Fórum
Kategorie: Zajímavosti

Čištění skladů na Bohemia Air Soft

Čištění skladů na Bohemia Air SoftNový rok je za námi a Bohemia Air Soft pokračuje v čištění skladů.

A musím uznat, že některé z položek jsou skutečně zajímavé. Leckteré z nich jsou už na trhu dlouhodobě nedostupné a jedná se o velké rarity či speciality. Nemluvě o množství skutečně speciálních modelů. A to hovořím jen o airsoftových zbraní a zcela opomínám jiné další příslušenství. Rozhodl jsem se podívat trochu blíže na některé ze zajímavých produktů, které jsou v rámci „Čištění skladů“ nabízeny s výraznou slevou. Schválně jsem si seřadil celou nabídku podle ceny a to hezky od nejdražších položek. Logicky proto, že se mi hned zobrazí většina zbraní, což je přesně to, co mě zajímá nejvíce. Pokud se chcete i vy podívat na kompletní nabídku, tak můžete ZDE.

ASG AW .338 sniper
Tou úplně nejdražší zbraní v této akční nabídce je puška vyrobená značkou ARES pro dánské ASG. Z pohledu výrobce se jedná o hi-end produkt, který rozhodně není určen pro každého. Je to zbraň pro ty nejzapálenější. O to více, že tato verze je v plynu a navíc má i reálné ražení. Dle současných informací tuto verzi ARES už nějaký čas nevyrábí. Jak chlapce z Hong Kongu známe, jednou zase bude, jen za poněkud vyšší částku, než je v této akci a asi i bez ražení. Mimochodem, pro tento model se vyrábějí i CO2 zásobníky.

CA Armalite CA25 Match
Další zbraní, svého času velmi populární, je replika pušky SR-25 a to přímo od Classic Army. U nás stále populární výrobce elektrických zbraní uvedl tuto repliku na trh už před mnoha lety. Varianty této zbraně Classic Army stále vyrábí a s úspěchem prodává...až na tuto verzi, která je v nabídce. Tedy verze s hladkou dlouhou hlavní a krytkami na R.I.S. lišty. Tělo zbraně i předpažbí jsou samozřejmě z kovu a velmi kvalitní plastová pažba pojme baterie všech velikostí.

Série zbraní STAR L85
Dnes jíž neexistující (nebo minimálně nefungující) značka STAR platila ve své době za prémiovou značku, která nabízela jen ta nejzajímavější zbraně a v tom nejúžasnějším vnějším provedení, jaké si člověk mohl přát. Její legendární série zbraní L85 patřila nejen mezi první elektrické repliky L85 na trhu, nepočítáme-li kit L85 od Academy. Psal se rok 2005, když si STAR troufl uvést na trh hi-end elektrickou zbraň L85 s novým speciálním tvrzeným plastovým mechaboxem. Dodnes velmi rozporuplná záležitost, kterou opět ocení především sběratelé. Po funkční stránce bezproblémová věc, která bohužel nedokázala čelit předsudkům hráčů. Vnější provedení těl všech verzí je jinak samozřejmě celokovové a všechny zbraně jsou dodávány v bytelných a masivních plastových kufrech.

STAR M60E4
U značky STAR ještě zůstaneme. Jako jedna z mála značek nabízela i kulomety. Bylo to v době, kdy to bylo skutečně drahé a luxusní zboží v ceně několika tisíců dolarů. STAR přišlo s lehkým kulometem, který vážil jen o trošku více, než běžné útočné pušky, přesto vypadal naprosto věrohodně. Toho bylo docíleno použitím plastového těla a materiálu, který na první pohled působil jako kov. Chcete-li kulomet, se kterým budete bez obav běhat celý den, určitě doporučuji.

TOP T40
Skutečný sběratelský kousek od japonské značky TOP. Tento model pochází z doby, kdy si výrobci ještě troufli experimentovat s vlastními elektrickými mechanismy. Nejinak je tomu v tomto případě, kde nám klasický a dobře známý mechabox ve skutečnosti nahrazuje určitá forma měchu. Zbraň funguje velmi slušně. Velmi příjemně potěší velmi realistické zpracování, kterému dominuje ocelové tělo a mnoho dalších ocelových dílů. Jak je v Japonsku zvykem, snaží se tento model zaujmout především 100% realističností, nikoliv střeleckými parametry.

CYBG KA M4 (MP 15) AEG magpul
CYBG KA SW MP 15PSX kov AEG

Řada zbraní od značky King Arms, vyrobených v licenci pro francouzský Cybergun. Jsou to krásné repliky policejních útočných pušek Smith & Wesson MP15 v černé barvě. Krásné modelářské provedení, precizní povrchová úprava a realistické ražení jsou pastvou pro oči. Po funkční stránce mají zbraně slušné vnitřní díly, mechaboxy jsou velmi hezky sestavené a i základní výkon 120m/s s 0,20g kuličkami není vůbec špatný.

CYBG KA Thompson M1928 Gold/Silver
Značka King Arms je známa svými Thompsony, které se všeobecně řadí k jedněm z nejlepších na trhu. V tomto případě ale očividně cílí značka na mnohem extravagantnější zákazníky, kteří chtějí skutečně něco speciální. Vždyť zbraň ve zlatém nebo stříbrném provedení, to už je skutečně něco. Vhodné buď jako dar, nebo jako symbol vaší moci na airsoftovém bojišti. Tyto modely se naštěstí stále vyrábí, jen již bez originálního ražení – to tomuto kusu licencoval CyberGun, takže se nemusíte bát vzít je do boje.

CA 8-2
Velmi zajímavá replika prototypu pušky H&K SL8-2. Ostrá předloha měla původně sloužit jako DMR zbraň pro Bundeswehr, bohužel však nebyla do výzbroje nikdy přijata a fakticky zůstalo jen u prototypu. Přibližovací optika z klasické G36, dvojnožka a charakteristický krátký zásobník, jsou nejvýraznější prvky této zbraně vycházející z klasické G36. Classic Army si dalo práci s výrobou kvalitního plastového pažbení a slušné optiky. Jako vždy očekávejte standardní mechabox verze 3, který je vhodný pro upgrade. V krabici u zbraně je navíc ještě jeden krátký tlačný zásobník pro G36.

CA 33 (CA53 A2)
HK33 je v podstatě verze pušky G3 na náboj 5,56 mm. Kromě Classic Army nikdo tento model nevyráběl, až na elektricko-manuální verzi od KSC. Vcelku malé zásobníky, ovládání ve stylu G3 a nízká hmotnost, dělají z této pušky skvělou zbraň pro boje v budovách. Zásobníky je dodnes možné od Classic Army objednat a i náhradní díly jsou přiměřeně dostupné.

ICS Galil Rifle GRM
ICS Galil Rifle MRS

Značka ICS se svojí replikou Izraelské pušky Galil velmi proslavila. Ačkoliv to nikdy nebyl nějaký super rozšířený model, své fanoušky si vždy našel. Zvláště varianta s dřevěným pažbením a sklopnou dvojnožkou. Mechabox verze 3 a výkon 120 m/s dělají z této zbraně ideální variantu, pokud nechcete mít jen obyčejné AK, ale něco skutečně zajímavého. A pokud máte zájem o něco, co už se nevyrábí, tak volte modernější variantu Galila ve verzi MRS.

CA-DEVGRU CA36 C blow back
Jedna z několika mála zbraní v nabídce Classic Army, která disponuje elektrickým blowback mechanismem. Nenajdete mnoho variant G36 s touto vymožeností. Pokud máte rádi trochu realističtější pocit ze střelby a líbí se vám, když se závěr u zbraně hýbe, neváhejte a pořiťe si tento poslední kus! Licenci Devgru pro Classic Army svého času zprostředkoval italský Evolution.

ICS SMG5 SD4 Folding Stock - upgrade
Slavné MP5 od ICS. Stálice na českém trhu a asi i nejlepší MP5 v airsoftu na světě. Tento model je navíc v upgrade verzi. Skvělá podpora náhradních dílů, široká paleta příslušenství a výkon, to je přesně to, co potřebujete.

Maruzen APS-2
V roce 1994 japonská firma Maruzen představuje svoji novou odstřelovací pušku APS-2 Original. Tato puška je tehdy určená čistě pro airsoft, nikoliv sběratelství. Manuální zbraň s plastovým pažbením a kovovou hlavní už nepoužívá žádné patrony, ale pouze tlačný zásobník, tak jak si to bojové podmínky žádají. Pro jistotu vzniklo několik verzí této pušky. Mechanismus systému APS-2 se používá dodnes a je možné tuto zbraň i upgradovat, díky široké škále dílů od mnoha japonských výrobců. S ohledem na dnešní dobu už je to spíše dědeček, ale o to větší má sběratelskou hodnotu, protože nové kusy neobjevíte tak snadno. Právě zde můžete vidět, co vlastně ta hromada čínských výrobců začala před lety kopírovat.

ICS M16 A3 - upgrade
STAR M16A3

Říká se, že stará škola, je ta nejlepší. V případě této zbraně to platí dvojnásob. Airsoftová varianta od ICS disponuje zvýšeným výkonem, lepšími náhradními díly, děleným mechaboxem a tedy i reálnou rozborkou. Samozřejmě je možnost využít montáž pod nosným uchem na použití moderních zaměřovacích doplňků. Máte-li rádi spíše klasičtější typ mechaboxu a elektriky, je v nabídce i obdobný kousek od značky STAR.

CYBG KA Kalashnikov Sniper AEG
Levnější značkové SVD už asi neseženete. V základu střílí pěkně a za tu cenu odpustíte King Arms i poněkud atypický mechabox s dlouhým pístem. Není to nejvhodnější zbraň na upgrade, ale pravdou je, že díky dlouhé hlavni dosahuje skvělého dostřelu i přesnosti již v základu. Samozřejmostí je absolutně špičkové modelářské provedení.

STTi-KJ M700P CAMO
Krásná puška od K.J. Works, známého výrobce plynových pistolí. KJ M700 je prakticky kopie legendární pušky od Tanaky a až na jediný díl je prakticky shodná. Puška disponuje skvělým výkonem a vynikající přesností. Skvělou zprávou je, že tento model se stále vyrábí i když jen s černým pažbením – to maskované vzniklo v limitované edici, a tak je pro něj k dispozici množství náhradních dílů nebo i rezervní zásobníky.

To jsou snad ty nejzajímavější kousky. Samozřejmě, že v rámci „Čištění skladů“ se objevilo mnoho plynových pistolí, 4,5mm vzduchovek, nebo upgrade setů a dalšího příslušenství. Mohl bych pokračovat ještě na další tři strany, ale nejlepší bude, když se podíváte sami ZDE.


Vydáno: 18.1.2019 16:16 | 
Přečteno: 6885x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků