Fórum
Kategorie: Sniperky

UHC Super 9 X New

UHC Super 9 X NewNěkdy kolem roku 2003 vydala firma UHC svoji novou pušku Super 9 Pro jako repliku oblíbené policejní a lovecké pušky Remington 700. Jako zajímavou inovaci této zbraně představilo UHC tehdy v Japonsku velmi populární imitaci výhozu patron. Zbraň tak byla modelově přesná, díky rotačnímu zásobníku na pět ran, ale zároveň dovolovala využití klasického trubičkového zásobníku na 24 ran. Tento model se díky svojí nízké ceně, a na svoji dobu dobrým výkonům, stal velice populární.UHC tento koncept však neopustila a tak během dalších tří let vypustila vylepšenou verzi první Super 9 Pro. Tato upravená verze už imitovala policejní a vojenskou verzi této pušky. Nový model, s názvem Super 9 X, se již nerozkládal na dva díly, jako předchozí verze, také neměl klasickou mušku a hledí. Naopak přibyla montážní R.I.S. lišta na puškohled, možnost montáže tlumiče a dvojnožky. Celé pažbení a hlaveň byly přebudovány. Zbraň dostala bytelnější kovovou vnější hlaveň a také nový zdrsněný povrch a design pažbení po policejním vzoru. Systém patron a trubičkového zásobníku zůstal zachován. V této úpravě byla Super 9 X jednou z nejprodávanějších zbraní sortimentu UHC.

S nástupem nových typu odstřelovacích pušek se však projevil jeden z mála nedostatků UHC Super 9 X. Díky patronovému systému a hop-up komoře nebyla zbraň vhodná na silnější upgrade. Bylo nutné přehodnotit dosavadní vývoj na trhu a vyrobit novější verzi, odpovídající standardům dnešní sniperských pušek. Proto UHC minulý rok vypustilo do světa verzi Super 9 X New, která již má parametry standardních AS zbraní.Na první pohled je nový model vizuálně na vlas stejný, jako předchozí verze „staré“ Super 9 X. Samotná puška UHC Super 9 X New má tedy stále velmi dobře provedené modelářské zpracování. Pažbení černé barvy se zdrsněným povrchem je příjemné na dotek. Pro mnoho střelců je klasické puškové držení zbraně mnohem příjemnější, než pažbičky útočných pušek. Na samotné pažbě je vytvarována zvýšená lícnice, takže i míření je velmi pohodlné. Patka pažby je gumová. Vnější hlaveň je kovová, stejně tak trn zbraně s natahovací pákou. Novou vymožeností na zbrani je muška s hledím zabudovaná napevno přímo do R.I.S. lišty. Jedna z velkých inovací je nový zásobník. Ten se jako u mnoha jiných pušek dnešní doby vkládá spodem do zbraně. Ze zbraně zmizel otvor pro trubičkový zásobník. Hop-up komora také doznala změn. Byla přebudována a nyní je bytelnější. Regulace hop-up je velmi praktická a seřizuje se za pomoci kolečka na vrchu hlavně. Rozhodně se zbraň dočkala zásadních vylepšení a po vizuální stránce se velmi povedla, jak ostatně u UHC bývá zvykem.
Na přední části předpažbí zbraně je R.I.S. lišta pro uchycení dvojnožky, která je jinak součástí balení. Dvojnožka je kovová, stavitelná a velmi bytelná. Oka popruhu, pojistka spoušť a lučík, jsou samozřejmě kovové. Po modelářské stránce tedy rozhodně nezklame.

Celkové délka celé pušky je 107 cm a váha 2,15 kg. Je tedy vhodná i pro mladší hráče, kteří se potýkají jak s délkou, tak případně s váhou. Štíhlý plastový dvojřadý zásobník pojme 29 ran. Vkládá se do spodku zbraně. Hlavní tíha vylepšení celé zbraně ale tkví v nové hop-up komoře a celkově regulaci hop-up. Hop je mnohem bytelnější z jednoho kusu. Již není potřeba žádná vložná patrona. Komora má na vrchu regulaci hop-up. Musím říct, že regulace je velmi plynulá a pohodlná. Co se hlavně týče, ta má délku 460mm a je pevně uchycená. Spoušťový mechanismus zůstal takřka nezměněný, oproti původní verzi. Stěžejní je především kovový záchyt pístu. Další díl, jako píst, hlava pístu a trn pružiny, jsou taktéž plastové. Nicméně píst i trn není problém nahradit kovovými. Pružina je základní a s kuličkami 0,20g ICS má zbraň výkon 115 m/s. Takže standardní výkon pro základní konfiguraci zbraně. Přesnost je díky nové hop-up komoře mnohem lepší, než u staré verze. Rozhodně oproti staré verzi má tato zbraň už potenciál na zvýšení výkonu.
Jak tedy zbraň na závěr zhodnotit? Jako mnoho jiných zbraní od UHC, je Super 9 X New velmi kvalitní puška. Především je velmi dobře modelářsky zpracovaná s praktickým ovládáním. Zároveň se díky vylepšení hop-komory zlepšila její funkčnost a spolehlivost. Potěší určitě i nový zásobník, jelikož konečně není problém s bojovým využitím zbraně, kde trubičkový zásobník nebyl moc praktický pro polní využití.

Zbraň na fotkách s těmito doplňky (UHC puškohled 4x40, Airsoftpro tlumič A.E.I. 220x40mm, Přepravní vak na zbraně ver.3 - zelený, Zásobník Super 9 X NEW, Celta NVA použitá, Klobouk ripstop zelený)

Foto a text - Petr a Alfred


Vydáno: 6.6.2012 14:55 | 
Přečteno: 20606x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

, Akce u Bohemia Air Sof
Momentalně je možné tuto zbraň zakoupit ve zvýhodněných baličcích za 3500,- Kč:
UHC Super 9X SWAT NEW set s hejkalem http://airsoftshop.cz/product_info.php/cPath/218_504/products_id/8252
UHC Super 9X SWAT NEW set s puškohledem http://airsoftshop.cz/product_info.php/cPath/218_504/products_id/8253

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků