Fórum
Kategorie: Zajímavosti

Shrnutí vystavy IWA 2012

Shrnutí vystavy IWA 2012Bohemia Air Soft na IWA & OutdoorClassics 2012 z 9.3.-12.3.2012

iwa_24.jpg

Stejně jako v minulých letech i letos byla firma Bohemia Air Soft jako jediný zástupce z řad českých airsoftových firem účastníkem veletrhu IWA 2012, jedné z dvou nejvýznamnějších světových výstav zbraní, střeliva, lovectví a outdooru na světě. Jako každý rok se i tentokrát výstava konala v německém Norimberku.

Pro představu co to vlastně veletrh IWA je, je nutné na úvod uvést několik čísel. Chcete-li vytvořit výstavu této velikosti, pak sezvěte naráz do jednoho místa více než 1200 firem z celého světa, z nichž každá si postaví svou vlastní expozici v jedné z osmi velkých výstavních hal o celkové ploše něco přes 88 000 m², tedy řádově rozloha 12ti fotbalových hřišť.

Na veletrhu IWA zkrátka najdete všechny přední světové firmy od výrobců zbraní, střeliva a příslušenství zvučných jmen jako je Colt, Beretta, Heckler & Koch či tuzemské České zbrojovky počínaje, až po oděvní a výstrojní firmy, společnosti zabývající se doplňky pro sport, ale také uměleckými předměty s loveckou a mysliveckou tématikou, noži, luky, historickými zbraněmi a replikami a v neposlední řadě také různými technickými zabezpečovacími a sledovacími prostředky.

iwa_25.jpg

Pokud máte vše uvedené hotovo, tak nakonec na tuto plochu vypusťte desítky tisíc návštěvníků z řad odborné veřejnosti (výrobci, obchodníci, policisté, vojáci, lovci a střelci), zástupce odborného tisku a lidi z příbuzných oborů. S ohledem na zákonné regulace obvyklé u tohoto druhu výstav je vstup mladistvým pod 18 let stejně jako laikům zakázán. Abyste se na výstavu dostali, musíte mít zkrátka pozvánku od některého z vystavovatelů či si předem zakoupit vstupenku v autorizované síti pořadatele na základě vyplnění příslušných formulářů. Jste-li již jednou uvnitř, pak můžete navázat osobní kontakt s firmami z celého světa, seznámit se s novinkami v oboru a případně i uzavřít nové obchodní smlouvy. Právě k tomu je IWA především určena.

No a této nenápadné akce jsme se účastnili po boku airsoftových firem takových zvučných jmen jako jsou ICS, SRC, CyberGun, Action Sport Games a mnoha dalších. Ostatně rozvoj airsoftu a jeho významu ve zbrojařské branži je na IWA rok od roku patrnější.

iwa_26.jpg

Náš stánek se stejně jako v minulých letech těšil velké pozornosti, především díky originálnímu a zároveň jednoduchému pojetí. Jako každý rok jsme si ho budovali sami a dali si na něm patřičně záležet. Mnoho návštěvníků si vzpomínalo na UAZ, který jsme měli v minulých letech zaparkovaný uprostřed našeho stánku. Zpětně tak můžeme říci, že se naše expozice dlouhodobě těší oblibě a návštěvníci si ji pamatují. Letos jsme rozhodně zaujali návštěvníky nejenom vizuálně, díky množství figurín v příslušné výstroji a výzbroji, ale také obsahem, protože jsme na výstavě uvedli hned několik klíčových novinek.

Jako první, a asi nejvýraznější novinka na našem stánku, byla prezentována nová airsoftová zbraň W58, replika známého československého samopalu. Airsoftová verze této zbraně v realistickém provedení, tak aby uspokojila hráče především z Čech a Slovenska, se zatím na trhu nenalézá. Stávající výrobci šli nákladově dostupnou cestou přestavby airsoftových AK-47. S ohledem na rozměry použitého základu však proto není žádný model dokonalý a také cenové relace těchto malosériových přestaveb a kitů nejsou zrovna dostupné. My jsme se rozhodli jít naopak cestou úplně nové výroby kompletní zbraně od nuly, začít u manuálu a ten do budoucna dále rozvíjet do elektrického a případně i plynového provedení. Jak se nám zatím daří, můžete vidět z našich fotek. Právě nyní doděláváme poslední úpravy finálních předsériových prototypů a intenzivně je testujeme. Byť se zatím jednalo jen o prototypy, mimochodem druhé reálné a plně funkční v pořadí po prvním sadě ověřovacích modelů a několika 3D počítačových studiích, našlo se již mnoho lidí, kteří jej již pokládali za hotový výrobek. Velmi se jim líbilo jak zpracování, tak design celé zbraně i skutečnost, že veškeré rozměry odpovídají reálu skutečně 1:1. Zájem o W58 projevilo i množství zahraničních obchodníků, zvláště poté, co jim byly vyjmenovány konečné parametry a funkce. Samozřejmě, že největší ohlas byl u českých návštěvníků, obchodníků a reportérů, například z časopisu Střelecká Revue. Osmapadesátka je přeci jen naše citová záležitost. V nabídce bude jak verze s pevnou a sklopnou pažbou, tak i modernizované R.I.S. provedení s výsuvnou pažbou stylu M4.

iwa_27.jpg

Kvalita použitých materiálů, kompatibilita s AEG díly pro možný upgrade, moderní konstrukce obdobná systému použitému u manuálních zbraní Warrior W4A1 a také kompatibilita s díly z ostré zbraně (např. pažbení) bude zaručovat, že tato zbraň, ač „jen manuál“ nebude jakousi náhražkou, ale plnohodnotnou zbraní pro airsoft a zároveň i funkčním sběratelským model ostré verze. Pro ty, kteří i tak na manuál koukají skrz prsty, máme jasnou zprávu, že na elektrické verzi budeme intenzivně pracovat. Nechceme však planě slibovat kdy bude hotová. Raději opět představíme až hotové a funkční zbraně těsně před jejich uvedením na trh. Práce na elektrice, probíhající v určité míře již souběžně s přípravou manuálu a k níž upřeme naše další plné úsilí, však nebude rozhodně snadná. Výzvou je hlavně málo místa v těle, chceme-li zachovat úplnou rozměrovou věrnost.

Další novinkou, především pro zahraniční obchodníky, byla naše vlastní série manuálů Warrior, zvláště pak manuály nové generace W4A1 a W16A3 RIS, které jsme představili na přelomu loňského a letošního roku. Naši zákazníci a čeští obchodníci tyto zbraně samozřejmě v obecné rovině již znají, přesto se na ně mnozí rádi podívali a prvně si je takříkajíc osahali. O běžné manuály řady Warrior měli zájem především obchodníci z Německa a zemí, kde jsou omezeny síly a další vlastnosti airsoft zbraní, například střelba dávkou. Samozřejmě že pro mnoho obchodníků byla velmi lákavá také příznivá cena a dobrá kvalita těchto výrobků. Velmi pochvalně však byly hodnoceny zejména progresivní typy W4A1 a W16A3, které dle slov mnoha odborníků posunují možnosti a výkony dlouhých manuálů do nové kategorie. Obchodníky zaujala i možnost upgradů těchto zbraní a také dostupnost náhradních dílů, protože právě tyto důvody je mnohdy odrazují od nákupu jiných dlouhých manuálů asijských výrobců.
iwa_28.jpg


Na stánku jsme představili i výstroj šitou exkluzivně pro naši firmu. Jednalo se zejména o lehké bojové vesty, vaky na zbraně, nákoleníky s náloketníky a picí vaky. Lehké bojové vesty vysoké kvality vyráběné exkluzivně firmou S.P.M. Liberec exkluzivně pro BAS se staly až neočekávaným terčem zájmu mnoha koncových zákazníků i obchodníků. Zájem byl především o vesty a doplňky v české kamufláži, která pro mnoho cizinců působila exoticky, ale zároveň i funkčně a zajímavě. Vesty jsou vyrobené z originálních vojenských zátěžových materiálů a uzpůsobeny pro snadné nošení především v teplých měsících, nebo pro situace, kdy požadujete vysokou mobilitu při boji a nechcete si brát s sebou zbytečně mnoho výstroje. Jejich hlavní devizou je funkčnost a odolnost, zajímavé jsou také přídavné vaky pro zvýšení jejich kapacity. Právě tento fundovaný pohled světových odborníků nás podpořil v názoru, že „MOLLE“ není jediným možným řešením moderní výstroje.

IWA_2.jpg

Zájem o naše lehká pouzdra na zbraně jsme předpokládali, ale jeho míra nás v dobrém slova smyslu překvapila. Přeci jen nejsme prioritně výrobci výstroje, proto nás takový zájem o naši vlastní inovaci, s níž zatím nepřišel na trh žádný z věhlasných světových výrobců výstroje, nás v této konkurenci potěšil. Že se na ně ptali například myslivci, či mnoho lovců, jsme chápali a očekávali, protože i oni potřebují snadno skladná pouzdra, pro skrytou přepravu zbraně na veřejnosti. Ovšem když k nám přišel i reportér i z předního francouzského airsoftového časopisu a chlapci z Airsoft2day.com, se zájmem, že mezi mnoha jinými novinkami chtějí právě o těchto vacích natočit reportáž a udělat na ně recenzi, byli jsme více než mile překvapeni. Je vidět že také airsoftáři v ostatních zemích řeší podobné problémy jako ti naši. A ptali se i ostatní přítomní novináři. Tento vysoce funkční a cenově dostupný výrobek se stal po prototypu W58 co do zájmu odborné veřejnosti naším druhým nejúspěšnějším artiklem, který jsme vystavovali. Také obchodníci o tato pouzdra projevovali zájem a potvrdilo se nám, že v inovativní myšlence, funkčnosti a kvalitě evropského zpracování je krása a způsob jak se prosadit v dominanci levné asijské konkurence. Právě skutečnost, že se opět jedná o český výrobek vyráběný pro nás exkluzivně na zakázku od S.P.M. Liberec a o tedy žádnou „čínu“, byl pro prodejce dalším z klíčových argumentů v jejich rozhodování. Záruka vysoké kvality, odolnosti a funkčnosti oproti nízké „ceně za každou cenu“ stále funguje. V tomto ohledu tedy můžeme být jako česká firma spokojeni.

iwa_29.jpg

Zbytek stánku na sebe strhával pozornost především díky několika airsoftovým replikám protitankových zbraní a kulometu M60. Nové potencionální zahraniční partnery oslovila také šíře a pestrost našeho sortimentu, která není v Evropě až tak obvyklá. Na náš stánek zavítalo i mnoho našich stávajících obchodních partnerů a distributorů z celé Evropy. Byli jsme rádi, že jsme se mohli opět setkat s obchodníky z balkánských zemí, zemí západní, střední, severní i východní Evropy a podělit se vzájemně o své zkušenosti.

IWA_19.jpg

Podívat se na náš stánek však nechodili pouze ti, kterým naše zboží prodáváme, ale také naši významní dodavatelé a výrobci. Příležitosti jsme využili k jednání s ICS, UHC, APS, STTi, SRC a mnoha dalšími firmami, pro které jsme jejich výhradními či významnými distributory nejen v rámci České republiky. Mnohdy nás pojí i osobní přátelské vztahy. Léta spolupráce s těmito firmami vytvořila dobré a stabilní obchodní vztahy a reputaci firmy Bohemia Air Soft, jako kvalitního distributora napříč Evropou. Výrobci jsou k nám dnes velmi vstřícní a nejsou nikterak hluší k našim připomínkám a požadavkům. I díky tomu mají čeští airsoftáři ve světě stále svůj nezanedbatelný hlas a nevytlačila nás konkurence z větších států jako je Polsko či Německo. Proběhla také obchodní jednání s našimi evropskými partnery zejména s vedením francouzské firmy CyberGun a dánské Action Sport Games. Těžko říci, kam všechna jednání nakonec povedou, ale především pro naše zákazníky to může v konečném výsledku znamenat mnoho pozitivního, vzhledem k sortimentu i cenám. Očekávat můžete mnoho novinek i nové značky v našem sortimentu ohledně kterých jsme na IWA projednali distribuční smlouvy.

I když byla pro nás výstava velmi náročná a dlouhá, byla to opět pozitivní zkušenost. Již se těšíme na další ročník výstavy IWA & OutdoorClassics 2013, kterého se opět budeme účastnit.

V dalším díle reportáže z veletrhu IWA 2012 vám přineseme nahlédnutí do expozic dalších výrobců a prodejců airsoftu na tomto veletrhu a připravujeme z něj i krátký video dokument.


Kompletní gallerie fotek BAS

Text Alfred


Vydáno: 14.3.2012 14:45 | 
Přečteno: 13728x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků