Fórum
Kategorie: Zajímavosti

Airsoft na IWA 2016 III.

Airsoft na IWA 2016 III.IWA 2016 samozřejmě nenabízí jen stánky velkých výrobců, ale také prodejců a nebo skutečně malých značek. Nemá úplně smysl jmenovat všechny, protože, přiznejme si, prodávají všichni hodně podobný sortiment. Takže pro tentokrát ve zkratce vypíchnu jen to nejzajímavější co mě zaujalo, byť opět nemohu pojmout vše.

Asi největší pozornosti se každý rok těší stánek RedWolf Airsoft. Mezi členy osazenstva RWA nechyběl samozřejmě ani Tim, tvář RWA. Takže první věcí bylo pořízení fotky s ním. A teprve pak jsme si šli prohlédnout stánek. A jak je zvykem, bylo u RWA v podstatě vše, co by si mohl jakýkoliv airsoftový nadšenec přát a samozřejmě všechny nejnovější airsoftové novinky. Druhoválečné zbraně v různých provedeních, atypické zbraně ať už na plyn či elektřinu, specialitky z Japonska a samozřejmě množství kusových záležitostí, včetně pistole posázené kamínky od Swarovski – samozřejmě jste si mohli říci, jakou barvu kamínků budete chtít. Bylo toho tolik, že nemá smysl něco konkrétně jmenovat a taky jsem úplně zapomněl fotit. Musím říci, že oproti minulým letům dominovali spíše dlouhé zbraně, než pistole, byť každá vystavená pistole byla skutečně zajímavá a krásná. Tolik custom úprav moc často neuvidíte, zvláště v prostředí českého airsoftu, který se zmůže jen na kamufláže zbraní a tmavé nástřiky.

Dalším velkým stánkem je polský Gunfire. Velký obchod, který na výstavní ploše nešetří, ale kromě slečen a zbraní na stojanech není nijak originální. Díky oranžové barvě samozřejmě září do dáli a tak se logicky každý přijde podívat. A je pravdou, že mají vystavených několik zajímavých kousků. Nějaký ten prototyp, M4 kulomet, či sortiment od PPS a LCT. Nechybí ani nové modely s pohonem HPA nebo ARES Vz.58 Tactical s vnějšími díly přímo od Gunfire.

Velmi malý stánek těsně vedle našeho mělo i Taiwanské STTi. To ukazovalo sortiment který většina z nás zná, nicméně dva zajímavé kousky se našli. Prvním byla pistole v karabinové úpravě s pažbou. Samo o sobě né až tak zajímavé. Ale druhý kousek se mi líbil mnohem více. Šlo v podstatě o konverzní verzi SCARa v úpravě jako PDW. Pažbení bylo tisknuto na tiskárně a celá zbraň působila futuristicky. Technicky jednoduché a vizuálně originální.

Z prodejců byl ještě přítomen Evolution airsoft, ale tam nic zajímavého nebylo.

Zajímavé byli také menší obchody, jako Wolverine airsoft, který měl stánek malý, ale pěkný a plný všelijakých vychytávek pro HPA systémy, tedy mnoho dílů a konverzí pro všechny možné zbraně či vcelku zajímavé TAG granáty.

Zajímavé zbraně a kousky bylo možno nalézt také u Silverback airsoft. Ten dělal parádu především se svojí DT SRS A1. Což je v podstatě chytře vymyšlená airsoftová odstřelovací puška, která bude mít do budoucna jistě zajímavý potenciál, nejenom z hlediska potenciálu výkonu, ale také jako skvělá modulární puška s možností její snadné vnější úpravy.

Velký stánek měl i Nuprol, ale upřímně, byla to jen hromada plynu, kuliček, masek a pistolí od WE. Tam jsem se ani nezastavoval.

Nechyběli ani firmy specializující se na výrobu dílů či příslušenství. A to konkrétně UTG a Modify. Obě firmy mají co nabídnout a tak nelze jen tak vybírat nějaké konkrétní zajímavosti.

Stejně jako minulý rok se objevil i stánek španělských Duel Code. Tato firma se zabývá především vývojem zajímavých alternativ pyrotechniky, náloží a nástrah pro airsoft. Na svědomí mají třeba i airsoftový minomet, nebo vlastní řadu upravených zbraní.

A na závěr malou zajímavost. V jedné z nejmenších hal měla svůj stánek i italská firma Nexo. Tato firma na IWA 2016 přišla se speciální maskou "Python Mask", která nabízí ochranu vůči kuličkám a zároveň má zabudovanou kameru a termokameru. Obojí lze pak snímat na displej skrz hranol, který máte uvnitř helmy. Celé zařízení vypadá zajímavě. Termokamera je malá, neoplívá žádným velkým rozlišením, ale na airsoft to bohatě stačí. Naopak klasická kamera už je mnohem lepší. A kvalita displeje je také plně dostačující na to, aby bylo možné si promítnout mapu a dobře se v ní orientovat. Cílem má pak být i propojení dat z více helem, takže na malém displeji uvidíte to co vidí váš spoluhráč, nebo uvidíte jeho pozici na mapě. A to by mohlo být velmi zajímavé. Tato maska má mít údajně použití pro záchranáře, policisty a samozřejmě airsoftové hráče. Bohužel, helma prý splňuje veškeré italské normy na ochranu a brzo dostane i evropský certifikát. Naneštěstí, v Itálii má airsoft omezený výkon a tak zatím jen těžko říci, jak to bude do budoucna. Velkou výhodou jsou výměnná skla. Cena má být okolo 15 000 korun. Více na webu Nexo ZDE.


Vydáno: 22.3.2016 11:26 | 
Přečteno: 10262x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků