Fórum
Kategorie: Zajímavosti

Bahna 2008

Bahna 2008V sobotu 14. června proběhl na tankodromu Zadní Bahna u Strašic 19. ročník tradičního Dne Pozemního vojska AČR - BAHNA 2008.

Pro naši firmu to byl již desátý ročník účasti na této akci a tedy i desátý ročník prezentace airsoft zbraní na Bahnech vůbec.

Jako vždy Bohemia Air Soft obsadila vyhrazený prostor pod Krbovnou na hlavní spojnici mezi plochami ukázek A a B. Ve velkém bílém stanu jsme pro vás znovu připravili expozici airsoft zbraní. V letošním roce to byla výstavka především s důrazem na představení novinek v naší nabídce: elektriky ICS M4 A1 s pažením CXP.08; nových aisoftových pistolí CZ75D, blowback celokovových STTi P.08 či manuální "Kar 98K" od STTi START. Své místo pak měla i žhavá novinka - modifikace klasické UHC Super 9 v provedení "Double Bolt", kombinující prvně plynovou či manuální sniperku v jedné zbrani.

Jiná pak byla i airsoftová střelnice BAS a to nejen lepším uspořádáním střelišť, ale i na Bahnech zcela novou soutěží BAS Airsoft Challenge z níž si výherce odnesl domů elektriku v hodnotě 5.000,- Kč.

Soutěž, které se mohl zúčastnit každý zájemce starší 15-ti let (do 18 pod dozorem rodičů) představovala praktické prověření střeleckých schopností účastníků. Na závodníky čekalo na třech improvizovaných IPSC střelištích (2x střelba ve stoje z imitovaného okna, jednou střelba v kleku po překonání překážky) celkem 7 vzduchovkových kruhových terčů. K jejich zasažení z vlastní, či námi zapůjčené elektriky měli hráči k dispozici 25 ran. Pro porovnání výsledků se měřil čas soutěžících od vyběhnutí ze startu po opětné protnutí cíle (vzdálenost ke střelištím 3m). Za špatně zasažený terč (zásah ve vnější poli) se připočítávala penalizace 10 vteřin, za nezasažený terč pak bylo plných 20 trestných vteřin.

Průměrné časy se započtenou penalizací se pohybovaly v blízkosti 1 minuty. Za výborné šlo označit výsledky kolem 40 vteřin. Naprosto neuvěřitelné pak byly časy výherců, kteří se umístnili na 1., 2. a 3. místě. Projít totiž celou trasou za 16, 20 a 21 vteřin bylo totiž na hraně absolutních možností a nedovolilo jediné zaváhání. Nezajímavé přitom není ani to, že na prvním místě se umístnil nikoliv airsoftář s vlastní nastřílenou a vyladěnou zbraní, ale náhodně se přihlásivší střelec, který měl zkušenosti ze závodní střelby s malorážkou a airsoft ten den držel v ruce poprvé. Teprve na dalších místech se pevně usadili zkušení airsoftáři.

Nezajímavé nejsou ani zbraně s nimiž bylo výsledků dosaženo. Výherce si vybral z našich půjčovacích zbraní pro svůj nejlepší pokus zbraň CA M15A4 Carbine, ale na 20 vteřin se dostal i s AK-47 Beta Specnaz od Warrior. V rukách airsoftářů se pak osvědčili "kalachy" a "AUGy". Soutěž se střílela se střelivem Warrior 0,20g.

Menší účast armády se na Bahnech 2008 příliš nepodepsala a celkově je tedy i s ohledem na počasí lze označit za velmi vydařená. Ten, kdo letos na Bahna vyrazil, podle nás v žádném případě neprohloupil.

© AirSoftShop.cz
Převzato z AirSoftShop.cz


Vydáno: 12.10.2008 11:03 | 
Přečteno: 11526x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků