Fórum
Kategorie: Zajímavosti

Jaký typ nože používáte?

Jaký typ nože používáte?Již delší dobu mě zajímá jak je na tom komunita v airsoftu s používaní nožů ať už s pevnou čepelí, zavírací typu švýcarských nožů nebo jednoručně otevíracích typu(Spyderco, SOG atd…). Je hodně různých článků a anket na to jaké typy airsoftových zbraní používáte a různé výstroje, ale o tom jaké nože není ani zmínka.

Osobně mám pěknou řádku nožů, ale jen část je plně využitá. Vypíchnu sem jen dva nepoužívanější .

Spyderco Endura 4 FRN ~ C10BK
Tento nůž u sebe mám denně je to můj oblíbený nůž na absolutně vše co vás s nožem jen napadne již mi slouží takřka 5 let. V době kdy jsem si ho pořizoval a nahrazoval nůž od Kershaw (označením Steven Seagal) který byl 2x širší a 2,5x těžší což na denní nošení nebylo ono tak v té době se jeho cena pohybovala cca 2000,-kč dnes se tento nůž dá pořídit cca 1500,-kč jedná se jednoroční vyhazovací nůž s délkou 222mm, délkou čepele 96mm, zavřený 127mm a tloušťkou přes nejširší místo kde se nachází spona je 13mm, tloušťka čepele 3mm s typem ocele VG-10 celková váha nože je 103g. Ideální váha která dáva plus i při tak velkém noži.

Velké výhody je u čepele která i přes řezání čehokoli v práci a doma zůstava dost dlouho ostrá a netupí se tak rychle. Pokud ho budete používat výhradně na k jídelní potřebám Ale pokud budete řezat různé plastové spony na krabicích, plastové pytle či jiné tvrdší materiály atd… je určitě dobré si pořídit i nějaký ten brusný nastroj (brusný kámen, set od Lansky atd…), protože v takovém případě budete rádi když si jej přebrousíte jednou za měsíc.


LETHERMAN Blast – Black
Dále používám nářaďový nůž , bohužel dnes přímo tento model nelze u nás sehnat. Je pro velký pracant, pokud se jedná u mne o využití kleští, šroubováku a pilníku. Je pro mě spíše doplňkem když jdu někde něco rozebírat. Více se rozepisovat o tomto nářaďovém noži nebudu vše je patrné na fotce.

A co tedy používáte vy může napsat příspěvek níže nebo alespoň vyplnit anketu aby byl nějaký přehled o tom co se používá i převážně vairsoftové komunitě za typy nožů.

V anketě prosím vyplňte opravdu nůž co používáte nejčastěji nebo který nejčastěji nosíte. Nikoliv ten co vezmete 2x do roka na akci a přitom máte jiný co používáte častěji.

Jaký typ nože nosíte u sebe nejčastěji?
Počet hlasů: 368

Celková délka vašeho nože (u zavíracích nožů - otevřené)?
Počet hlasů: 298

Typ čepele má váš nůž?
Počet hlasů: 334

Maco


Vydáno: 14.5.2012 12:34 | 
Přečteno: 13495x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků