Fórum
Kategorie: Zajímavosti

Ohlédnutí za rokem 2016 na Airsoft.cz

Ohlédnutí za rokem 2016 na Airsoft.czMáme za sebou další rok a Airsoft.cz také. Jak se konec roku blíží, dostal jsem nutkání trochu bilancovat a zapřemýšlet nad chodem našeho airsoftového webu.

Airsoft.cz jsem společně s kolegou Petrem Mackem přebíral v roce 2011 v podstatě jako mrtvou doménu. Články nějaké byly, ale často zastaralé a lidé už dávno přestali psát nové. Návštěvnost byla mizivá a web už téměř neznámý. Byla by škoda takovou atraktivní doménu nechat umřít. Chtěli jsme z ní udělat jakýsi rozcestník pro airsoftovou komunitu, která je v rámci ČR dodnes velmi roztříštěná, z mnoha důvodů, jež tu nebudu rozebírat. Nikdy předtím jsem ovšem já ani Petr takovou věc nedělali. Původně mi bylo jen líto, že nikdo nepíše. Že mi chybí recenze a podobné věci. Prostě zajímavý obsah. YT videa ještě nebyla tak rozšířená a FB zaznamenával mohutný nástup. V podstatě jsem to měl zpočátku jako vedlejší činnost během pracovní doby. Petr tehdy přebudoval celý web do novější grafické podoby a já zase jednou za čas přidal nějaký ten článek, bez nějakého plánu a cíle. Tedy kromě stranického úkolu, aby se tato doména opět oživila.

Vzhled původní staré domény byl skutečně archaický a v malém rozlišení... ale náš úplně první návrh, který byl několikrát horší než současný, byl stejně špatný - posuďte sami ještě o něco níže XD

Ale stále to nebylo ono. Chyběly mi podrobné články, nikoliv jen strohé recenze, chtěl jsem lidi trochu dovzdělat. Což je nicméně můj cíl dodnes. Vychovávat a nějakým způsobem dovzdělávat airsoftovou komunitu u nás. Ale na to prostě nebyl čas a prostor. Pak nastala roční pauza, při které jsme se webu vůbec nevěnoval. A bohužel ho nikdo po mě nepřevzal. Když jsem se na jaře 2015 vrátil, rozhodl jsem se to pojmout trochu jinak. Psát hodně recenzí, dělat více fotek, více detailů a samozřejmě dostat na web informace, které jinde nenajdete, třeba ty o historii airsoftu a různé další zajímavosti. A myslím, že se mi to víceméně daří. Na práci jednoho člověka to není špatné i když nesmím zapomenout na Petra jakožto webmastera, bez kterého by na Airsoft.cz spoustu věcí a funkcí nebylo vůbec možných. Pro představu se podívejme na pár statistik za tento rok k dnešnímu dni.

Když jsme stránky poprvé oživili v roce 2011, týdně navštívilo stránky necelých tisíc lidí. Teď náš web týdně navštíví přes 3400 čtenářů. Od roku 2012 jsme počet celkových návštěv zvýšili 3 krát a průběžně návštěvnost stále pozvolna stoupá.

Každý týden vyjde nejméně jeden článek, někdy i dva. Letos jsem napsal 65 článků. Půlka z nich jsou recenze na zbraně, třetina se pak týká různých zajímavostí a historie. Průměrná čtenost jednoho článku je 1502 přečtení. Aby to nevypadalo tak hezky, je jasné, že články z počátku roku mají více přečtení než ty z listopadu a prosince. Nicméně i tak je to dobrý průměr. Většina článků na Airsoft.cz dosáhne 500 přečtení do 24 hodin nejpozději (i když zálěží občas na datu kdy je zveřejním). Ale jsou tu i rekordmani.

Z elektrických zbraní vás nejvíce zaujal airsoftový BREN, který s 11000 přečteními ustavil na Airsoft.cz čtenářský rekord.

2800 přečtení si také získali články o westernovém revolveru od Umarexu a odstřelovací pušce KJ M700.

No a nakonec ze zajímavostí vás nejvíce zaujal článek Airsoft a zákony v zahraničí s 2200 přečteními.

Mile mě pak potěšila čtenost reportů ze Zaragui ZDE a ZDE, která byla u obou přes 800 lidí. Jelikož si s touto akcí dáváme každý rok záležet a neustále vymýšlíme nový obsah, je skvělé, že zaujme téměř čtyřikrát více lidí, než se jí letos zúčastnilo. Snad se tedy další rok zúčastní o to více lidí.

Zkusili jsme i nové věci. Pravidělně každý měsíc vydáváme kalendář ve formě pozadí na monitor, vždy s nějakou zbraní z našeho sortimentu. Také jsme zkusili udělat kalendář akcí, kter jsou po ČR plánovány. V obojím dvojím bychom chtěli do nového roku pokračovat. Takže jestli víte o nějaké akci ve vašem okolí, organizujete akce, nebo máte nějaký prostor, kde se pravidelně hraje, napište mi.

Přes to všechno ale musím říci, že přidávat nový obsah je těžší a těžší. Samozřejmě že vždy vymyslím co by šlo přidat, nicméně i mě po pár letech občas dochází nápady. Já sám se považuji za znalce airsoftových zbraní, něco málo vidím i do té technické stránky vnitřních dílů, ale velmi rád bych na Airsoft.cz dostal třeba recenze výstroje a doplňků. Ale sám už na to nemám kapacitu nebo vědomosti. Velmi mě proto mrzí, že se mi letos nepodařilo dodat žádný článek do kategorií Co je to airsoft (poslední z 2015), Návody (2013), Výstroj (2013) a Příslušenství (2010). Přitom je toho tolik co by se dalo říci. Ale leccos mám v plánu i já, tak se nechte překvapit.

Co bych si tedy já sám přál do nového roku pro Airsoft.cz?

Moc rád bych během příštího roku 2017 rozšířil obsah i směrem k výše uvedeným kategoriím a také obohatil Airsoft.cz o články jiných autorů. Do určité míry je mi jedno zda to bude report z akce, recenze vaší zbraně či doplňku nebo jen návodu na nějaký užitečný fígl. Především ale chci, aby Airsoft.cz byl věnovaný věcem souvisejících s airsoftem. Nechci tu vojenskou historii a military rozbory taktik. Chci názory a zkušenosti z airsoftu, protože tento koníček je tak unikátní, že jsou na něj vojenské příručky a vědomosti prostě krátké. Chci znát vaše zkušenosti a názory. Chci vidět týmy a organizace jak se na Airsoft.cz prezentují a získávají nové fanoušky či členy.

Proto nabízím prostor vám čtenářům, kteří jste fanoušky tohoto webu. Ukažte, že facebook není jediné sociální médium a pomožte mi udělat z Airsoft.cz stránku pro všechny hráče airsoftu, kde najdou mnoho zajímavých informací, tipů a odkazů. Popište akce kterých jste se zúčastnili, které připravujete, představte váš tým, pochlubte se vaší výstrojí či výzbrojí a tak dále. Máte nějaký názor k zamyšlení? Radu pro ostatní? Nestyďte se. Sepište to, dejte mi k tomu fotku nebo dvě a já už se o zveřejnění postarám. Airsoft.cz navštěvuje mnoho hráčů, kteří hledají informace o airsoftu, zbraních, akcích nebo třeba hledají tým, ke kterému by se přidali. Využijte toho. Napište mi na akce@airsoft.cz.

Moc by mě také potěšila změna vzhledu, ale na to bohužel nemám lidi. Je však pravdou, že design webu by to chtělo obměnit a zmodernizovat, s ohledem na webový systém. Ale to už musí někdo jiný než já.

Věřím ale i tak, že se podaří na Airsoft.cz dál rozšiřovat obsah a i příští rok zakončit velkým počtem článků, snad i s novými spoluautory. A kdo ví, třeba příští rok vymyslíme zase něco nového.

 

Za mě i Petra vám proto přeji vše nejlepší do nového roku a zůstaňte věrní nejen nám, ale i airsoftu.

Alfred

P.S.: Budu vždy rád za jakýkoliv podnět, příspěvek nebo komentář na mém mailu akce@airsoft.cz.


Vydáno: 30.12.2016 16:05 | 
Přečteno: 7932x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků