Fórum
Kategorie: Zajímavosti, Airsoft akce, G&G World Cup Archív

Aktualizované informace k soutěži G&G World Cup 2021

Aktualizované informace k soutěži G&G World Cup 2021Změny datumu konání kvalifikace v ČR a finále na Taiwanu.

Od zveřejnění prvního infa o soutěži, které jsme publikovali v prosinci loňského roku, uplynula již delší doba. Ta zejména v souvislosti s pandemií koronaviru přinesla do všech oblastí našeho života celou řadu změn, které se pochopitelně nevyhnuly ani sportu a mezinárodním soutěžím, vždyť odložena byla například i Olympiáda v Tokiu. Rádi bychom vás proto informovali o aktuálním stavu příprav této největší mezinárodní airsoftové soutěže i o tom, jak nakonec v kontextu vývoje situace proběhne česká národní kvalifikace o postup do světového finále v roce 2021 na Taiwanu.

Pevně věříme, že díky úsilí řady zemí o vývoj vakcíny se podaří postupně zvládnout pandemii tak, aby se svět a jednotlivé státy mohly znovu otevřít volnému mezinárodnímu cestování i soutěžím. Mezinárodní finále soutěže G&G World Cup, které je neformálním mistrovstvím světa v airsoftu, je na Taiwanu plánováno na podzim roku 2021. Předběžně by se mělo uskutečnit v průběhu měsíce října. Do plánovaného termínu finále je tak zatím dost času a dle vyjádření pořadatelů se s uskutečněním soutěže rozhodně počítá. V případě, že budou restrikce ohledně mezinárodního cestování platit i na podzim příštího roku, budou postupovat pořadatelé cestou případného odkladu finále, nikoliv zrušením soutěže jako takové.

Zcela jistě však stávající pandemie a míra nejistoty panující v národním i mezinárodním měřítku bude mít vliv na plánované národní kvalifikace, které se v jednotlivých státech uskutečňují zpravidla na podzim letošního či na jaře příštího roku. V tomto kontextu jsme i my museli přistoupit k vyhodnocení aktuálního stavu a rozhodnutí, které nás sice netěší, ale které pro všechny české soutěžící v konečném měřítku znamená větší míru jistoty a stability průběhu celé soutěže. S ohledem na stále stoupající počty nakažených v České republice, jakkoliv dosud nejsou čísla zásadně dramatická, jsme se rozhodli zrušit původně plánovaná dvě listopadová regionální kvalifikační kola (Praha a Brno) a nahradit je rozšířením národního finále, které termínově směřujeme na červen 2021. Počítáme i s tím, že v červnu příštího roku bude již zcela jasný výhled i ohledně podmínek mezinárodního pohybu osob.

Rozšířené národní finále by mělo znovu proběhnout v areálu Armádního střeleckého stadionu Plzeň-Lobzy. Přesný termín konání vám sdělíme v průběhu listopadu 2020, kdy bude uzavřeno celkové plánování soutěží na tomto střeleckém stadionu, který je zároveň i primárním stadionem české střelecké reprezentace. V případě, že bychom nedokázali najít vhodný termín v Lobzých, pracujeme s náhradní variantou uskutečnění národního finále v Praze.

Jak jsme naznačili výše, národní finále proběhne v rozšířené podobě, tedy s kapacitou až cca 50 soutěžních týmů, přičemž soutěžní tým zůstává klasicky dvoučlenný. V rozšířené podobě tak počítáme s nájezdem soutěžící v průběhu pátečního odpoledne a večera, v sobotu s kvalifikačním kolem a v neděli s finálovým kolem soutěže. K soutěži plánujeme přidat znovu i nějaký zajímavý doprovodný program. Samotná soutěž v rámci národního finále G&G World Cup se opět bude sestávat ze dvou disciplín a sice 5x5 a Search & Destroy, které budou mít nově obdobně jako ve světovém finále omezený počet ran a budou i jinak ještě více uzpůsobeny do podoby světového finále, jak jej známe z roku 2019.

Novinkou, kterou se nám podařilo s mezinárodním organizátorem vyjednat, je vyslání za Českou republiku celkem dvou soutěžních dvojic do světového finále na Taiwanu. Reprezentovat nás tedy odjede jedna soutěžní dvojice mužů a jedna soutěžní dvojice žen. Soutěž ženských i mužských týmů se v rámci národní kvalifikace uskuteční obdobně jako ve světovém finále společně v rámci jednoho závodu, přičemž ženy budou nejen započteny do celkového pořadí, ale budou mít i samostatné hodnocení.

Další novinkou, kterou jsme ve spolupráci s Armádou České republiky dojednali, bude pro vítězný mužský a ženský tým vícedenní letní přípravné soustředění. To se uskuteční u 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích, kde se soutěžící budou moci připravovat pod vedením našich úspěšných reprezentantů, četařů Jiřího Hoffmana a Ladislava Zekucii, kteří v loňském světovém finále na Taiwanu vybojovali pro Českou republiku skvělé 3. místo. V rámci tohoto soustředění budou mít naši reprezentanti k dispozici pro přípravu nejen disciplíny 5x5 a Search & Destroy, se kterými se všichni seznámí v národní kvalifikaci, ale nově i set pro královskou pátou finálovou disciplínu CQB.

Ing. Jan Šulc

ředitel závodu G&G World Cup 2021 – Česká republika


Vydáno: 21.9.2020 12:37 | 
Přečteno: 3480x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif

Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků