Fórum
Kategorie: Výstroj

Souprava pro výsadkáře vz.85

Zájem o ČSLA vz.85 v týmu rozjel nejen vlnu nákupu 85tek ale také výsadkové setu vz.85 takzvaného GK. V setu dostanete 1x sumka na 58čkové zásobníky, 1x velkou sumku, 1x Batoh do kterého lze umístit od ponožek po zoologickou zahradu , 1x řemení (šle).

Co nedostanete tak je opasek, což je zásadní věc bez kterého vám to držet nebude a fungovat nebude. Originální 85 para opasek je drahej a špatně sehnatelný. V podstatě lze použít téměř jakýkoliv opasek správné šíře.Celé GK je vyrobeno z jakési šusťákoviny a dělá se ve dvou barvách jakási olivově a hnědá a olivově zelená.

a3.jpg

Sumka na zásobníky vz.58

Klasická sumka na dva zásobníky vzor 58, nicméně tvarem do něj lze dát zásobníky typu AK 47 ,74, M4, SIG, atp… , sumka má jednoduché zapínání, navléká se na opasek. Doporučuji trošku šitím zmenšit očka pro plastový kolíček, takto se totiž občas stane že se sumka otevře sama.

2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg

 

Velká sumka

a1.jpg a2.jpg

Tato sumka je ze stejného materiálu jako celé GK, klasika šusťák. Tato sumka ve velmi praktická, dá se do ní umístit mnoho věci.

6.jpg 7.jpg 8.jpg

Místo je tam jak pro láhev plynu, svačinu, kule brejle, pivo. Je to zkrátka velká sumka dá se nosit na stehně, díky pásku který ji jistí nicméně tento způsob nošení jsem již zavrhl je celkem nepraktický, při nošení těžších věci táhne zbytečně na stranu a nevypadá to pěkně a navíc třeba přes kongo se nosit nedá. raději ji nosím na břiše kde mám věci ihned přístupné. Má jednoduché a geniální zapínání která drží.

9.jpg 10.jpg 11.jpg

Pokud sumku zapnete takto tak nehrozí její samovolné povolení. Na sumce bude zpravidla vyraženo z jakého je roku, jedinou nevýhodou této sumku je že při nošení těžších věcí se může začít párat, takže se to dá kdyžtak zašít, já to šil praso-způsobem a drží to pevně. Šle

a4.jpg

Dostáváme se k trekům, opět stejný materiál, šle tvoří spolu s páskem základ celého setu. Na opasek se uchytá klasických kov úchytem , známým již z dob druhé né-li 1. světové války. Systém uchycení je dobrý a drží , těžkost uchycení lze nastavit leda kleštěmi, přezky jsou z velmi kvalitního a pevného kovu.

16.jpg

To samé platí i o karabinkách které dokáží držet celý batoh a velkou sumku. Kovové zvonivé karabiny, kvalitně vše přišité nehrozí že by se utrhli i při velké zátěži.

17.jpg

Trenky mají dva průvleky pro opasek, tím pádem jsou možné nosit malým i velkým jedincem. Materiál popruhu už není šusťák, možná už nějaký nylon každopádně pevné.

18.jpg

Batoh

a5.jpg

Velký sloní batoh, do kterého lze umístit třeba i slon. Toto je skutečně centrum úložného prostoru celého GK, do tohoto batohu lze umístit věci klidně na dvou denní akci pokud máte tedy nějaký normální spacák.

19.jpg 20.jpg 21.jpg

Takto vypadá GKčko zabalené, je v něm pár věcí pro to aby mělo nějaký tvar. Krom hlavní velké kapsy má GK i postraní kapsy a další kapsy

22.jpg 23.jpg 24.jpg 25.jpg

U tohoto batohu je vždy co objevovat, sám nevím funkci toho mnoha co tam je , jak se to správně skládá nicméně lze tam toho dát opravdu hodně jen to chce občas hodně myslet.

26.jpg 27.jpg

Lze dokonce rozdělit i hlavní kapsu na dvě. Batoh se připíná na treky, bez nich batoh nemůžete nosit, kolem pasu má zajišťovací popruh.

Shrnuto

Gékáčko má svoje kouzlo, ale je třeba říct že se jedná o systém starý který s pohodlností nelze srovnávat s novodobými molle atp.Naskládat vše do sebe chce trochu přemýšlení, chce si ho párkrát zkusit, zjistit jaká poloha sumek bude vyhovovat a jaké sumky. Výhodou tohoto setu je že dá skvěle nosit ke starší výstroji, lze na něj dát všecky možné sumky a nosit jej klidně k vz.60 a pořád to vypadá dobře. Určitě bych to doporučil buď těm co mají ČSLA uniformu a chtějí vypadat dobře. Cena setu je dobrá, jen je potřeba ještě zajistit si pásek. GKčko se moc nevidí mezi lidmi v dnešní ultra moderní době. Vhodné také na LARPY typu stalker nebo akce kde jezdíte za povstalce.

Koupit se dá v některých Armyshopech a nebo na Bohemia Airsoft za 650kč (Prosinec 2010). http://airsoftshop.cz/product_info.php?products_id=4589

Text a foto Absinthe

Vydáno: 30.3.2011 11:00 | 
Přečteno: 20446x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků