Fórum
Kategorie: Zajímavosti

Airsoft Zprávy 04

Airsoft Zprávy 04Nejnovější a nejzajímavější zprávy z airsoftového světa pro Vás sesbíral Alfred.

KRYTAC, což je značka americké firmy KRISS USA, v lednu velmi překvapivě oznámil vývoj a plánovanou výrobu brokovnice pro airsoft. Airsoftová replika bude vycházet z modelu brokovnice Origin 12 od FosTech Outdoors, LLC. Origin 12 je poloautomatická brokovnice s krátkou hlavní a její airsoftová verze by měla nabídnout zajímavé parametry. Údajně bude schopna střílet více než šet ran současně a její výkon se má pohybovat okolo 105 m/s s 0,20g kuličkami. To je na brokovnici velmi zajímavý výkon. Konstrukce má být samozřejmě celokovová, se sklopnou pažbou, RIS předpažbím a samozřejmě v provedení pro leváky i praváky. Cena a dostupnost má být ohlášena ke konci letošního roku. Více se dozvíte přímo na stránkách KRYTEC.

Tato brokovnice by se mohla stát významnou konkurencí jak Japonské Marui a jejich brokovnicím (elektrická AA-12 a plynové KSG a M870), tak Hong Kongskému APS (plynová CAM870). Právě tyto dvě značky jsou v současnosti považovány za vedoucí lídry v oboru airsoftovýhc brokovnic. Konkurence je to silná. Osobně mě velmi zajímá, zda bude používat patrony, nebo nějaký nový systém.

6 mm kuličky Made in Russia? Ano, je to tak. V Rusku se pomalu rozbíhá výroba kuliček pro airsoft. Nejedná se ovšem o žádný čínský přebal, ale o skutečnou výrobu ruské továrny na plasty. Zatím není jasné, kdy a jak rychle se ve větším množství dostanou mezi hráče, nicméně aktuálně jsou testovány koncovými uživateli první série. Vyrábět se budou ve váhách od 0,2g až po 0,5g. Kuličky se budou příznačně jmenovat „Bílé klikvy“ a to co vidíte na obrázku je zatím první, patrně provizorní, etiketa. Po italských kuličkách značky King by tak mohlo jít o druhou značku kuliček vyráběných v Evropě. Více informací (v ruštině) naleznete ZDE.

Osobně jsem skeptický k výrobě kuliček o váze vyšší než cca 0,36g. Znám se s pár výrobci a vím, že jde o technologicky náročný proces. Takto těžké kuličky pravděpodobně nebudou moci být bílé, pokud mají být ještě z plastu. Jinak klikvy jsou plody podobné brusinkám.

Airsoftový aniper a youtuber Novritsch odložil svoji letitou Marui VSR-10 a vyměnil ji za zcela novou pušku svojí konstrukce. Ano puška značky Novritsch SSG-24 je konstruována přímo velkým N, který strávil v Asii dost času, aby se dílo povedlo. Sám Novritsch považuje tuto pušku za nejlepší odstřelovací pušku na trhu. Vnitřní díly pušky jsou už v základu dimenzovány pro pružinu M190, se kterou puška podává neuvěřitelných téměř 200 m/s s 0,20g kuličkami. A nutno podoknout, že vnitřní díly jsou skutečně špičkové. Nabízet se bude pravděpodobně ve dvou variantách pažbení. Materiál pažbení je ze skelného vlákna se silnou stěnou, podobně jako u ostrých zbraní. Kovové díly jsou vyrobeny z duralu a oceli. Více se dozvíte v jeho videu ZDE.

Správně jste pochopili, že Novritsch SSG-24 se bude prodávat a tedy i vy si budete moci zastřílet ze zbraně velkého N. Neočekávám ovšem, že se tato puška bude nabízet za cenu laciné čínské odstřelovací pušky, nebo značkové pušky v základu. Uvidíme, kolik se v budoucnu objeví sniperů.

G&G na veletrhu SHOTshow v Las Vegas představilo své žhavé novinky, konkrétně futuristickou pistolovou karabinu ARP 9 a další modifikaci ve stylu M4, karabinu PDW15. Obě zbraně disponují moderní elektronikou, výsuvnou pažbou a 300 raným zásobníkem. ARP 9 zaujalo originálním designem, včetně dlouhého zásobníku ve stypu UMP. ARP 9 má dvě zajímavosti. První je sklon zásobníku směrem ke střelci a nikoliv od něj, jak je zvykem. Druhou je absence moderního a trendy keymod předpažbí a použití předpažbí stylu M-LOK. Více na FB stránce G&G.

ARP 9 vypadá velmi zajímavě, ale je velkou otázkou, jak tuto zbraň přijmou konzervativní hráči, kteří preferují spíše zbraně na bázi M4. Ti asi sáhnou po řadě zbraní PDW15.

Už tu chybí jen nějaká pyrotechnika. Takový airsoftový granát, je věc po které každý touží, ale cena, užitnost nebo bezpečnost se nikdy nestřetávají. Značka ADG (Airsoft Development Group) zveřejnila video svého nového „Nuke“ ručního granátu, který překvapivě pro výmet kuliček nepoužívá plyn, ale pouhou sílu pružin. Granát sice připomíná dětskou hračku, ale je skvělou alternativou pro země a akce, kde je použití pyrotechniky zakázané, či problematické. Taktéž bezpečnost je v tomto provedení mnohem vyšší. Jediný problém snad může být případně málo odolná konstrukce a vysoká cena. Dozvědět se to máme už v březnu. Video a informace hledejte ZDE.

Originání řešení, bezpečnost, znovupoužitelnost...uvidíme co ta cena a odolnost.

18Airsoft není moc známá značka ani obchod, ale nabízí nově jednu zajímavou montáž pro G17, včetně kompenzátoru. No je to ošklivé, ale co je divné pro jednoho, může zaujmout jiného. Pokud vás zajímá něco více, ptejte se přímo na FB 18Airsoft.

Nakonec by neměla chybět ani fajnovost pro fajnšmekry za obludné peníze. Značka Mafioso Arms přináší pro všechny fanoušky mafiánských zbraní další konverzní kit Mafioso Airsoft CNC AMT Long Slide .45 určený pro pistole Marui M1911 GBB. Všechny díly vyrobeny Duralu 6061 nebo nerezové oceli a obrobeny na CNC. Nabízen je jak vnější kit dílů těla, závěru, hlavní (vnitřní i vnější) a trnu, tak pak kit vnitřních dílů. Vnější kit je za 500 USD, vnitřní za 250 USD. Více najdete na jejich FB ZDE.

Takže pokud nemáte v plánu si v následujícím roce pořídit dvě, nebo tři elektriky, ale za jejich cenu jen jednu pistoli, tady máte něco pro vás.


Vydáno: 9.2.2017 15:13 | 
Přečteno: 10272x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků