak volejte a objednávejte ihned ! „ Ano typická fráze kterou známe s populárních teleshopingů. Nicméně faktem zůstává že tři zásobníky přijdou vhod.

8.jpg

 

Co se týče zásobníku nedá se do něho užít klasická rychloplnička , chce to buď ládovat kuličky ručně a nebo s nástavcem na plynovky a trochou šikovnosti. Škoda že tento systém není nějaký lepší. Jinak zásobník vypadá kompatibilně se zbylými MB sériemi kt. jsou na principu APS ovšem zatím jsem neměl tu možnost otestovat nicméně vypadají stejně.

9.jpg

 

Zbraň se vám může zdát taková strohá, inu dojde bez příslušenství , avšak dají se k tomu koupit nožičky a puškohled. Pro mne jsou tyto věci zbytečné neb na zbrani používám kolimátor. Zbraň tak jak ji dostanete váží 2300g což je přesně to co jsem hledal. Zbraň je lehká a to díky tomu že zde nebyly použity žádné taktické a ergonomické cajky. Zbraň má pažbu, pistolový úchyt typ M4 který dobře padne do ruky a jednoduché plastové předpažbí. Nutno dodat že kvalita plastu je dobrá. Díky těmto vlastnostem se stává zbraň lehká a kompaktní. Puška měří s vysunutou pažbou na maximum 104cm a s úplně zasunutou má 96cm. Její výška je (měřeno od pažbičky k RIS liště) 17,5cm. Nicméně zbraň popíšu pěkně od předu.

10.jpg

 

Předek zbraně nemá žádnou mušku, koncovka je zakončena závitem který lze vyšroubovat a nahradit jej přechodkou na tlumič která lze zakoupit také na Airsoftmorava.cz za 220kč (Prosinec 2010). Zbraň je sama o sobě dost tichá díky.Nicméně ve předu už na nic krom dlouhé trubky která je kovová a v ní je schovaná vnitřní hlaveň. Celé roura je černěná.

11.jpg

 

Budeme-li cestovat po zbrani dále tak dle fotografie můžete vidět zafixování vnější hlavně s předpažbím. Tato objímka je bohužel plastová…Užitý plast sice vypadá pevně ale pořád je to plast takže pokud se vám podaří nějakým způsobem zavadit, bouchnout, spadnout, zničit až tak že toto uchycení plaskne, tak budete muset nejspíš vymyslet uchycení jiné což by ale zas neměl být takový problém. Protože jest to jednoduché a celkem blbuvzdorné. Ihned pod objímkou se nachází montáž na dvojnožku kterou lze odmontovat.

12.jpg

13.jpg

x11.jpg

 

Abyste tam dvojnožku připevnili je potřeba mít typ dvojnožky viz. Obrázek. Na obrázku jsou od firmy AGM a kdysi dávno stály 400kč (Anareus) , teď jsou již celkem všude vyprodány. U mých nožek je při montáži potřeba klepnout do záchytného zobáčku kladívkem aby si sedli. Buď mám moc široký záchyt, nebo se Číňan o pár mm seknul při výrobě a nebo obojí. Nicméně dvojnožka připevnit lze. Já ji tam tedy nenosím protože mi nevyhovuje.Jinak na předpažbí jsou jakési „střenky“ uchyceny imbusy, nejspíš půjdou sundat a vyměnit třeba za dřevěné…

21.jpg

 


Dostáváme se k tělu zbraně. Na vrchu se nachází lišta RIS na kterou lze přidělat například kolimátor.

x21.jpg

 

 

nebo puškohled (na obrázku 4x40 TASCO z Tokio Marui PSG 1)

x22.jpg
No zkrátka lze tam přidělat všecko možné co lze dát na RIS

16.jpg

17.jpg

 

Samotný závěr a válec je standardní, stříbrné barvy. Táhlo závěru je malé ale za to elegantní a hodí se k této pušce. Táhlo lze přehodit na obě strany pro praváka i leváka. Táhlo je dělané na dva prsty  a lze s ním pohodlně natáhnout základní pružinu. Úsťová rychlost se na chronometru Guarder speeder 2000 pohybovala kolem 120-130m/s s GD 0,20g . Takže páka není masivní, při použití silnějších pružin by mohli mít slabší jedinci problém ale pro běžného člověka by neměl být problém natáhnout klidně i 160tku pružinu. Hned vedle závěru se nachází pojistka spouště.

 

18.jpg
Je jednoduchá v přední poloze je zbraň zajištěná a v zadní odjištěno. Občas se mi stane že se mi zbraň samozajistila při natahování.

14.jpg

15.jpg

25.jpg

 

Jak můžete vidět tak podivné šmouhy na těle nejsou ode mne ale od výrobce, nevím jestli si nějaký Číňan nehezky popálil ruce když se snažil o vytvoření těchto ornamentů za dob kdy byl plast ještě horký. Každopádně nechápu jejich význam/ funkci. Asi to bude výrobní zmetek. Taky mi ve zbrani něco lehce chrastí, jako by nějaké kousky plastu, zbraň budu muset rozebrat a vysypat onen nepořádek.

20.jpg

 

Princip je úplně stejný jak u všech APS systému malá díra před válcem pro kuličky, tryska podá kuličku do komory a pak dojde k výstřelu. Asi jednou za 200 výstřelů se mi stalo že podala dvě kule naráz.

26.jpg

 

Upevněná je na klasických imbusech které drží celý mechanismus v těle. Taktéž regulace Hop up systému se provádí imbusem a to v otvoru před zásobníkem.Celé držení je podporováno ještě šroubkem v pažbičce.

22.jpg

23.jpg

 

Samotná pistolová pažbička se pohodlně drží, jest M4kového typu s ergonomickým vybráním pro prostřední prst. Jazýček spouště je kovový. Pažbička je dutá , bez žádné spodní krytky. Většina váhy zbraně je tedy pohodlně rozložena na dominantní ruku což umožní pohodlnou střelbu i jednou rukou.

27.jpg

28.jpg

29.jpg

 

Pažba je tak klasická typu M4 kompatibilní s některými AEG pažbami. Například HK416tková pažba od AGM mi tam nešla dát ale GP Crane stock ano. Je tu teoretická šance že by šla dát i pažba pevná s důvodu větší pohodlnosti ale to už by chtělo úpravy. Trn na kterém pažba jezdí je plastový, což je taky takové mínus a další hrozba že při přetížení to celé praskne. Ale při standardním zacházení a standardních pádech by vše mělo být ok.  Já musel na pažbě povolit  imbus a lehce zvětšit záchyt na pažbě neb jsem při zapření mi pažba sjížděla sama. Po zvětšení záchytu je vše ok. Pažba má 4 polohy ale stejně každý použije buď tu 1 nebo 4. Výhodou oné výsuvky je transport. Zbraň lze natahovat ať je pažba v jakékoliv poloze.Na konci pažby je kovové očko na popruh které drží pevný šroub. Zbraň jsem nosil na 1bodovém popruhu  vše ok.Pokud rozděláme krytku výsuvného trnu je uvnitř šroubek , který nevypadá standardně jako u AEG radši jsem to zatím nerozdělával. Ona samotná M4 pažba mi přišla na mě moc malá a při přiložení líce také v zimě studila z čehož jsem nebyl nadšený.Pohodlnost a zimu jsem vyřešil návlekem na pažbu.

30.jpg

 

Díky němu se mi pohodlněji míří, nestudí mne na tvář a v kapsičce na náboje jsem po dobu akce měl SNICKERS která byla po skončení akce jako beton. Pokud nechcete návlek lze nahradit pažbu Crane Stockem protože lépe sedí na líci. Tedy aspoň mě.

 

31.jpg

32.jpg

Co se týče střelby. Inu s dvacítkami a povoleným hop upem mi to lehce zdvihalo. Proto jsem nakonec došel až k závěru že zkusím KSC 0,30g , těžké kule proto, že jsem chtěl přesnost. Nicméně možná to bylo zimou možná ne ale hop up nešel pořádně nastavit a kuličky mi pořád uhýbali na jednu stranu prudce doleva. Hlaveň jsem vyčistil. Nicméně po koupi zbraně doporučuji zbraň rozebrat, vyčistit, odmastit hop up gumičku a vyčistit hlaveň , možná mám jen blbý kus ale zbraň mi střílela i  třicítkama kulema buď moc nahoru a nebo obloukem dolů, každopádně  křivě.Možná je to užitým kulivem, zkoušel jsem i Sniper BB´s 0,23g a dělalo mi to to samé. Určitě zbraň po koupi rozeberte. Co bych doporučil tak je přesná hlaveň a hop up komora, hop komora pro tyto pušky vyrábí česká firma Airsoftpro a stojí 690kč (Prosinec 2010) Díky té komoře je možno užít i standardní hop gumku AEG. Po nainstalování těchto dílů se přesnost pušky výrazně zvýši. Dnes už lze z této pušky postavit slušnou Sniperku, jediný problém České Republiky je dostupnost spoušťových mechanismů.Kdo chce kompaktní lehkou pušku a neodrazuje ho to že do zbraně  bude muset vrazit další peníze tak jenom vřele doporučuji ono výsledek stojí za to… Jeden známý měl MB01, onu komoru Airsoftpro, hop up Guarder, Guarder 6,02 hlaveň a madbull 0,30g kule a zbytek základ. Radostně jsem trefoval sloupek o průměru 6cm na vzdálenost 50ti metrů s úspěšností zásahu 9/10. Já si pušku zakoupil kvůli zimě a manuálním akcím protože odstřelovač ze mě asi jen tak nebude... Ostatně lze doporučit všechny MB série na Airsoftmorava.cz mají teď široký výběr.

33.jpg

34.jpg

35.jpg
Závěrem přikládám sami o sobě vtipné návody a doporučení od výrobce jehož piktogramy jsem decentně upravil.

k1.jpgk2.jpg

k3.jpgk4.jpg

k5.jpgk6.jpg

Foto a text by ABSINTH

 

Pár fotek z akce aneb použití SR-2 v akci:

a.jpgb.jpg

c.jpgd.jpg

e.jpg

 

Vydáno: 13.12.2010 12:46 | 
Přečteno: 16989x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků