Fórum
Kategorie: Zajímavosti

Airsoft zprávy 01

Airsoft zprávy 01Nejnovější a nejzajímavější zprávy z airsoftového světa pro Vás sesbíral Alfred.

Jelikož mám pocit, že čtenářům Airsoft.cz unikne spousta zajímavých novinek a zpráv ze světa, rozhodl jsem se začít pravidelně ukazovat cokoliv zajímavé nebo nové, na co zrovna narazím. Né vždy půjde o novinku starou dvě hodiny, ale vždy půjde o zajímavou věc. Alfred.

Dnešní zprávy budou věnovány novinkám od značek ARES, APS a King Arms. Především nás čeká několik pistolí a jedna klasická puška. A tou hned začneme.

ARES začal opět vyrábět slavnou bojovou pušku L1A1 což je britská verze pušky FN FAL. Hlavní rozdíl je v tom, že tato verze není schopna automatické střelby a střílí tak jen jednotlivými ranami. Záměrně říkám opět, protože ARES tuto pušku už kdysi vyráběl v kooperaci se značkou STAR, pod kterou byla puška prodávána.

Toto klasické bojové monstrum má na délku téměř 120 cm a řadí se mezi bojové pušky z poválečného období. Tento kousek je samozřejmě celokovový s plastovým (nylon), nebo dřevěným pažbením. Právě dřevěné pažbení je novinka. Ve dřevě totiž zatím žádna značka tuto pušku nevyráběla (připomínám, že jediný výrobce, který pušku L1A1 vyráběl je King Arms). Dřevěné pažbení bude také možné dokoupit samostatně. Současně ale zůstaly zachovány všechny vymoženosti původního modelu. Tedy výkon okolo 120 m/s, rychlovýměný trn s ložiskem, atypický mechabox pro L1A1, plastová hop-up komora, baterie v pažbě a přepínač dovolující pouze střelbu jednotlivými ranami, který může být však nahrazen upraveným přepínačem, díky kterému bude zbraň střílet dávkou. Pokud toužíte po montáži nějakého puškohledu, dodává ARES i kryt závěru s přivařenou RIS lištou. Ke zbrani je dodáván tlačný zásobník na 120 ran. Více na oficiálních stránkách značky ARES.

Dalšími novinkami nás zahltí značka APS. Ta má hned pět novinek a z toho tři jsou pistole.

První dvě pistole jsou v podstatě stejné modely, jen s jiným vzhledem. Jedná se blowback pistole z řady Gladiator, pod příznačnými názvy Marcux a Crixus. Co je překvapivé, je pohon na green gas, protože do této chvíle veškeré plynové zbraně APS fungovali na CO2. V zásadě jde ale o další klon populární pistole Colt 1911. Čeká nás tedy tradiční design s moderními barevnými prvky a štíhlý zásobník. Zatímco model Marcux se drží černé barvy a vzhledem se přibližuje ke Coltu Goverment, tak Crixus je o poznání modernější, s černým závěrem, pískovým rámem a maskovanými střenkami. Obě pistole disponují montážní lištou pro příslušenství. Dle slov výrobce by měli mít tyto dvě novinky řadu vylepšení. Kapacita zásobníku má být 25 ran a na jedno naplnění plnyme lze nastřílet až 40 ran. Některé vnitřní díly mají být zesílené proti chladu a mechanickému zatížení (s tím chladem to bude asi složitější, protože zima v Hong Kongu znamená +14°C). Nechybí ani 6,03 mm hlaveň. Výkon pak odpovídá klasickým pistolím na green gas.

Co se novinek od APS týče, nekončíme. Velmi zajímavým doplňkem k příslušenství na zbraně by mohl být malý odpalovač brokových patron, který lze připevnit na standardní RIS lištu. Příznačný název Smart CAM Mini Launcher je jednoduché celoplastové zařízení, do něhož vložíte jednu patronu pro APS brokovnice CAM a zmáčknutím tuto patronu odpálíte. Kdo viděl film Kingsman, jistě ví o čem je řeč. Na pistole to může být zajímavá věcička, která neváží mnoho. Na dlouhou zbraň ale dám asi přednost starému dobrému podvěsnému granátometu.

Když už hovoříme o brokových patronách, ty od APS se v současnosti dočkali razantního vylepšení. APS totiž zhodnotila, že stávající systém plnění jejich patron není moc praktický. Především složitý adaptér na CO2 bombičky, do kterého musela být zároveň naaranžována samotná patrona byl skutečné zlo. Nyní už se patrony mohou plnit přes klasické redukce, jelikož nově mají patrony klasický ventilek, jak ho známe z pistolí. Tyto nové patrony jsou příznačně pojmenovány Smart CAM.

Začali jsme pistolí, a tou také u APS skončíme. X1-CAP Spyder Dual Power Pistol je další modifikovaná soutěžní verze pistolí od APS. Dovoluje používat zásobníky na green gas i CO2, má kovový závěr, plastové tělo se zdrsněním. Nechybí ani zvýrazněná mířidla pro střelbu za snížené viditelnosti. Hlavním znakem je nejen bohaté barevné provedení, ale předevšním nízká hmotnost 750 g a štíhlá pažbička. Vše pro co největší komfort střelce. Pravděpodobně soutěžního, protože to je směr, kterým se APS v posledních letech ubírá více a více. Více o novinkách od APS na oficiálních stránkách APS.

Poslední novinku, kterou tu ukáži, je také pistole, tentokráte od King Arms. A není to nic jiného, než opět replika Colt M1911. Predator Tactical Iron Shrike se nabízí v černé i chromové verzi. Opět klasická plynovka na green gas, opět celokovová verze, opět s obvyklým výkonem a pár vylepšenými vnitřními díly. Nejedná se o nic zásadního, přesto i King Arms překvapil, že se pustil na bojiště krátkých zbraní, kde mají Taiwanští výrobci jasnou převahu. Ale především se stále pozastavuji nad potřebou přinášet modely pistolí, které tu už prostě stokrát byli -_-" Každopádně více najdete na oficiálních stránkách King Arms.

A to je zatím vše. Další novinky a zajímavsoti přinesu příště. Alfred.


Vydáno: 14.11.2016 14:02 | 
Přečteno: 9726x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků