Fórum
Kategorie: Zajímavosti

ICS 2008

ICS 2008Taiwanská firma ICS ( I Chih Shivan Enterprise) je od roku 1983 jedním z tradičních výrobců značkového airsoftu.

Nejprve se podobně jako mnohé ostatní firmy zabývala převážně výrobou manuálních a plynových zbraní, ale od roku 1998 se již plně soustředila jen na automatické elektrické zbraně, v nichž dnes patří k naprosté světové špičce. ICS nikdy nebylo jen plagiátorem Marui, ale snažilo se vždy přinést na trh po konstrukční stránce něco nového. Bylo to právě ICS, které započalo s první sériovou výrobou celokovových zbraní (série MP5), začalo používat revoluční princip dělených mechaboxů (kompatibilních se standardem AEG) u zbraní M4 / M16, nebo systém rychlé rozborky těl MP5 (nyní kopírovaný například v nové řadě zbraní MP5 od CA). S novým rokem se však sluší podívat spíše dopředu, než se zdlouhavě pitvat v minulosti, a tak se pojďme podívat na několik připravovaných novinek této značky.>

Tou první novinkou, která v první polovině tohoto roku dorazí i na český trh je dvojice dlouho očekávaných zbraní z řady AK-74 a sice AK-74M se sklopnou pažbou a AKS-74U. AK-74M je zbraní, která v sortimentu ostatních výrobců zatím chybí. Konstrukčně je stejná jako dnes prodávaná "ákáčka" od ICS. Ve standardu tak najdete tělo z lisovaného plechu (to CA nabízí až u prémiové řady steel-wood) či boční lištu pro montáž optiky. Do boku sklopná pažba sice podstatně přispívá k obratnosti zbraně, ale baterka se musela přesunout do prostoru nad mechabox (podobně jako u běžných AK-47S). Řešení ICS s realistickou rozborkou předpažbí však poskytuje pro baterii mnohem víc místa a tak není problém použít do zbraně nejen klasické baterie řady LL, ale i speciální LL z prodloužených článků s vyšší kapacitou (více ran na jedno nabití). Celokovové AKS-74U již na trhu sice najdete (CA, STTi, STTi START,…), ale i zde ICS jistě významně promluví do obratů konkurence a najde si své zákazníky. Bodovat bude především díky špičkovému zpracování a mnoha užitečným detailům (např. opět více prostoru pro baterku). Ostatně podrobnosti o obou těchto zbraních již najdete i na stránkách ICS (www.icsbb.com) a představen je zde i "kalach" se dřevem.

Pohledem do poněkud vzdálenější budoucnosti je připravovaná ICS L85A2, na jejímž vývoji firma pracuje už od roku 2005. Několik nyní uvolněných oficiálních fotografií prozrazuje, že i L85A2 bude opět hodně realistickou zbraní. Do prodeje by se tato zbraň měla dostat snad rovněž do konce roku 2008.

Zajímavou novinkou bude i další variace na téma kompaktní M4 - CXP08, kterou máme zachycenou na několika "špionážních fotografiích". Další zbraně které chce v prototypech ICS představit na blížící se výstavě SHOT SHOW (USA) je i SIG-551/552, FN FNC a Galil. O termínech zahájení prodeje těchto zbraní však zatím není nic známo.

Největší revolucí však bude asi zcela nové pojetí zbraní MP5, na kterému u ICS nyní začínají pracovat. V této řadě MP5 s realistickou rozborkou bude použit dělený mechabox verze 2 tak, jak jej známe ze zbraní ICS M4 / M16. Toto řešení je optimální pro "pružný upgrade" (použití vrchních dílů boxů s různými silami pružin pro boj v budovách či v lese) i pro servis a údržbu. Příznivci klasických nedělených boxů se však nemusí bát, ICS slíbilo zachovat i výrobu nynějších MP5 (celokov a plastové "My first ICS").

© AirSoftShop.cz
Převzato z AirSoftShop.cz


Vydáno: 8.8.2008 11:38 | 
Přečteno: 11975x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků