Fórum
Kategorie: Zajímavosti, Airsoft akce, G&G World Cup Archív

G&G World Cup je zpět!

G&G World Cup je zpět!Čas na pořádný turnaj je tu!

Všichni si ještě pamatujeme fenomenální třetí místo naší reprezentační dvojice Jiřího Hoffmana a Ladislava Zekucii ve světovém finále soutěže G&G World Cup 2019, pořádaném na Taiwanu. Pak ovšem vypukla pandemie COVID-19 a s ní šly bohužel plány na všechny velké mezinárodní soutěže tam, kam před časem ukrajinští pohraničníci poslali ruskou válečnou loď.

Plánovaná národní kola v roce 2020 a finálové kolo na Taiwanu v roce 2021 se bohužel nekonala. Soutěž byla sice přeložena až na rok 2022, ale přestože v Evropě se situace okolo COVID-19 již uklidnila, v Asii nadále platí přísná karanténní opatření, která zatím neumožňují konání velkých mezinárodních soutěží v běžném režimu. Je tedy už více než jasné, že se G&G World Cup přesune až na rok 2023. Aby ale tato soutěž nevymizela z povědomí airsoftové veřejnosti, rozhodlo se G&G Armament podpořit letos alespoň konání národní soutěže v zemích, které o to projeví zájem.

My v České republice zájem máme, a přestože vítěze tentokrát nečeká cesta do Asie, máte se i tak na co těšit. Kromě nehynoucí slávy, plynoucí z vítězství v tomto turnaji a tedy i titulu šampionů ČR pro rok 2022, máte šanci vyhrát několik elektrik od G&G Armament. Konkrétně tu máme dvě G&G MXC9 pro vítěznou dvojici mužů a k tomu jednu G&G BAMF STEALTH pro střelce či střelkyni s absolutně nejlepším časem v disciplíně „5x5“. Nově je letos vyhlášena i kategorie ženských dvojic. Ta nejlepší ženská dvojice bude taktéž odměněna elektrikami, v tomto případě dvěma G&G PCC45.

No a nakonec, k zahození určitě nebude ani příležitost k poměření sil s ostatními týmy, abyste věděli na čem zapracovat do příštího roku, kdy se snad již konečně bude při dalším Českém národním finále rozhodovat o to, kdo poletí na světové finále na Taiwan.

Soutěž opět proběhne dvoukolově. Kvalifikační část, která určí pořadí pro finále a poté finále, které určí vítěze ve obou kategoriích. Do finále ovšem postoupí jen 20 nejlepších týmů z nichž minimálně tři místa budou patřit ženám. Nicméně po uzavření registrací se může formát finále ještě mírně upravit s ohledem na počty přihlášených týmů.

Soutěžit se bude v roce 2022 v disciplínách „5x5“, „Spotter“ a „Search & Destroy“. Jelikož se chceme co nejvíce přiblížit světovému finále, čeká vás letos řada změn, mezi kterými bude omezená munice na jednotlivé disciplíny a zmíněná disciplína „Spotter“, která se střílí krátkou zbraní. Podrobná pravidla jednotlivých disciplín zveřejníme později. Jestli vás zajímá, jak zhruba budou tyto disciplíny v praxi vypadat, koukněte na video z poslední české kvalifikace (ZDE a ZDE), taiwanského finále (ZDE) nebo krátký psaný report (ZDE). Takže abychom si to všechno pěkně sesumírovali:

G&G Armament World Cup 2022 – České národní kolo

Kdy: 4. června 2022
Kde: Armádní střelecký stadion Lobzy (Plzeň – Lobzy)
Pořadatel: Bohemia Air Soft s podporou Ministerstva obrany ČR

Kdo se může zúčastnit?

- Týmy musí být složené ze dvou účastníků stejného pohlaví a nastupují s vlastními zbraněmi
- Oba účastníci musí být starší 18 let (resp. 18 let v den konání soutěže)
- Oba musí být občané ČR, případně přihlášeni k trvalému pobytu v ČR
- Z účasti jsou vyloučeny osoby které se podílí na zajištění organizace soutěže, stavbě terčů a výkonu funkce rozhodčích turnaje.

Jaké zbraně smí být v soutěži použity?

- Každý ve dvojici musí mít dlouhou elektrickou zbraň schopnou střelby jednotlivými ranami s maximální úsťovou rychlostí 130 m/s (měřeno s 0,2 g kuličkami při toleranci +/- 3 m/s)
- Minimální délka zbraně musí být 580 mm, včetně vysunuté ramenní opěrky
- Ke zbrani smí být použity pouze tlačné zásobníky s minimální kapacitou 40 ran (stačí 2 zásobníky pro každou zbraň)
- Dvojice musí disponovat jednou blowback pistolí na Green gas či CO2 s kapacitou zásobníku minimálně 15 ran (stačí jeden zásobník)
- Na zbraní nejsou dovoleny zaměřovací doplňky (puškohledy, kolimátory, lasery), povolena jsou pouze mechanická mířidla
- Organizátor dodá munici pro soutěžní zbraně značky G&G o váze 0,25 g

Jak se do soutěže přihlásím?
- Registrace soutěžních týmů budou spuštěny v sobotu 30. dubna 2022 v 9:00 na serveru www.airsoftshop.cz.
- Kapacita turnaje je omezena na 50 soutěžních týmů (10 míst je rezervováno pro ženy).
- Registrace bude možná až do 15. května 2022. V případě nenaplnění kapacity bude registrace prodloužena.
- Registrační poplatek je 700 Kč za soutěžní tým. Poplatek musí být uhrazen nejpozději 7 dnů od podání přihlášky, jinak se registrace ruší.

Co mohu vyhrát?
- Čest a slávu plynoucí z titulu „Mistr turnaje G&G World cup ČR“
- 2x elektrika G&G MXC9 pro nejlepší mužský tým
- 2x elektrika G&G PCC45 pro nejlepší ženský tým
- 1x elektrika G&G BAMF STEALTH pro nejlepšího střelce či střelkyni disciplíny „5x5“
- Drobné věcné ceny pro soutěžní týmy na 2. a 3. místě

Doprovodný program a sponzoři
Součástí akce bude i menší doprovodný program. Zároveň uvítáme všechny sponzory a partnery, kteří mají zájem se na turnaji prezentovat. Pro více informací pište na: akce@airsoft.cz.


Vydáno: 13.4.2022 13:51 | 
Přečteno: 2324x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif

Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků