Fórum
Kategorie: Zajímavosti

Airsoft na IWA 2016 II.

Airsoft na IWA 2016 II.Minule jsme se podívali na tři největší distributory, tentokrát se budeme věnovat přímo výrobcům. Opět upozorňuji, že všechno jsem nestihl vidět a všeho si všimnout také ne, takže to neberte tak, že jste nemohli vidět více. Tahle část bude obsáhlejsí, spíše kvůli množství doprovodných fotek, než kvůli textu.

Jeden ze stánků, které jsem musel navštívit, byl od ICS.

To letos přišlo s novými zbraněmi. Překvapivě se však nejednalo o AEG, ale o plynové pistole, na které se ICS pokouší vstoupit. Jak jste správně vytušili, šlo rovnou o dva nové modely. První byla bezblowback verze pistole Makarov. Celokovová pistole vcelku jednoduché konstrukce nevypadala tak zle, jak by se na první pohled mohlo zdát. Poháněná CO2 bombičkou se řadí mezi základní klasické plynovky. Příjemná váha, minimum ovládacích prvků a regulace hop-up mechanismu malým červíkem na vršku závěru.

Druhý model už byl ovšem mnohem zajímavější. Jednalo se o pistoli BLE Alpha Pistol. Blowback plynová pistole vypadá vcelku slibně a na první pokus to není rozhodně špatné. Modelářské zpracování je vcelku dobré, ale technická stránka pistole chce ještě doladit, například regulace hop-up mechanismu. Pistole nicméně nabídne vše, co známe u podobných zbraní. Pohyblivý závěr, záchyt závěru při prázdném zásobníku a reálnou rozborku s regulovatelným hop-up mechanismem. Bylo nicméně znát, že se ještě nejedná o finální produkt.

Vzhledem k tomu, že s ICS máme velmi dobré a přátelské vztahu, plus s Timem od ICS si pravidelně dopisuji, nese se většina návštěv v duchu povídání a přátelského posezení. Musím říci, že každý rok se rád zastavím na kus řeči a náležitě si to užiji...jen letos toho času bylo skutečně málo.

Velmi zajímavou novinkou byl také mechabox s výměnnou pružinou, kde ICS opět dokázala, že sleduje úspěšné trendy moderního airsoftu.

Propagované byly i zbraně řady CXP-APE s děleným mechaboxem a CXP-UK1 Captain, nejmenší z elektrických zbraní od ICS určené pro CQB.

Dále byla možnost zahlédnout drobné zajímavosti, jako třeba nový model pevné stavitelné pažby či velmi populární dvojbubnové zásobníky s redukcemi pro jednotlivé zbraně. Jinak se ICS opět chlubilo svým vcelku širokým sortimentem, včetně u nás populárních pušek PAR Mk3, které jsme opět naskladnili.

ICS se zkrátka drží v popředí vývoje airsoftu a dle mých informací od Tima nás čekají další zajímavé modely a to nejen pistolí, možná už během tohoto roku se něco objeví.

Samozřejmě jsem nemohl vynechat stánek King Arms, který byl poblíž.

Stánek se od minulého roku nijak zásadně nezměnil a působil velmi přehledně. Členové týmu King Arms byli také velmi ochotní a celkově má značka dobrou image klasického výrobce. A pro podtržení této image se King Arms minulý rok přestěhoval z Hong Kongu na Taiwan, pro lepší spolupráci a kontakty s dalšími výrobci. Očekává se, že to především usnadní vývoj nových modelů a ještě zvýší kvalitu výroby, která je už tak velmi vysoká.

Letošní horkou novinkou této značky byla jejich vlastní replika druhoválečné karabiny M1. Na rozdíl od jiných značek, King Arms nabízí i verzi se sklopnou pažbou, což není úplně obvyklé. Vzhledem k tomu, že asi nejznámější model od Marushinu je téměř k nesehnání, byl toto velmi dobrý krok a zájem o tuto repliku je prý veliký jak mezi sběrateli, tak reenactory a fanoušky airsoftu.

Což je dáno i tím, že King Arms se umí velmi dobře zpropagovat na FB a pravidelně informuje o postupu prací na nových modelech, takže nám dovolil se na tento model dlouho těšit.

Velmi zajímavé novinky ukázal mezi protototypy. Jelikož King Arms získal licenci americké Black Rain Ordnance, nepřekvapí asi další verze karabiny M4. Je zajímavé, že mnoho airsoftových značek začíná kupovat různé licence menších výrobců ostrých zbraní, aby mohli hráčům přinést nové modely a nemuseli řešit licenční problémy. Pokud mě ale něco na těchto nových modelech zaujalo, byl to vzhled. Vystaveno bylo několik variant s velmi zajímavou vnější úpravou v hravějším asijském stylu výrazných barevných prvků či maskování. Dle mého zase nevypadala tak zle. Model King Arms BRO už bude plně vyráběn na Taiwanu.

Nechyběla ani odstřelovačské puška MDT Sniper, kterou jsme mohli vidět již minulý rok. A její fotku jsem samozřejmě nepořídil...

Poslední výraznou zajímavostí jsou zbraně typu TWS - Training Weapon System. Ty už King Arms představil minulý rok a letos představila další řadu těchto zbraní. Jedná se o obdobu zbraní PTW, tedy zbraní určených pro výcvik a tréning. Vnitřek zbraně není nijak zázračně jiný, než u obdobných AEG od King Arms, ale na zbrani jsou použity odolnější díly, včetně duralového pouzdra závěru. Důraz je tak kladen na vnějšek zbraně. Zkrátka zbraň s maximální odolností.

Nemohu určitě říci, že se jedná o novinku, ale pozornost si zasloužili o plynové revolvery, jež byly vystaveny v samostatné vitrínce, stejně jako licencovaná pistole Predator Tactical.

King Arms je krásnou ukázkou výrobce ze staré školy. Vyrábí kvalitně, v menších sériích a nebojí se dělat zcela nové modely. Z budoucích plánů je jasné, že bych chtěl výrazněji proniknout i na pole s plynovými zbraněmi.

Jestli nějaký stánek nelze přehlídnout, je to stánek G&G.

Jejich stánek se obvykle nese ve znamenívelkého PR, marketingu a reklamy. Člověk si nejvíce plakátů, nášivek, samolepek a já nevím čeho ještě odnese právě odsud. Letos se ovšem zdálo, že G&G už má pozici na trhu pevnou a nepotřebuje tolik reklamy, neb věcí co jste si mohli odnést bylo vcelku málo. Velmi potěšující je ale fakt, že G&G slavilo 30 let. A to už něco znamená. Přejděme ale k zajímavostem.

Největší novinkou v popředí stánku byl samozřejmě kulomet MG42, který byl usazen na originální trojnožce k této krásce. Bohužel, mnoho informací se člověk nedozvěděl. Kromě toho, že na zbrani byly použity jak díly ocelové, duralové či díly z jiných slitin a samozřejmě dřevo, tak ale o zbrani nevíme nic moc bližšího. Kulomet naneštěstí dorazil i k nám v posledním kontejneru, takže k němu něco málo brzo dodáme.

Velmi zajímavou byla i nová řada zbraní RK74. Jedná se spíše o obohacení aktuální modelové řady o další modely, tentokrát v taktické verzi s Key mod předpažbím vyrobeným z duralu na cnc a výsuvnou pažbou. Vnitřek zbraně je osazen mosfetem a elektronickou jednotkou, dovolující střelbu tří ranných dávek, dále 6,03 hlaveň a nejnovější motorek IFRIT s neodymovými magnety. Zmínil jsem i zásobníky na 30 a 90 ran? V záplavě zbraní M4 je tato nová řada vítané spestření.

Jako na potvoru jsem zrovna tyto modely úplně minul, takže tu jejich fotku nemám. Ale mám taktéž pocit, že tato řada k nám zavítala v posledním kontejneru.

Ale ani fanoušci M4 u G&G nepřijdou zkrátka. Představeny totiž byly nové modely z řady GC16 a to konkrétně Predator, Wild Hog a SRXL. Dle mého skutečně povedené variace, které působí takticky, tak jak si to trh žádá, ale zároveň nabízí trochu originálnější a agresivnější vzhled. Některé z těchto kousků budou v brzku skladem.

Osobně mě zaujali pistole řady Hi-capa a revolvery. Nedokážu říci, žda šlo o nové řady zbraní, nebo o již prezentované výrobky, ale vypadali velmi zajímavě.

Nechyběla možnost otestování střelnice od G&G, která funguje na trochu jiném principu než ta od Cybergun a samozřejmě vyhlášení výherců celoročnísoutěže o výlet na Taiwan a jiné hodnotné ceny.

G&G nakonec prezentovalo i svůj speciální tlumič. To je staší záležitost. Umí nejen nasvětlovat kuličky, ale také dokáže počítat výstřely a vyslat laserový paprsek na cíl. To má být v budoucnu nový směr airsoftu, kdy po nepříteli střílíte kuličkami a v případě, že jste mimo dostřel, zapne se laser na tlumiči a vy můžete vyřadit hráče laserem – samozřejmě s tím že nepřítel musí mít na sobě příslušná čidla. Uvidíme, jak se tato myšlenka chytí. I když uznávam, že střílet na vzdálenosti kolem 150 metrů je velmi zajímavá myšlenka. Tím můžeme uzavřít ty největší a nejzajímavější expozice. Teď už je řada na menších stáncích ostatních značek.

Stánek Classic Army byl oproti minulému roku na lepším místě.

Na druhou stranu, kromě velkého lákadla ve formě rotačního kulometu M134 Vulcan nic zajímavého nenabídnul. Ale vzhledem k lepší komunikaci s jeho zástupci to vypadá, že se Classic Army znovu vrací na trh a chce opět zavítat na staré trhy. Co z toho bude, to teprve uvidíme.

Ze zbraní toho CA moc nepředvedlo. Zbraní hodně, ale nic co bychom u nich neviděli a navíc ty originálnější kousky zkrátka chyběli. Naopak se objevilo pár nových zbraní z řad M4, což nikoho moc neuchvátí, vzhledem k velké konkurenci. Jednalo se o pušky Scarab a Nemesis, v praxi sexy M4 s keymod pažbením. Nic víc, nic míň. Nebýt Nemesis v matné chromové úpravě, nevšimnul bych si jí.

Velmi pěkný, malý stánek, mělo i VFC.

Personál ochotný, zbraně vcelku hezké. Hlavním lákadlem byl nový model blowback plynové pušky SR-25 a brokovnice FABARM. Především brokovnice se má stát jednou z nejzajímavějších novinek letošního roku. Brokovnice je poháněna CO2 bombičkami a jako zásobník fungují patrony od Marui na 30 ran a střílet má 3 nebo 6 kuliček najednou, v závislosti na zvoleném režimu. Je to zajímavá kombinace a jsem velmi zvědav, až nějaký kousek uvidím v akci, přestože zatím na mě působí jako kopie nápadu od Marui, jen prostě vypadá lépe.

V první chvíli jsme měl pocit, že toho mají vystaveno málo, ale uvědomil jsem si, že mnoho zbraní vyrábí v licenci pro Umarex a tedy většina jejich modelů byla spíše tam, včetně jejich HK417.

Úplně mimo pozornost všech byl stánek LCT. Tam jsem doufal, že najdu prototyp jejich RPD, které mají ve vývoji. Bohužel jsem však byl zklamán. Jinak na stánku měli jen pár zbraní a byly v úplně jiné hale než ostatní airsoftoví výrobci. A myslím, že to jim značně uškodilo.

Stejně zklamán jsem byl i u SRC, kde jsem nic zajímavého nenašel a firma ani neprezentovala žádnou novinku, co by stála za řeč. A to je asi vše zajímavé, co se výrobců týče. Jwestli mě něco zaujalo, tak je to zvýšení počtu nabízených modelů zbraní s plastovým tělem. Zdá se, že výrobci se k tomuto řešení opět po letech vrací, nejen kvůli ceně, ale kvůli výhodám, jež sebou tvrdé plasty nesou. Každopádně příště se podíváme na velké značky a obchody, kteří se na IWA 2016 také prezentovaly.


Vydáno: 16.3.2016 9:28 | 
Přečteno: 10137x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků