Pozor na oči!
Nejpotřebnějším vybavením pro airsoft jsou bezesporu ochranné brýle. Bez nich byste poměrně snadno mohli přijít k vážnému zranění očí. Je celkem jedno, jaké použijete – hlavně aby splňovaly normu pro ochranné a pracovní pomůcky EN 166. Takže pokud máte doma ochranné brýle z prodejny pracovních oděvů a používáte je při kutilských pracích, můžete je s klidem nasadit. Pokud by se zamlžovaly, stačí je například omýt jarem, nechat oschnout a vyleštit.
Objevují se též brýle s ocelovou síťkou místo skla. U těch je třeba také vybírat pečlivě – nejsou brýle jako brýle. Výhodou je, že se nezamlžuji.
Často je pod brýlemi či maskami napsáno něco ve smyslu: „POZOR, výrobek není ochrannou pomůckou!“ Nebo: „Výrobce ani prodejce neručí za zranění způsobená při použití této pomůcky.“ Jakmile někde toto uvidíte, je tím řečeno prakticky vše, co se ochrany vašeho milovaného zraku týče – takové brýle nebrat. Je třeba si uvědomit, že brýle nemusí být cool, ale musí vydržet!
A máte čím střílet?
Dále budete potřebovat samozřejmě airsoftovou zbraň (rozbor by vydal na nejeden další článek) a k ní vak (protože u nás se zbraně na veřejnosti nenosí), pro pistoli pouzdro. To můžete vybrat třeba opaskové, stehenní či podpažní – ideálně si vyzkoušet a vybrat to, které vám sedne nejlépe.
Se zbraněmi také souvisí střelivo – kuličky (čím těžší, tím přesnější s delším dostřelem, nicméně jsou dražší a víc to s nimi bolí), náhradní zásobníky a sumky na jejich uložení.
Co si oblečete?
Maskáče jsou nejlepší z kvalitní a silné látky, pak vás nebude trápit ani ležení v kopřivách a ostružinách. Nemusíte je skoro prát – jednak by časem začaly blednout a na maskování je stejně špína špatně vidět. Proto jsou maskáče i oblíbeným pracovním oděvem.
Spíš pro labužníky je vybavení jako svítilny, dýmovnice, sádrové či luštěninové granáty a v některých týmech jsou k vidění i vysílačky… Tak máte všechno a můžete do akce.
Komentáře
Nebyly přidány žádné komentáře.