Fórum
Kategorie: Zajímavosti

Riddick Wolf - Továrna ICS

Riddick Wolf - Továrna ICSJak už jsem zmínil v předchozím článku o mé cestě na Taiwan...

...ICS továrnu jsem navštívil hned třikrát během mého 19ti denního pobytu na Taiwanu , dvakrát s kapitánem Fracie Hashimem a jednou sólo, zkratka jsem se musel rozloučit a pokusit se pořídit co nejvíce materiálu před návratem do Evropy.
Továrna se nachází ve městě Tajčung ve čtvrti Shengang , je to poměrně velká budova, ale na druhou stranu, na to že to je jediná továrna ICS, která vyrábí zbraně této značky do celého světa, zas tak obrovská není.
U vstupu je budka strážného. Přišlo mi, že tam bydli, protože při každé návštěvě tam byl jen on. Prý má kolegy se kterými se střídá ;)
Vstupní bránu střeží dva lvi asijského stylu a hned za branou nalevo je jezírko s kapry koi. Vydáme se hlavním vchodem a už ve vestibulu na nás čekali krasné asijské artefakty. Za dalšími skleněnými dveřmi je již recepce a open space kanceláře, kde vás přijdou přivítat dva pejsci Corgie. Právě v tomhle prostoru pracuji všichni ti, které znám z FB profilu. Tim, Yvett, Olivia, Silvia, Johanna, Thomas a další.
Rozdal jsem dárky v podobě přírodní kosmetiky a českých čokolád a zašel za Bossem, který má kancelář ve druhem podlaží. Jemu jsem předal láhev něčeho ostřejšího. Pokud se nepletu, tak ve druhém patře jsou taky kanceláře vývoje.
A teď už nezbývalo nic jiného, než jit na exkurzi. Vždy se nás někdo ujal, kdo nás provedl, vysvětlil pár věcí a tak dále. Nejvíce jsme viděli s Yvett, Olivií a Timem, kteří nechali své práce a věnovali se nám.
V druhem podlaží je velká zasedací místnost, která je zdobena vším možným reklamním zbožím ICS. Jsou zde nášivky, katalogy, čepice...opravdu všechno možné. Nejlépe to vysvětlí fotografie nebo video. Skřínky a šuplíky jsou doslova napěchovány těmito věcmi, které čekají na návštěvy. Některé stěny jsou zase doslova vytapetovány patenty, certifikáty a úspěchy teto firmy. Hned další místnost je ovšem totální ráj pro airsofťáka. Pro fanouška ICS obzvlášť. Jsou v ní snad všechny modely zbrani ICS, která kdy byby vyrobené. Na první stěně jsou spíše novinky, nejdelší stěna, nebo spíš takové "L", je posetá zbývajícími modely. Jsou tu všechny verze každého modelu. Je to jako když listujete v katalogu, akorát že tam si je porovnáváte podle fotek. Tady je můžete sundat ze stojanu a vzít do ruky. Jednu zajímavost prozradím. Protože by se tam samozřejmě všechny zbraně v každé verzi nevešli, tak před pevnou stěnou jsou ještě dva posuvné panely, na kterých jsou zbraně vystaveny. Doporučuji shlédnout video, aby jste pochopily jak to myslím. :D
P
rostě těch zbrani je tam opravdu velká spousta  ;)
Uprostřed místnosti se zbraněmi jsou regály s některými prototypy, předpažbí, pistole, průřezy zbrani, granátomety a různé příslušenství.

Když se nás ujal Tim, tak byla prohlídka o dost akčnější (mimochodem Tim má na starostí Česko, Německo, Belgii...)
Vzali jsme si nějaké zbraně a šli jsme si zastřílet do testovací střelnice ICS, která je přímo v montážní hale. Ze stolu u střelnice koukají dráty s tamiya konektory, jeden napravo a druhy nalevo. Každý vede do bedýnky pod stolem s digitálním displejem a s velkým regulačním tlačítkem. Stejně jako když na radiu regulujete hlasitost, tak tady se reguluje napětí. Právě sem se chodí střílet bez baterky. Proste připojíte kabel a střílíte. Pravda, sice bez pažby, je to přeci jen testovací střelnice, ale podobně jsou na tom plynovky. Je tu totiž obrovská tlaková nádoba s točenou hadici, která se připne do zásobníku pistole.
Ještě takovou zajímavostí je systém spadlých kuliček, tedy samozřejmě ne ty co vám upadli na zem, ale mimo zásobník na stůl. Je tu taková mini verze okapu, která samospádem sveze všechny kuličky ze stolu do velké sběrné přepravky.
Mezitím co jsme stříleli, jsem musel uvolňovat palposty dvou pistolníkům, kteří asi ladili nějaké mouchy. Měli pracoviště asi 4 m od střelnice, vyběhli vystříleli zásobník, šli ke stolu, rozebrali pistoli, složili a postup se několikrát opakoval. Bohužel, jak jsme stříleli, tak jsme ve výrobní hale zmeškali proces montování. Mohli jsme jen vidět, jak hotové kousky skládají do krabic. Ještě jsme si nafotili nějaké kousky a už se blížil konec pracovní doby. Před námi byla večeře s přáteli z ICS. Jak jsem již popisoval v předchozím článku, opravdu hezky zvyk. Proste po práci jdete s kolegy, návštěvou nebo přáteli na večeři. To by mě bavilo i tady.

BTW na večeři jsme byli společně s Timem, Olivií, Yvett, Silvii, Lin a Fionou. Kromě toho musím prozradit, že v ICS máte pauzu na oběd asi hodinu. Když se rychle najíte, zbytek pauzy můžete prospat. Opravdu tam vypnou osvětleni, mají tam polštářky a ke konci pauzy na oběd začne bimbat něco jako zvon a pozvolna se rozsvěcují světla. Tohle je opravdu bomba. Člověk muže fungovat druhou polovinu dne naplno.
Při naší další návštěvě jsme byli požádáni, aby jsme představily několik novinek pro rok 2018, především CXP -YAK, MMR, Peleador a nový bubnový zásobník. Dali nám několik brožurek, takže jsme se trochu učily. Půjčili nám zbraně, studio a vše ostatní už bylo na nás.

Materiálu jsme natočily mnoho, ale ne vše bylo použitelné. Nakonec jsem řekl poslední pokus a prostě to musí být. Nakonec to tedy tak nějak vyšlo, ale bylo to z voleje. Chci se proto omluvit, že ve videích z Taiwanu mluvím jako Tatar, ale přes dva týdny jsem nepípl ani slůvko česky a najednou mám točit video v rodném jazyce :D Takže ta slovní zásoba je ubohá a z nepovedeních videi bych možná mohl udělat sestřih pro zábavu. Možná i proto, abyste viděli, že to mohlo být mnohem, ale mnohem, horší :D
Blížil se konec pracovní doby, takže co jsem měl natočené, to jsem měl. Opět nás čekala večeře. Tentokrát jen s Olivií a Yvett v jedné restauraci HOT POT. Probrali jsme tam má videa a pár tipů, jak to do příště vylepšit.
Na mojí třetí návštěvu ICS továrny jsem se vydal již sám. Bylo to pár dni před odletem, takže došlo na rozloučeni a natočeni některých věci, o kterých jsem přemýšlel. S tím mi pomohla Olivia. No jak už to bývá, ty nejlepší věty a ty nelepši nejvetšeji nápady vás napadnou až když už je pozdě, takže některé věci zkusím vylepšit při mé další návštěvě.

Český kapitán ICS Riddick Wolf


Vydáno: 9.11.2018 12:46 | 
Přečteno: 5970x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků