Fórum
Kategorie: Zajímavosti

Airsoft zprávy 02

Airsoft zprávy 02Nejnovější a nejzajímavější zprávy z airsoftového světa pro Vás sesbíral Alfred.

Člověk by se ani nenadál, co všechno se v airsoftu objevuje nového, nebo je celkově zajímavého. Tentokrát si myslím, že je o co stát. Podíváme se nejen na osvědčené matadory jako je ASG, G&G či WE, ale zabrousíme i k menším firmám. Ale začneme tím nejzajímavějším.

ASG hodlá asi v brzku potěšit všechny majitele pušky BREN. Jak to tak vypadá, tak zatím neoficiálně potvrzené zprávy, které probleskly třeba na FB stránce ASG CZ Bren 805 Owners Group Airsoft naznačují, že již počátkem přštího roku, tedy leden/únor by ASG mohlo vypustit k prodeji samostatnou šachtu pro zásobníky typu M4. A na tu netrpělivě všichni čekají. Ačkoliv jsem od zdroje, nevím zatím nic určitého, ale pravdou je, že na stránkách ASG, které mimochodem mají od tohoto týdne nový vzhled, se již šachty objevily mezi položkami sortimentu. Nebojte se, jakmile budou k dispozici, Bohemia Air Soft je určitě doveze. Zda ASG tyto šachty vydá skutečně již na počátku příštího roku, nemohu samozřejmě zaručit, ale až budu vědět cokoliv určitého okolo šachet pro BREN, dozvíte se to na FB stránce Bohemia Air Soft.

Co se mě týče, já stále doufám, že spíše ASG časem vydá klasické tlačné zásobníky pro BREN.

G&G rozhodně neplánuje zastavit své vývojové ambice na poli airsoftu. Pravděpodobně už na vánoce nás čeká oficiální představení zcela nového mechaboxu, určeného pro prémiové řady zbraní od G&G. Mechabox je postaven na základu mechaboxu verze 2 a má být obohacen o mnoho vychytávek. Má být zesílena čelní část, šrouby mechaboxu jsou na opačné straně než je zvykem a cnc hlava válce i tryska budou vybaveny dvojitým o kroužkem pro lepší utěsnění. u hlavy válce nebude chybět ani dopadová guma. Mnohem zásadnější vylepšení se týká nové a vylepšené elektronické spouště ETU (electronic trigger unit), kterou značka ukázala již dříve. Na základě připomínek hráčů jí byl mírně prodloužen chod a spouštění přes spínač. Tedy nechybí charakteristické cvaknutí při zmáčknutí. Nechybí ani MOS-FET. Rychlovýměna trnu s pružinou je dnes již také standardem, ale G&G navrhlo systém pro soutěžní hráče, kteří nechtějí čelit obviňování z výměny pružiny přímo v poli a tak lze tuto vychytávku u tohoto mechaboxu zablokovat a to dodáním druhého trnu pružiny, který nepůjde vyndat bez rozebrání mechaboxu. Mechabox bude také disponovat obustranným ovládání, včetně přepínačů režimu střelby a pojistek. Nicméně asi nejzajímavějším upgradem z mého pohledu je systém zablokování zbraně při prázdném zásobníku. Z mechaboxu do zásobníkové šachty vyčnívá spínač. Pokud je zmáčknutý, zbraň střílí. Když ne, zbraň nestřílí. Ke zbrani bude dodáván speciální zásobník, díky kterému zbraň přestane střílet, jakmile se vyprázdní zásobník. Má to dvě "Ale". Tím prvním "ALE" je fakt, že musíte mít speciální zásobník na 90 ran, jen pro tento typ mechaboxu/zbraně. Druhým "Ale" zase zbraň dovoluje používat jakýkoliv standardní zásobník pro AEG. Tudíž zbraň je plně kompatibilní s běžnými zásobníky, jen se ochudíte o možnost zablokování zbraně při prázdném zásobníku. Velkou výhodou je bezpečnost, protože pokud vyjmete zásobník, zbraň nestřílí. Chceteli vystřelit "ránu jistoty" bez zásobníku, abyste neměli v hlavni kuličku, stačí tuto pojistku zmáčknout ručně a vystřelit. Více informací najdete v následujících týdnech na FB stránce G&G Armament.

Ani WE nezahálí. Popularita jejich dlouhých plynovek je spekulativní, nicméně WE ví, co jejím zákazníkům chybí. A tím je kapacita munice v zásobníku a samozřejmě kapacita plynu. A právě pro ně představili nové zásobníky na 80 ran. Nejenže se zvýšila kapacita munice, ale též plynu by se do zásobníku mělo vejít více. Navíc zásobníky dovolují použití imitací nábojnic, které do nich lze dát, pro realističtější vzhled. Určené jsou prakticky pro všechny v současnosti nabízené dlouhé plynovky na M4 zásobníky od WE. Osobně předpokládám, že se jedná jen o "Open bolt" verze.

Velmi zajímavou novinkou od WE je také chystaná nová verze M1911. Je to velmi exotická úprava, ale své zákazníky a fanoušky si najde. Více informací teprve WE uveřejní, nicméně neočekávám, že by svými parametry tato pistole vybočovala z řady standarndích M1911 od WE. Více na FB stránce WE Airsoft.

Pro fanoušky druhé světové války mám nabídku, která se těžko odmítá, i když je velmi velmi drahá a exkluzivní. Ale především limitovaná počtem 200 kusů. Shoei totiž začala přijímat předobjednávky pro svoji Shoei Gew43 air blowback BB model. Tedy samonabíjecí pušku z druhé světové války. Gew43 bude poháněn ABB (Air Blow Back) systémem, na kterém spolupracovalo Shoei s věhlasnou značkou Escort a střílet 6 mm kuličky. Cena byla stanovena na 210000 Jenů, tedy v přepočtu kolem 49000 Kč. Jedná se tedy o kousek pro sběratele, protože zbraně od Shoei jsou k nerozeznání od skutečných, nejen díky tomu, že používají identické materiály a malosériové výrobní postupy. Prostě kusová výroba. Více najdete na FB stránce Shoei Seisakusho Inc..

Když už tu mluvíme o zajímavostech, tak italská NEXO Company bude vypouštět do světa druhou sérii své Python mask. Tedy ochranných brýlí na airsoft s vestavěnou termokamerou, kamerou s mikrofonem, displejem a vestavěnými konektory pro 3,5mm jack a usb. Tento hi-tech airsoft výrobek jsme si mohli vyzkoušet letos na výstavě IWA 2016, kde na nás udělal dojem, přestože výrobce zklamal tím, že specifikace ochrany zraku jsou stavěny na výkony v Itálii, tedy kolem 1J. Přesto si myslím, že je to zajímavá věc, kterou NEXO cílí i na záchranné složky jako jsou hasiči či policie. Momentálně jsou spuštěny předobjednávky se zálohou 100 EUR a poté s doplacením dalších 778 EUR, celkem tedy kolem 24000 Kč. Hračka to tedy není levná, ale o to zajímavější. Prostě pro fajnšmekry. Více informací přímo na webu společnosti NEXO Company.

 Drobnou novinku tu máme i od značky Hephaestus z Hong Kongu. Ta se zaměřuje především na vylepšní, upgrady a díly pro dlouhé plynové zbraně všech značek. Z jejich posledních novinek mě zaujala noční přídla pro AK. Je to věc drobná, ale o to užitečnější. Více na jejich FB stránkách.

A to je pro tentokrát všechno. Další zajímavosti zase příště.


Vydáno: 23.11.2016 11:56 | 
Přečteno: 9490x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků