Fórum
Kategorie: Zajímavosti

Cesta na Taiwan

Cesta na TaiwanKapitán ICS Riddick Wolf nám krátce povypráví něco o svém výletu na Taiwan a co vše viděl ohledně airsoftu.

Na Taiwan jsem se vydal chvilku po Border War X a vlastně hned týden po akci Next 9 hours, kde jsem si rozstřelil display na mobilu, když jsem natáčel Live Stream. Mimochodem, to video najdete na mých stránkách ;)
Odlétal jsem před polednem z Vídně, kde jsem byl nucený čekat na svůj let už brzo od rána, kdy jsem dorazil na letiště. Párkrát jsem sice nedobrovolně usnul, ale vše naštěstí dopadlo v pořádku a v klidu jsem odletěl. Určitě to stálo za to, protože z Vídně jsem měl přímý let na Taiwan, což je pro cestování letadlem úžasné. Let samotný trval 13h tam a 11h zpět, nebo obráceně teď nevím, ale cestoval jsem China airlines. Výhoda u nich je ta, že oproti běžné váze zapsaného zavazadla 20-22kg jste zde mohli mít kufr těžký 30kg. Těžko říci proč, možná je to tím že asiati jsou menší a lehčí a tak celková váha pasažérů je menší, takže mají povoleny těžší kufry, ale fakt nevím. Nedávno mi to řekl kamarád, ale myslím že to byl vtip :D
Před nástupem do letadla mě opět čekala prohlídka tetováni na mých rukou, oblečeni a zavazadel na výbušniny střelný prach. Nevím proč, asi se jim líbilo moje tetování, tak jsem šel (stejně tak jako v Panamě a v Madridu, ale o té cestě jindy).
Letadlo bylo mnohem pohodlnější než jsem zažil v minulých letech po světě. Sice půl hodiny od startu syčeli únikové dveře, ale letušky dělali jako že nic, no a pak přišel maník, projel to appkou v iPhonu a řek že je to dobrý. A asi muselo být, protože jsem bezpečně přistál v Taipei.

Můžu říct, že co se tyče imigračního, byl to nejhladší průběh co jsem zažil. Žádná buzerace, jen úsměvy a přání hezkého dne. Zde bych chtěl připomenout, nebo spíše poradit, nezapomeňte mít na cesty po světe napsanou adresu hotelu a nebo adresu přátel, nejlépe formou dopisu v místním jazyce, kde za vás ručí, že u nich budete v době pobytu. Vše je pak o moc snazší ;) Taky bych rád upozornil budoucí cestovatele na Taiwan, aby určitě nevezli nic organického a tak podobně. Po příletu to raději vyhoďte, měli tam kdysi epidemii a jsou na to dost přísný a pokuta 3000 USD.
Z Taipei jsem jel autobusem asi dvě hodiny do Taichungu. Mohl jsem jet vlakem. Je to o víc jak půlku rychlejší, ale asi tak 5x dražší. To by bylo k nějakému úvodu a cestě.

Celkově jsem na Taiwanu trávil 19 dní, navštívil 4 airsoft shopy, třikrát jsem byl v továrně ICS a taky jsem byl v jedné takové Airsoft Army restauraci. Airsoft jako takový jsem si nezahrál. Přátelé pro mě měli připravený takový program, abych si Taiwan opravdu užil jak z kulturního, tak gastronomického hlediska. Takže jsem si nemohl dupnout a říct: „Já nechci o víkendu plout na ostrov a potápět se tam, já chci jít hrát airsoft“. To proste nepřipadalo v úvahu :D
Par dni po mém příjezdu dorazil ICS kapitán Francie Hashim Al Naafish. Byl tedy domluvený termín, kdy budeme moct navštívit hlavní stan našeho sponzora, tedy ICS.


Jeli jsme tam Uberem. Mimochodem moc šikovné na Taiwanu. Úplně každý řidič neumí anglicky a vy určitě ne čínsky. Uber to vše domluví, stanoví cenu a tak vy jen nastoupíte, pozdravíte, vystoupíte a dáte řidiči hvězdičky, když jste spokojeni.
V ICS továrně jsme viděli novinky a natáčeli a fotili jsme vše, co bylo dovoleno. Prohlédli jsme si výrobní halu i vyzkoušeli zkušební střelnici. A jelikož jsme továrnu navštívili třikrát, zaslouží si tyhle prohlídky samostatný článek. Takže o ICS továrně příště.

Jakmile jsme se vyskákali v ICS a přišel čas konce pracovní doby, domluvili jsme si večeři s partou přátel z ICS. Odjeli jsme na skútrech do města, mimochodem na Taiwanu super dopravní prostředek. Ještě před večeři nás jeden z přátel vzal k sobě domu pochlubit se svou sbírkou zbraní. Z něčeho jsme si i zastříleli u něj v garáži. Tady mám zajímavý postřeh, jak jsou v Asii řešeny byty. Jsou to obdélníkové nudle a byt má několik pater. Tedy ne každý, ale je to tam velmi časté.
Dorazili jsme na večeři, nebo spíš hody, protože nechyběl HOT POT, dva grily a to vše zabudované ve stole. Asijská kuchyně je velmi pestrá, jíte mnoho jídel po troškách, různé přílohy, sushi, ovoce zeleninu, vždy po pár kouskách, takže v podstatě každé jídlo je zážitek.

Po večeři jsme dorazili do airsoft shopu KUI. Na ostrově má hodně poboček a hned v Taichungu dvě. Za pulty prodejců jsou vystaveny zbraně, spoustu z nich jsem viděl možná jen na obrázku. V obchodě je několik regálů, kde najdete doplňky ke zbraním a nášivky, v další uličce helmy a vesty, pak je rozděleni do další, kde je jsou maskáče. Batohy a podobné věci byly rozděleny silnějším regálem, ve kterém je zabudovaná střelnice. To kdyby si chtěl zákazník před zakoupenim zbraň rovnou vyzkoušet. Tuto střelnici za regály jsem vyděl i v jiných shopech, které jsem navštívil. Například AOG ve městě Changua, kam jsem se vydal vlakem s Hashimem, cesta asi 20 minut. Člověk si tam prohlíží kryptekový hadry co si objednává z Aliexpressu, slintá nad tím jak je to levné a muže si je i vyzkoušet. Najednou s hvízdotem přiletí kulička a mele se sem tam v odrazech plechových zvuků za plechovou stěnou, na které jsou ramínka s hadry. To jsem ale nejdřív nevěděl a tak se mnou trochu zalomcoval pud sebezáchovy :D

A ceny? No jste na Taiwanu. Když si najdete něco na Aliexpress, odečtěte půlku z ceny a zhruba takové ceny tam jsou. Navíc je výhoda, že si gear nebo oblečeni můžete na místě zkusit. Já si tam koupil tu moji užasnou samurajskou masku co slouží jako ochrana třeba na CQB. Přišla mě na 290TWD což je nějakých 205kč.
Jinak Taiwan je levný všeobecně, jak v obchodech tak i jídlo je levné. A najíst se lze prakticky všude. Ve spoustě Taiwanských bytů není standardně kuchyně, protože se jim to ani nevyplatí, když se můžete suprově najíst za 40TWD. Naopak standardně jsou všude namontované klimatizace :D

v Taičungu jsme navštívili ještě druhou pobočku KUI. Chlapci za pultem se nás hned ptali, jestli náhodou nejsme ti dva kapitáni z Evropy a ukazovali nám fotky z ICS :D

Tahle prodejna byla trošku menši, ale já tam objevil jednu dnes už vzácnou pvc nášivku ICS z roku 2012 a taky jsem zde koupil čepici ROCA tedy Taiwanská armády za 120TWD. Do obchodu jsem šel z místa mého ubytováni pěšky cca 5 km. Rád takhle poznávám nová města. Ukecal jsem Hashima ať jde taky pěšky zpět do čtvrtě, kde žiju. Díky tomu jsme objevily ještě jeden zapadlý menši obchůdek s airsoft a army zbožím. Ale byly tam lehce namíchané i RC modely a prodavač hned po vstupu na mě volal:„já tě znám“ :D No aby né. Taiwan je malý ostrov a airsoftshopy hltají to, co sdílí ten druhý konkurenční.
O jednom víkendu jsme vyrazili do města Tainan, kde byl výlet po řece od jednoho chrámu. Nejlepší byla ale večeře. Ta byla v jednom úžasném místě a byla v restauraci v army stylu. Základ byl na HOT POT, tedy horký hrnec. Přinesou vám vařič a základ do polévky. V helmě vám donesou ingredience, spousta zeleniny, krevety, mušle, maso, rýži (záleží co si objednáte a jak si to nakombinujete). Obsluhují vás děvčata v uniformách a majitel je taky v tacticool oblečení. Všude jsou vystaveny zbraně, náboje, granáty a proste všechno možné, týkající se vojenství. Venku je malá půjčovna oblečeni, gearu, zbrani a spousta pozic, kde se můžete jako turista/army nadšenec vyfotit. Po schodech v prvním patře je střelnice. Normálně se platí, ale jelikož jsme kapitáni z Evropy a tím pádem tak trošku celebrity, tak jsme si nakonec zastříleli zdarma. Stříleli jsme, pokud si dobře pamatuji, z nějaké M4 Viper v plynu. Když nám to majitel ukazoval, pustil do terčů dávku a mě padla brada. A zatím co slečny z ICS začaly zdrhat za bezpečnostní clonu, já toužil si z toho zastřílet :D


Později jsem se vrátil do KUI pořídit pár drobnosti, co se tady nevidí a následně jsem byl v továrně ICS ještě dvakrát, ale o tom v samostatném článku, jak jsme říkal na začátku. Co se tyče airsoftu a shopů, tak to je vše, co jsem na Taiwanu zažil. Pokud bych měl psát o přírodě, zvycích, architektůře, památkách a jídle, bylo by to opravdu na celý notýsek. Každopádně se chystám na Taiwan i teď na podzim. Chci si tam konečně zahrát airsoft, ale nevím zda se zadaří. Pro ně je toto období už moc chladné (cca 15°C) na hraní airsoftu, tak uvidíme.

Kapitán ICS pro ČR

Riddick Wolf

A jestli chcete vidět více fotek, tak větší, přesto stručná galerie je na mém FB ZDE a kompletní galerie z mé výpravy najdete naopak ZDE.


Vydáno: 10.9.2018 15:25 | 
Přečteno: 6784x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků